Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zerwany rozrząd (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283680)

andzia2341 17-07-2018 18:38

Zerwany rozrząd
 
Cześć,

Naprawiałam rozrząd z pompą wody 3 miesiące przed tym jak na autostradzie ten rorząd się rozleciał, mechanik który ten rozrząd ,,wymienił" nagle powiedział, że rozrząd padł przez pompę paliwa, na której znalazł w komputerze błędy. Później niby się zgodził, że wykona naprawę za darmo "gwarancja" po czym stwierdził, że pompa wtryskowa wszystko zepsuła bo ropa jest w oleju.

co sądzicie ?

Jaryska 17-07-2018 19:44

Odp: Zerwany rozrząd
 
Może mieć rację, o ile wtedy na autostradzie zerwał się pasek rozrządu z powodu lania wtryskiwaczy, przycierania sie tłoków stwarzających duży opór w cylindrach z powodu braku smarowania, bo olej napędowy spłukuje mgłę olejową z gładzi nie ma smarowania, i pasek nie wytrzymał, i skutek opłakany.

Jeżeli po tej awarii, przed naprawą nikt nie ustalił przyczyny awarii na autostradzie, tylko załozono nowy rozrząd, nie ważne czy z pompą czy bez, to właśnie wystarczyło 3 miesiace do kolejnej awarii.


Jeżeli mówi o pompie wtryskowej, że podaje rope do oleju, to jak pisałem, może mieć racje, ale cóż z tego, jak już po czasie.

andzia2341 17-07-2018 20:04

Odp: Zerwany rozrząd
 
nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, w aucie został wymieniony rozrząd, po odpowiednim czasie eekspolatacji przed wymiana jak i po wymianie auto chodziło... minęło 3 miesiące i rozrząd się zerwał... i mechanik teraz tłumaczy, że pompa wtryskowa zerwała ten rozrząd

Jaryska 17-07-2018 20:10

Odp: Zerwany rozrząd
 
Mam rozumieć że po awarii na autostradzie, zrobiłeś (aś) 180 tysięcy, został wymieniony rozrząd, i od tej wymiany po 3 miesiacach zerwał sie pasek, czy tak ??

andzia2341 17-07-2018 20:15

Odp: Zerwany rozrząd
 
nie nie, nie było żadnej awarii po prostu wymieniłam rozrząd, po prostu (serwisowanie samochodu).. i po tej wymianie minęło 3 miesiace i zerwał się pasek

zmulim 17-07-2018 20:18

Odp: Zerwany rozrząd
 
Mechanik coś spartolił a teraz szuka dziury w całym. Szczerze to nie spotkałem się z Focusem TDDi w którym strzeliłby rozrząd z powodu ropy w oleju... Poza tym od "dołu" silnika leci łańcuch, i to on napędza pompę wtryskową (bierze też na siebie przeciążenia i opory o których pisze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ). Sam pasek w zasadzie chodzi bez dodatkowych obciążen, bo jeśli łańcuch jest w stanie zakręcić pompą wtryskową, to niby jak ma zerwać pasek? Ewidentnie coś zepsuł, przykładowo patrząc po roczniku, mógł nie zmienić koła zębatego na wałku na tego z napisem AC, i pasek zmieliło, mógł źle napiąć napinacz, lub nie zauważył wycieku oleju spod uszczelniacza na pompie i pasek się zwyczajnie ześlizgnął...

andzia2341 17-07-2018 20:27

Odp: Zerwany rozrząd
 
tak mi się wydawało, że mechanik kręt, zabrał auto do naprawy niby powiedział, że naprawi po tym zerwaniu rozrządu po czym napisał że jednak nie bedzie wykladal ze swoich poniewaz to nie jego wina, teraz życzy sobie pare set zł za części które wymienił bo stwierdził, że nagle nie jego wina.. auto dalej nie działa.. i nie chce go oddać bo żąda zapłąty za części

lando 17-07-2018 20:40

Odp: Zerwany rozrząd
 
Pewnie w ogole nie zrobil tego rozrzadu albo zle go zalozyc. Na policje i musi oddac

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Jaryska 17-07-2018 20:42

Odp: Zerwany rozrząd
 
Nie działa dlatego że nie oddał, czy dlatego że włożył części za które chce zapłaty i silnik dalej nie pracuje ??
Bo po zerwaniu paska w dieslu, zależy przy jakiej szybkości, im wiekszej tym spustoszenie w silniku wieksze, że czasami nie opłaca sie naprawiać silnika.

Więc pewnie zorientował sie w czym rzecz, i szuka dziury w całym.

Ja myslę, że trzeba z nim na spokojnie, jak silnik pracuje, dogadać sie co do zapłaty, może połowę co chce lub troche więcej, j odebrać auto i jeżdzić.
Bo przeciąganie ssprawy i udowadnianie winy,strata nerwów, czasu

andzia2341 17-07-2018 20:48

Odp: Zerwany rozrząd
 
listę rzeczy z cenami co wymienił:

głowica 180 zł
planowanie 90 zł
uszczelka po głowicą 100 zł
pasek rozrządu 160 zł

a silnik nadal nie pracuje, bo mówił że pompa wtryskowa nie działa teraz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.