Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139590)

Oskar6l 16-09-2011 19:43

nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Witam potrzebuje schemat centralnego zamka do Forda Fusion 2005r. Mam problem z centralnym zamkiem po zamknięciu zaraz otwiera rozebrałem zamek drzwi kierowcy ale nie mogę przemierzyć bo piny i mikrostyki są zalane, zastanawiam się czy po rozłączeniu kostek w poszczególnych zamkach drzwi dojdę do rozwiązania problemu.

emonkey 29-09-2011 10:31

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
U mnie tak się dzieje jak któreś z drzwi jest otwarte, więc to może któryś styk nie styka w drzwiach, moduł GEM jest chyba odpowiedzialny za centralke.
Pozdrawiam

kacper69 30-09-2011 20:54

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
sprawdź , czy linki w drzwiach , te w pancerzach luźno chodzą.
Przez to , ze na czas ni porusza jakimś czujnikiem lub dźwignią , to system się nie uzbraja.
U mnie troszkę oleju silikonowego pomogło na ten problem.

sebo2876 22-09-2013 15:24

Centralny wariuje
 
Witam szanowne grono , czy miał już ktoś problem z centralnym w fusionie ? Objawy , zamykamy z pilota , a on zamyka i otwiera jednocześnie i dalej drzwi otwarte , to samo jest z kluczyka , po czym muszę otworzyć i zamkać każde drzwi i bagażnik i znowu próbować czasem pomaga od pierwszego czasami czynność powtarzam do skutku 2 do 5 razy

sebo2876 23-09-2013 17:54

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Cytat:

Napisał emonkey (Post 1715046)
U mnie tak się dzieje jak któreś z drzwi jest otwarte, więc to może któryś styk nie styka w drzwiach, moduł GEM jest chyba odpowiedzialny za centralke.
Pozdrawiam

Witam może jestem głupi , ale gdzie te styki ma fuzja , oglądam słupi i nic nie widzę !

kubaw20055 23-09-2013 18:31

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Styki przednie znajdują się w słupku A, tylne w B czyli po otwarciu dowolnych drzwi będzie widoczny gumowy przegub i należy go odkręcić w lewą stronę i pociągnąć do siebie (można to czymś popsikać i porządnie dokręcić, ale z tym - robiąc to po raz pierwszy może być kłopot - więc należy uzbroić się w cierpliwość). Może jakiś czujnik otwarcia drzwi jest niesprawny i dlatego zamki zamykają się i od razu otwierają - dzieje się też tak przy otwartych drzwiach wciskając klamkę przednich drzwi, zamyka i od razu otwiera ;)

pawel182 27-09-2013 10:21

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Nie działa Ci któryś ze styków informujący moduł GEM, że drzwi są otwarte. Chodzi o drzwi z przodu bo w tylnych jakby nawet nie działał to spokojnie zaryglujesz samochód.
Styki są w budowane w cały zamek więc albo czeka Cie wymiana całego zamka albo niektórzy czasem piszą że psikają WD40 i ponoć to czasami pomaga....

sebo2876 29-09-2013 06:33

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 2082056)
Nie działa Ci któryś ze styków informujący moduł GEM, że drzwi są otwarte. Chodzi o drzwi z przodu bo w tylnych jakby nawet nie działał to spokojnie zaryglujesz samochód.
Styki są w budowane w cały zamek więc albo czeka Cie wymiana całego zamka albo niektórzy czasem piszą że psikają WD40 i ponoć to czasami pomaga....

Czyli czujniki otwartych drzwi są w zamkach ( napisałeś WD 40 ale trzeba ściągać tapicerkę drzwi i walić w zamek od środka ? ) , tylko teraz które drzwi ? Zostaje tylko diagnostyka komputerowa . Skoczę w poniedziałek na kompa i dam znać co i jak . Byłem na kompie i nic 0 błędów , ale coś musi być zamkiem bo jak jadę to nieraz pali się kontrolka otwartych drzwi , muszę otworzyć drzwi kierowcy, zamknąć i dopiero gaśnie

sebo2876 22-10-2013 15:26

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Trochę odświeżę temat , wiec tak, czujnik rzeczywiście jest w zamku, na końcu zapadki którą widać w zamku ( taka czarna) jest kawałek odsłoniętego metalu (można zobaczyć po otworzeniu drzwi ) i to należy delikatnie przeszlifować papierkiem , bo tam śniedzieje i wtedy nie ma styku

lucek5 26-06-2016 11:00

Odp: nie działa centralny zamek zamyka i zaraz otwiera
 
Witam,
również miałem problem z zamknięciem samochodu okazało się że w drzwiach kierowcy przy zamykaniu od wewnątrz klamka bardzo ciężko chodziła. Pomogło przesmarowanie przez szczeliny wokół klamki (bez demontażu) linki zamka najpierw WD-40 później olejem do mechanizmów precyzyjnych i profilaktycznie bębenki zamków olejem przeznaczonym do smarowania zamków. Później przez około 1-2 minuty ruszałem klamką w maksymalnym zakresie pracy. Wszystko do kupienia w OBI.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.