Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Brak ładowania akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251923)

Bartek91 09-10-2016 19:51

Brak ładowania akumulatora
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio w mojej Fieście wymieniałem rozrząd. Przed wymianą często zaczynała mi świecić lampka ładowania akumulatora, więc przy okazji rozrządu postanowiłem ogarnąć problem ładowania. Oddałem alternator do regeneracji. Po regeneracji ruszyłem w 100km trasę i wszystko było jak należy. Na drugi dzień od samego rana znów zaczęła świecić się lampka akumulatora i niedługo podczas jazdy w korku aku padł i auto zgasło. Dodam że od regeneracji alternatora nie używałem nawiewów, radia i czegokolwiek co mogłoby pobierać niepotrzebnie prąd oprócz świateł. Czy przyczyną rozładowania akumulatora może być spartaczona regeneracja alternatora? Czy zwyczajnie dopadł mnie pech i któraś z części alternatora padła? Mierzyłem z kolegą prąd ładowania na wyjściu z alternatora podczas pracy silnika i wynosił on 12,4V-12,6V czyli coś by musiało być już z samym alternatorem. Proszę o jakieś sugestie, które pomogły by mi w rozwiązaniu problemu ładowania.
Silnik jaki posiadam to 1.4 TDCI rocznik 2003.
Z góry dzięki za pomoc :-)

CmaXpk 10-10-2016 07:37

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Te 12,5V miałeś przed naprawą altka?Jeśli tak,to ile było po?Co wchodziło w zakres naprawy?

salom 10-10-2016 08:04

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Alternator musi ładować 14,5 Volta, plus minus 0,3 V. Natomiast podczas długiej jazdy ładowanie może się obniżyć nawet do 13,5 Vplta.
Jak masz inaczej, to żle.

Bartek91 10-10-2016 08:33

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Te 12.5 mam po regeneracji. Wymieniany miałem regulator, szczotki i tulejki

CmaXpk 10-10-2016 09:25

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Tak jak pisał Salom musi byc ok.14,4 V przy pracujacym silniku.W twoim przypadku aku jest niedoładowany.

Bartek91 10-10-2016 09:28

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Skoro takie napięcie mam już przy samym altku to instalacja jest ok? Bo w serwisie gdzie robiono regenerację upieraja się ze to wina instalacji bo rzekomo w fordach lubi ona gnić. Mam gwarancję na alternator i chce im udowodnić że to ich wina i nie chce ponosić dodatkowych kosztów skoro regeneracja wynosiła 350zl.
Dodatkowo chcą żebym zostawił samochód na dwa dni a ta opcja mnie nie ratuje bo muszę mieć auto na powrót do domu. Jeśli to sam alternator to mam nadzieje ze ogarną problem w kilka godzin. Auta nie chce zostawiać bo zwyczajnie juz im nie ufam i nie chce żeby dłubali więcej niż to potrzebne.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

CmaXpk 10-10-2016 10:08

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Każdy serwis powinien sprawdzic napięcie ładowania po remoncie/naprawie altka-mają do tego odpowiednie przyrządy.

Bartek91 10-10-2016 10:19

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
I sprawdzili. Mówili że u nich na przyrządzie alternator działa jak należy. A w samochodzie ladowania dalej brak.

CmaXpk 10-10-2016 10:24

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
No to trzeba szukac na instalacji.

Bartek91 10-10-2016 10:25

Odp: Brak ładowania akumulatora
 
Tylko ze 12.5V zmierzenie jest przy samym alternatorze. I taka sama wartość jest przy akumulatorze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.