Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261398)

stingerA6 30-03-2017 19:58

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Temat taki nie ma sensu, bo jest ewentualną instrukcją, wskazaniem co zamontowałeś i co odciełeś. Nie radzę takich instrukcji udzielać na forum publicznym.

Parch 30-03-2017 20:37

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778321)
gdzie znaleźć kable czujników drzwiowych

Jakie czujniki masz konkretnie na myśli? Z reguły kable zasilające drzwi znajdują się przy drzwiach. Ale mogę się mylić.
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778321)
klaksonu

Przy klaksonie może poszukaj? Ewentualnie skoro piszesz, że masz fabryczny alarm, to masz syrenkę dodatkową albo w lewym przednim nadkolu, albo z tyłu w bagażniku (prawa strona).
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778321)
i co przeciąć by unieruchomić samochód i nie musieć kasować błędów przy każdym uruchomieniu?

Może kable akumulatora?

Echhhh. Do doopy temat, to do doopy rady.

polcad 30-03-2017 20:51

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Nic do d..y. Pytania były bardzo konkretne i wymagające konkretnej wiedzy. Jak ktoś jest niekompetentny to może tylko napisać 'ubezpiecz auto'. Nikt z was nie zakładał żadnej dodatkowej blokady? Wierzyc mi się nie chce.
Z czujnikami otwartych drzwi w moim innym samochodzie jest taki myk, ze czujniki od każdych drzwi są oddzielnie i żeby alarm reagował na otwarcie którychkolwiek drzwi to trzeba było prowadzić 4 przewody, po jednym do każdych drzwi a przy alarmie połączyć je przez 4 diody. W s-maxie jest podobnie, bo na conversie mi wypisuje dokładnie, które drzwi są niedomknięte. Ma może ktoś schemat instalacji gdzie te przewody się zbiegają i czy może jest jeden sumaryczny sygnał?
Ma może ktoś schemat jak wygląda podłączenie przycisku 'start' ?

tzk983 30-03-2017 20:57

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778397)
Ma może ktoś schemat instalacji gdzie te przewody się zbiegają i czy może jest jeden sumaryczny sygnał?
?


Jest, nazywa się CAN Bus



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tedi_k 30-03-2017 23:43

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778397)
...ktoś jest niekompetentny ...

Przy tym poziomie wiedzy o instalacji elektrycznej platformy Mondeo MK4 kolego załóż sobie na prawdę tą migającą diodę i z resztą daj sobie spokój... Twoje opisy są z epoki późnego Poloneza a nie magistral CAN (3 różnych...) w S-maxie.
Co do "kompetencji" wystarczy wiedzieć, że S-max i Mondeo to jedna platforma i w dziale Mondeo wiszą "przyklejone" schematy elektryczne... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

polcad 31-03-2017 09:58

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
tedi, może byś doradził co i gdzie odciąć żeby nie było błędów?

mariuszb55 01-04-2017 05:54

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Co do otwarcia drzwi to możesz się podpiąć pod lampkę wnętrza, która po otwarciu zapala się.
Tylko już nie pamiętam czy po zamknięciu drzwi zanika masa czy plus.
Ale to można sprawdzić kontrolką.

koszka 01-04-2017 08:53

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Z immo dobry jest proxima zero. Odcinasz jakiś obwód i samochód normalnie zapala chodzi chwilę do momentu skomunikowania się z nadajnikiem , który masz przy sobie. Jeśli nie otrzyma odpowiedzi wyłącza zabezpieczony obwód i jazdy nie ma. Co zabezpieczysz zależy od ciebie. Ja mam PB także inne możliwości odcięcia. Pompa paliwa jest oklepana. Jest kilka innych możliwości nie powodujących błędów. Immo umieszczasz w sobie tylko znanym miejscu i łaczy się bezprzewodowo z nadajnikiem, który masz przy sobie. Amator nie odjedzie. A immo jest aktywny kiedy ma zasilanie, czuli po podaniu plusa po stacyjce. Jak sama nazwa wskazuje Proxima zero - nie pobiera prądu w czasie kiedy stacyjka jest wyłaczona. Zreszta poczytaj na stronie producenta. To takie dodatkowe zabezpieczenie obok immo fabrycznego i alarmu oraz oczywiście AC. Ale jak wiadomo z AC nie odzyskasz całej wartości swojego auta nie licząc wartości sentymentalnej oczywiście :).

polcad 03-04-2017 16:27

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Nie wiedziałem, ze są schematy na forum. One mi dużo wyjaśniły.
Co do lampki to nie bardzo da się. Lampkę można wyłączyć i nie ma wtedy sygnału.
Pobór prądu tez nie jest problemem. Podłączę zasilanie modułu pod gniazdo zapalniczki. Tam prąd jest wyłączany po 30 min od zamknięcia samochodu. Aktywuje się po otwarciu drzwi- to daje duże możliwości oszczędzania prądu.
W Proximie zero pewnie trzeba często baterie wymieniać ??

koszka 03-04-2017 16:54

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Raz w miesiącu bez funkcji antynapadu. bateryjka kosztuje 3 zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.