Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [naprawa] wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176302)

tomi4435 08-12-2013 20:54

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Sprawa nieszczelności przylegania blendy do karoserii jest niestety zmorą focusów. Pierwsze objawy to przepalające sie i zaśniedziałe oświetlenie tabl. rejestracyjnej. Pózniej dochodzi niedziałająca mikrowłączka klapy bagażnika. Na wakacjach podszedłem do tematu poważnie - chciałem wymienic ww mikrowłaczke. No i napotkałem opór zardzewiałych śrub od blendy w efekcie urwałem 2 z nich:( W efekcie wymieniłem oprócz mikrowłaczki, blende i sruby:wink:. Wszyscy którzy mają juz pierwsze objawy w postacji zardzewiałych kloszy oś. tabl. rejest. radze odkrecic blende(póki sruby bez większego oporu sie odkrecają) i osadzic ją na silikonie. Sposób sprawdzony. Polecam.

erniio 20-02-2014 22:25

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Móglby poprawic ktos linki do zdjec ?

erniio 18-03-2014 20:53

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Ma ktoś oznaczenia tego switcha?

Pcalvin 24-03-2014 11:28

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Witam, małe pytanko... czy ktoś może poradzić jak otworzyć klapę (focus C-Max), z kluczyka już dawno nie działa, włącznik padł. Jakieś pomysły? Dzięki i pozdrawiam

DjLeo 25-03-2014 18:11

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał tomi4435 (Post 2120852)
Sprawa nieszczelności przylegania blendy do karoserii jest niestety zmorą focusów. Pierwsze objawy to przepalające sie i zaśniedziałe oświetlenie tabl. rejestracyjnej. Pózniej dochodzi niedziałająca mikrowłączka klapy bagażnika. Na wakacjach podszedłem do tematu poważnie - chciałem wymienic ww mikrowłaczke. No i napotkałem opór zardzewiałych śrub od blendy w efekcie urwałem 2 z nich:( W efekcie wymieniłem oprócz mikrowłaczki, blende i sruby:wink:. Wszyscy którzy mają juz pierwsze objawy w postacji zardzewiałych kloszy oś. tabl. rejest. radze odkrecic blende(póki sruby bez większego oporu sie odkrecają) i osadzic ją na silikonie. Sposób sprawdzony. Polecam.

Zgadza się dobrze prawisz. U mnie odkręcenie blendy prawię się udało. A to prawie to właśnie 3-cia na 4 śruby, która się po prostu przekręciła. A że dostęp jest tragiczny - do tej właśnie 3 śruby od spodu patrząć, to cóż. Zostawiałem tak. Ale odkręcałem blende tylko ze względu na odprysk rdzy 2-3 mm. Po starciu go mini szlifierką do blachy z 2-3 mm, zrobił się placek na długość 2 cm :) i pod blendą kilka małych wybrzuszeń od rdzy. Też starłem i zaprawiłem i z 1 oznaki rdzy pdo lakierem zrobiły się 4. Ale dobrze, że to teraz zrobiłem i zaprawiłem. Poza tym to pod blenderem jest. A tam niestety leje się woda :(, aż dziw, że nie ma tam jakieś uszczelki. Tak więc potwierdzam z tymi zapieczonymi śrubami, choć u mnie 3 poszły gładko to jedna zgłosiła sprzeciw.

maureliusz 11-06-2014 08:17

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Zrobiłem dokładnie tak samo. Działa bez problemu.
Koszt wyłącznika na allegro 16zł z przesyłką :-) + trochę zabawy przy pifku.

U mnie śruby też się po ukręcały, ale co tam. Dobry klej TECHNICOLL Konstrukcyjny i trzyma pięknie. Kilka stówek w kieszeni, a jak pdanie znowu to już trzeba będzie kupić niestety.

Larrond 21-06-2014 07:15

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
ja się za to będę zabierał na dniach. Muszę mieć pewność czy nr włącznika pasuje. Może ktoś dla pewności "przepisać" go tutaj? Ja pokazałem zdjęcie tego włącznika i gościu nie wiedział o czym mówię.....

jacmal 21-06-2014 16:23

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
D2F223 Mikroprzełącznik;z
dźwignią;SPDT;3A/125VAC;2A/30VDC;O
N-(ON) ROHS
Symbol klienta: 1963 Producent: OMRON
Symbol producenta: D2F223

zakupiony w
TRANSFER MULTISORT ELEKTRONIK Sp. z o.o.
93-350 Łódź, ul. Ustronna 41, Polska

Pozdrawiam.

Kalbar 09-10-2014 11:21

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Wszystko super. Zaraz chcę się za to zabrać ale... Czy ktoś miał taką sytuację a bagażnik był zamknięty i nie dało się tam dostać inaczej niż z klamki w klapie bagażnika? Mój pilot nie ma otwierania bagażnika a w kokpicie też nie ma guzika

Te 4 śruby trzymające plastik z klamką i światłami tablicy w moim focusie są skorodowane i obracają się a nie ma ich jak przytrzymać z drugiej strony. Macie jakieś pomysły? Co za pomysł, że jest tylko jeden sposób otwierania bagażnika... Parodia.

Może dałoby się zrobić jakiś pilot do zwierania styków w kostce? Myślę jeszcze nad innym ulokowaniem mikrostyku ale rozwiązanie z wierceniem w kloszu nie bardzo mi się podoba...

-MoH- 15-02-2015 19:11

Odp: wymiana mikrowłącznika klapy bagażnika - fotorelacja
 
Proszę o aktualizacje zdjęć ponieważ się nie wyświetlają


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.