Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Nie można uruchomić kopci i brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268269)

Tommi2 16-08-2017 11:33

Nie można uruchomić kopci i brak mocy
 
Witam, temat na gorąco. Silnik odpala dopiero po jakichś 30 sekundach, kopci bardzo i nie ma mocy... Na wolnych czuc wibracje silnika. Mam założoną instalację gazową PRINS DLM. Może ktoś miał coś podobnego w swoim ecobooscie? Nie wiem czego sie spodziewac: turbina, pęknięty tłok, panewki, pompa vacum itd.? Nie będę udawał mechanika, bo nim nie jestem i nie wiem czego to może byc objaw. Auto stoi już na warsztacie, ale po tym długim weekendzie to mają natłok pracy, więc prawdopodobnie jutro zajrza pod maskę. :(

Gregi86 16-08-2017 13:52

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Kopci na niebiesko czy bialo a moze prawie czarno?
Kiedy sprawdzales swiece? Sprawdzajac wszystkie jestes w stanie stwierdzic na ktorym tloku jest problem, kolor swiecy pomoze okreslic co jest nie tak, rowniez mogla pasc cewka

Tommi2 16-08-2017 14:23

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Kopci na jasno... Nie za bardzo ogarniałem jaki kolor dymu... Interesowałem się tym jak dojechac do warsztatu nie mając mocy... Każde swiatła to był problem z ruszeniem.

wojtekn 16-08-2017 15:24

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Cytat:

Napisał Tommi2 (Post 2844539)
Witam, temat na gorąco. Silnik odpala dopiero po jakichś 30 sekundach, kopci bardzo i nie ma mocy... Na wolnych czuc wibracje silnika. Mam założoną instalację gazową PRINS DLM. Może ktoś miał coś podobnego w swoim ecobooscie? Nie wiem czego sie spodziewac: turbina, pęknięty tłok, panewki, pompa vacum itd.? Nie będę udawał mechanika, bo nim nie jestem i nie wiem czego to może byc objaw. Auto stoi już na warsztacie, ale po tym długim weekendzie to mają natłok pracy, więc prawdopodobnie jutro zajrza pod maskę. :(


Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami forum .

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gregi86 16-08-2017 17:37

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Ok, problem z ruszeniem ojawial sie spadkiem obrotow czy nierowna praca silnika, wygladajace jak nie pracujacy jeden tlok.

Garbojad 16-08-2017 18:39

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Kompresja do zmierzenia żadne świece boże jak jest kompresja to i bez świec odpali

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Gregi86 16-08-2017 19:05

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Cytat:

Napisał GARBOJAD (Post 2844718)
Kompresja do zmierzenia żadne świece boże jak jest kompresja to i bez świec odpali

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Tylko ze gdybys wykrecil swiece i bylaby czarna to bys wiedzial ze albo nie ma na niej iskry. Gdyby byla biala to jest za wysoka dawka powietrza, zaolejona ( na elektrodzie a nie gwincie) to sie domysl skad sie wzial olej.
To jest istotne zeby sprawdzic czy z autem wszystko ok.
Ja tak zlokalizowalem ze jest cos nie tak na 2 tloku (spalanie stukowe) uszkodzony czujnik spalania stukowego

Garbojad 17-08-2017 09:08

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Przepraszam , tak się wczytałem w temat że nie zauważyłem że o silniku benzynowym piszemy :-(

Gregi86 17-08-2017 12:15

Odp: Problem z uruchomieniem, kopci i brak mocy
 
Spoko, popelniam ten sam blad lecz w postach z silnikami diesla

Bump: Spoko, popelniam ten sam blad lecz w postach z silnikami diesla


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.