Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306270)

Ad33k 15-02-2020 13:45

Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW
 
Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z falowaniem obrotów. Problem polega na tym, że obroty falują mi od 1500-2000, a jak się mocno silnik rozgrzeje to nawet i do 2500obr/min. Częstotliwość falowania to tak co 2 sekundy. Najgorzej, że nie jest to jakiś stały problem, tylko co jakiś czas się wywołuje. Np. potrafiłem pojechać autem do pracy 8km, a w połowie drogi powrotnej już zaczynały obroty falować, i jak gdzieś chciałem jechać w ten sam dzień gdzieś indziej to już cały czas to występowało. Czasami wystarczy przerwa, albo odłączenie na chwilę akumulatora i (czasem, ale nie zawsze) problem tymczasowo ustawał.
Już dwóch mechaników rozłożyło ręce bo nie są w stanie z tym poradzić.
Wg. informacji od mechaników wymieniane były:
- przepustnica
- czujnik temperatury
- silnik krokowy
Nic z tego nie pomagało. Ostatni mechanik mówił, że skoro problem raz się pojawia a raz znika, to może być coś z elektryką. Tylko co? Ostatnio u kolegi sprawdzałem w programie diagnostycznym, to były dziwne odczyty z sond lambda, ale nie wiem co to może znaczyć. To stary Ford, i jakbym miał dalej w niego wpakować nie wiadomo ile kasy w ciemno, to trochę bez sensu.

Proszę, doradźcie co to może być. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Skolmi 15-02-2020 17:14

Odp: Nieregularne falowanie obrotów Fiesta 1.3 2003r 44kW
 
Cytat:

Napisał Ad33k (Post 3224307)
Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Dokładnie w tym roczniku i silniku mi na falowanie pomogła aktualizacja softu.

Przemcio20 15-02-2020 21:45

Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW
 
Sprawdź sobie czy nie łapie ci lewego powietrza ... Nie wiem czy w twoim silniku występuje i czy w tym samym miejscu odpowietrzenie skrzyni korbobowej ... Ale w okolicach kolektora ssacego obok przepustnicy idzie przewód gumowy który wychodzi z bloku silnika i wchodzi do kolektora ssacego ...

Ad33k 15-02-2020 22:02

Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 3224373)
Dokładnie w tym roczniku i silniku mi na falowanie pomogła aktualizacja softu.

A masz może gdzieś poradnik jak to zrobić? Bo w googlach coś nie widzę



Cytat:

Napisał Przemcio20 (Post 3224476)
Sprawdź sobie czy nie łapie ci lewego powietrza ... Nie wiem czy w twoim silniku występuje i czy w tym samym miejscu odpowietrzenie skrzyni korbobowej ... Ale w okolicach kolektora ssacego obok przepustnicy idzie przewód gumowy który wychodzi z bloku silnika i wchodzi do kolektora ssacego ...

W takim wypadku jakby łapał mi lewe powietrze, to falowanie nie występowałoby cały czas, a nie tak losowo?

Przemcio20 15-02-2020 23:24

Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW
 
No teoretycznie cały czas Ale wiesz jak to już jest z autami ...raz dobrze raz źle :) dążąc dalej do lewego powietrza weź jakiegoś normalnego plaka do czyszczenia tapicerki i psikaj w okolice kolektora ssącego I zobacz czy nie podnosi ci obrotów... byle nie do rury ssącej przepustnicy.. nic to nie zaszkodzi ... ja w ten sposób właśnie odkryłem uszkodzony przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Psikajac w okolice kolektora ssacego nagle obroty zaczęły iść do góry .. A potem wyszło że padnięta jest przepustnica.... nic cię to nie kosztuje ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.