Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Drgania kierownicy w czasie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285904)

Aras86 08-09-2018 19:03

Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Witam,

W czasie jazdy przy prędkościach 110 km/h w górę drga mocno kierownica. Kola wyważane 10 razy, ostatni raz wczoraj na Hunter road force. Wymienione pół osie, piasty. Brak jakichkolwiek luzów ukladzie kierowniczym i w zawieszeniu. Felgi proste, sprawdzane w 3 roznych miejscach. Walcze z tym problem juz od dluzszego czasu a mechanicy rozkladają ręce... Czy ktoś miał taki problem który nie pochodził od kół?

Pozdrawiam

_harry 08-09-2018 20:16

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Geometria zrobiona?

Aras86 08-09-2018 20:21

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 3028018)
Geometria zrobiona?

Przepraszam zapomnialem dodac - tak zrobiona kilka razy w krotkim czasie. Ostatnio z racji wymiany tuleji wahacza.

mondeo70235 08-09-2018 20:34

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
a jak tam oponki wyglądają

DAMIAN-24 08-09-2018 20:35

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Miałem podobnie i zamieniłem koła przód-tył. Pomogło ale teraz czuje drganie z tyłu mimo, że opony wyważane, ja zakładam, że to wina zajechanych opon niestety już u mnie :/

koszka 08-09-2018 20:45

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Sama przekladnia luzow nie ma?

Aras86 08-09-2018 21:16

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 3028023)
a jak tam oponki wyglądają

Opony maja 2 miesiące. Goodyear Eagle F1

Cytat:

Napisał DAMIAN-24 (Post 3028024)
Miałem podobnie i zamieniłem koła przód-tył. Pomogło ale teraz czuje drganie z tyłu mimo, że opony wyważane, ja zakładam, że to wina zajechanych opon niestety już u mnie :/

Koła już zamieniłem, nie pomogło :(

Cytat:

Napisał koszka (Post 3028033)
Sama przekladnia luzow nie ma?

Dzisiaj o tym rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził, że na szarpakach by wyszło, a miesiąc temu byłem i tylko tuleja wahacza była do wymiany. Na kierwonicy nie ma najmniejszego luzu, a samo koło nie drgnie przy szarpaniu

mariotd 10-09-2018 07:55

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
A tarcze? Chyba to jeszcze zostało do sprawdzenia, u mnie również jest bicie na kierownicy od 100km/h w górę, ale również podczas hamowania mam mocne bicie (hamowanie od prędkości 50km/h w górę). Również zawieszenie sztywne, wymienione ostatnio drążki, zrobiona geometria, koła wyważone... więc zostają jedynie tarcze.

matsen 10-09-2018 08:57

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
A jak przy 110 km/h odpuścisz gaz to drgania ustają?

Aras86 10-09-2018 15:15

Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał mariotd (Post 3028497)
A tarcze? Chyba to jeszcze zostało do sprawdzenia, u mnie również jest bicie na kierownicy od 100km/h w górę, ale również podczas hamowania mam mocne bicie (hamowanie od prędkości 50km/h w górę). Również zawieszenie sztywne, wymienione ostatnio drążki, zrobiona geometria, koła wyważone... więc zostają jedynie tarcze.

Tarcze to temat rzeka - wymieniam średnio co pół roku. Krzywią się (ja tak myślę) z racji tego, że biją koła. Kiedy zakładam nowe klocki i tarcze to bicia przy hamowaniu nie ma, natomiast w czasie jazdy dalej jest. Po czasie bicie następuje przy jeżdzie i przy hamowaniu. Nie kupuję tanich tarcz i klocków - albo Brembo albo Pagid.

Cytat:

Napisał matsen (Post 3028532)
A jak przy 110 km/h odpuścisz gaz to drgania ustają?

Tak, drgania występują kiedy puszczę gaz i kiedy mam wciśnięty, również nie ma znaczenia czy auto jest na biegu czy na luzie, z wciśniętym sprzegłem lub nie.

Jedna rzecz jaka przyszła mi ostatnio do głowy to są czujniki ciśnienia powietrza. Trzymają się one na wentylu ale także są "klejone" to felgi. Może byc tak że się odczepiły od felgi i jest lekki luz na wentylu? To z koleji prowadziło by do stracenia balansu kół? Koła wyważałem milion razy i mogę wrócić do tego samego miejsca, bądź pojechać do innego i koła mogą pokazywać od 10 do 15.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.