Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0B stuki po nagrzaniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329181)

Intimate 30-05-2022 21:28

2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Cześć,
Mondeo IV 2.0 B. Po nagrzaniu silnika i przy braku obciążenia słuchać głośne stuki, coś jakby zawór klekotał. Początkowo myślałem, że to luźny łańcuch rozrządu (200 tys. przebiegu) ale to nie to.
Stuki słychać tylko przy braku obciążenia silnika, to znaczy, że nie słychać przy przyspieszaniu, ani przy hamowaniu silnikiem. Stuków też nie słychać przy zimnym silniku. Auto było już u dwóch mechaników ale rozkładają ręce, mówią że trudno zlokalizować bo na zimnym tego nie ma, a nie rozkręcą gorącego "jeździć puki się coś nie wysypie". Tyle ile można sprawdzić "bezinwazyjnie" to wszystko w porządku. Na zaworach nie widać nadmiernych luzów, tłoki też wydają się ok (nie ma luzów przy GMP).
Łańcuch i jego osprzęt wymienione - to nie to.
Tłok nie ma luzów, sprężanie wydaje się prawidłowe (trochę ponad 14 na wszystkich cylindrach),
Zawory "od góry" (ściągnięta tylko pokrywa) wydają się w porządku. Stuki słychać po prawej stronie silnika (strona rozrządu). Przejechałem już z tym kilka tysięcy km i dalej jeżdżę. Jakieś logiczne pomysły? Co może odzywać się tylko przy neutralnym obciążeniu silnika (np. jedziesz stałą prędkością 90 km/h i zaczyna się robić lekko z górki)?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 31-05-2022 19:52

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
szukałeś na forum? jest cos takiego jak klapki w kolektorze dolotowym. Moze to to?

karloss 01-06-2022 14:42

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Strasznie słychać klepanie zaworów. Nawet przy schodzeniu z obrotów i dodaniu gazu.
Masz gaz i może w tym być problem.
Panewka też może dawać takie objawy, a bywało tak (przynajmniej w duratec 2.3) że potrafiło zmielić tą pierwszą na wale (nie od pierwszego korbowodu).

Bump: Strasznie słychać klepanie zaworów. Nawet przy schodzeniu z obrotów i dodaniu gazu.
Masz gaz i może w tym być problem.
Panewka też może dawać takie objawy, a bywało tak (przynajmniej w duratec 2.3) że potrafiło zmielić tą pierwszą na wale (nie od pierwszego korbowodu).

Intimate 05-06-2022 13:31

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3412718)
Bump: Strasznie słychać klepanie zaworów. Nawet przy schodzeniu z obrotów i dodaniu gazu.
Masz gaz i może w tym być problem.
Panewka też może dawać takie objawy, a bywało tak (przynajmniej w duratec 2.3) że potrafiło zmielić tą pierwszą na wale (nie od pierwszego korbowodu).

To nie gaz, bo klepało już przed gazem (nowa instalacja). Faktycznie brzmi jak zawory ale mechanik mówił że patrząc pod pokrywą i mierząc luzy nic nie znalazł. Zakładając jednak że mechanik się pomylił, to czy obciążenie silnika układem jezdnym miało by wpływ na zawory? To nie jest pytanie retoryczne nie jestem specjalistą i liczę na opinie. Wszelkie panewki myślę że usłyszałbym tylko parę razy i padł by silnik, a ja tak już miesiące jeżdżę.

lukvader 05-06-2022 18:03

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
sprawdź to co mówił kolega koszka, takie stuki mogą być spowodowane uszkodzonymi klapkami, najłatwiej to sprawdzić kiedy podczas stuków wypniesz na chwile przewód podciśnienia który wchodzi do kolektora ssącego, wtedy przy uszkodzonych klapkach stuki albo znikną albo ucichną, po ponownym wpięciu przewodu stuki znów powinny się pojawić, oznacza to że na pewno masz klapki do wymiany, wtedy radziłbym zrobić to szybko, albo w ogóle nie jeździć autem, bo jak taka klapka się urwie to silnik raczej tego nie przeżyje

Intimate 06-06-2022 06:58

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Ok, poczytam i sprawdzę te klapki.

koszka 06-06-2022 17:12

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Cytat:

Napisał lukvader (Post 3413087)
sprawdź to co mówił kolega koszka, takie stuki mogą być spowodowane uszkodzonymi klapkami, najłatwiej to sprawdzić kiedy podczas stuków wypniesz na chwile przewód podciśnienia który wchodzi do kolektora ssącego, wtedy przy uszkodzonych klapkach stuki albo znikną albo ucichną, po ponownym wpięciu przewodu stuki znów powinny się pojawić, oznacza to że na pewno masz klapki do wymiany, wtedy radziłbym zrobić to szybko, albo w ogóle nie jeździć autem, bo jak taka klapka się urwie to silnik raczej tego nie przeżyje

Bez przesady u mnie klepały , ale do urwania było daleko. Aczkolwiek wymieniłem w miarę szybko na nowe.

lukvader 06-06-2022 19:24

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3413191)
Bez przesady u mnie klepały , ale do urwania było daleko. Aczkolwiek wymieniłem w miarę szybko na nowe.


nie pisałbym tak gdyby to nie było warte sprawdzenia, ale mój brat miał mondka 2.0Pb też były takie stuki jak u kolegi, niestety klapka urwała się i skończyło się to tak że korba wyszła bokiem

Intimate 10-06-2022 18:20

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Cytat:

Napisał lukvader (Post 3413087)
sprawdź to co mówił kolega koszka, takie stuki mogą być spowodowane uszkodzonymi klapkami, najłatwiej to sprawdzić kiedy podczas stuków wypniesz na chwile przewód podciśnienia który wchodzi do kolektora ssącego, wtedy przy uszkodzonych klapkach stuki albo znikną albo ucichną, po ponownym wpięciu przewodu stuki znów powinny się pojawić, oznacza to że na pewno masz klapki do wymiany, wtedy radziłbym zrobić to szybko, albo w ogóle nie jeździć autem, bo jak taka klapka się urwie to silnik raczej tego nie przeżyje

No niestety to raczej nie klapki. Odłączyłem wężyk podciśnienia i nie była żadnej różnicy w pracy silnika. Oddam do znajomego mechanika, żeby ściągał głowicę i sprawdzał wszystko po kolei, bo tłucze się to strasznie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karloss 10-06-2022 20:07

Odp: 2.0B stuki po nagrzaniu silnika
 
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Poczytaj o piston slap. To też może dawać podobny objaw.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.