Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Samochód sam gaśnie podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145996)

klajent 13-12-2011 08:44

Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Witam,
Posiadam Mondeo MK4 2,0 Diesel 140KM. Od jakiegoś czasu silnik samochodu podczas jazdy sam gaśnie. Dzieje sie to zazwyczaj podczas redukcji biegu lub nawet na biegu jałowym tuz po zmianie. Czasami na chwilę przed wyłączeniem silnika samochód dławi się ale nieznacznie. Komputer nie wykazuje błędów.
Czy ktoś spotkał się już z taka reakcją silnika?

kristofsouth 13-12-2011 08:55

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Witam sprawdź może wiązki elektryczne obok skrzyni biegów sprzengła czy czasmi nie masz przetartych.Podobnie miałem w Citroenie C5 przy wrzucaniu nieparzystych biegów silnik sam mi gasł po zaizolowaniu wiązki i podwiązaniu jej wyżej problem znikł.

Carramba 13-12-2011 09:02

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Zdarzyło mi się raz coś podobnego, w trakcie jednej jazdy. Zgasł mi dwukrotnie, za każdym razem na końcówce hamowania. Za pierwszym razem myślałem, że za późno wdusiłem sprzęgło, i to moja wina że zgasł. Ale za drugim razem zgasł już na biegu jałowym. W obydwu przypadkach bez problemu odpaliłem ponownie.

Tak się złożyło, że akurat jechałem wtedy na warsztat wymienić zaworek podciśnienia turbo (ten od buczenia po wyłączeniu silnika), więc od razu podpięcie pod kompa, i nic, zero czegokolwiek. Przez ładnych parę minut testowaliśmy go też na włączonym silniku, trochę przygazówek, etc. - wszystkie parametry pracy w porządku. Od tamtej pory na szczęście spokój, ale też chętnie bym się dowiedział co może powodować tą niebezpieczną przecież awarię.

wdzm 13-12-2011 12:38

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Miałem tego samego rodzaju awarię. Silnik mi kilka razy zgasł podczas jazdy. Udałem się z wizytą do serwisu w celu wymiany filtra paliwa. Następnie podpieli pod kompa i wykasowali różne nic nie znaczące błędy. Od tego czasu problem zniknął.

obx 14-12-2011 18:53

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Witam,
Miałem to samo podczas jazdy zgasł mi na razie tylko lub aż raz...
Ale zauważyłem też że po nocy jak silnik jest zimny po delikatnym przygazowaniu "dławi się leciutko" i czasami potrafi zgasnąć...
tak było przed wymianą filtra paliwa jak i po wymianie... :570:
komp nie pokazuje żadnych błędów... :570:

Sprawdźcie koledzy czy u was również po lekkim prygazowaniu po odpaleniu dziwnie schodzi z obrotów silnik... " tylko to musi być naprawdę delikatne wręcz puknięcie pedału żeby tak do 1000 obrotów nie doszedł nawet...

Dzieki...

kj.serwis 18-12-2011 16:09

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Kolego u mnie było podobnie, okazało się,że powodem było złe zamontowanie wtyczki przy pedale gazu po wymianie filtra kabinowego w aso.

obx 20-12-2011 21:00

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
ciekawe muszę to sprawdzić... dzięki...

klajent 22-12-2011 11:13

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Witam,

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi, ja zacząłem od wymiany zarośniętego filtra paliwa. Jeżdżę sporo, więc jeżeli w/w objaw nastapi raz jeszcze, przejdę do elekryki... Komentarz zamieszczę na forum.

boleek 22-12-2011 20:49

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Zajrzyj tutaj. Może pomoże u ciebie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

puniu01 27-12-2011 11:35

Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy
 
Ja mialem podobny objaw tylko ze w Audi A3 TDi. Gaslo np przy dojezdzaniu do skrzyzowania itd. Okozalo sie ze czujnik polozenia walu byl do wymiany


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.