Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fiesta 2008-2012] 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301430)

marioosh11 02-10-2019 08:30

2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Witam
Posiadam fieste mk7 z 2009. Mam nie działajacy moduł NOKIA (Bluetooth Voice Connectivity with USB) o nr 8M5T-19C112-AL. Objawy, po kliknieciu w przycisk voice pojawia sie tylko ikona wyciszenia a USB nie wykrywa żadnego nośnika.
Reset modułu poprzez wyjęcie i włożenie wtyczek nie pomógł.
Czy jest możliwosć sprawdzenia że to faktycznie moduł za pomocą elm327 i softu ForScan (używam ale nie widzę tam żadnej nazwy wskazującej na moduł blueetooth/voice)
Jeśli faktycznie jest to padnięty moduł, czy ktoś to naprawia?
Jeśli się nie naprawia gdzie można dostać moduł w rozsadniejszej cenie niż oferty na allegro po 350zł?

Pzdr
Mario

Danielo_82 02-10-2019 10:04

Odp: Fiesta mk7 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Moduł można dostać już za około 150zl ,czasem nawet mniej . Nie resetuje się poprzez odpięcie wtyczek, można spróbować przez ponowne wgranie aktualizacji. Zakładam że bezpieczniki od bt sprawdziłeś?

marioosh11 02-10-2019 11:52

Odp: Fiesta mk7 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Bazując na instrukcji:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Bezpiecznik nr 21 jest odpowiedzialny za "System audio, nawigacja, Bluetooth" więc założyłem że jeśli działa System audio to bezpiecznik jest ok. Ale dla pewności sprawdze organoleptycznie :)
Jeśli bezpiecznik jest ok, jak moge dokonać aktualizacji? USB nie czyta nośnika więc nie ma opcji wgrania przez pendrive.

peteypee 02-10-2019 21:39

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
To że nie odtwarza mp3 nie znaczy że nie odczyta plików update choć i tak może być jeśli padł moduł. Można przepiąć do innego auta albo podpiąć inny moduł w Twoim. Można jeszcze wejść w konfigurację i spróbować przestawić na inną i wrócić do odpowiedniej dla modułu.

Danielo_82 03-10-2019 09:50

Odp: Fiesta mk7 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Cytat:

Napisał marioosh11 (Post 3179084)
Jeśli bezpiecznik jest ok, jak moge dokonać aktualizacji? USB nie czyta nośnika więc nie ma opcji wgrania przez pendrive.

Najpierw sprawdź ;) choć nie ukrywam że coś jest z tymi radiami we fiescie, bo to już któryś przypadek, kiedy padł sam z siebie moduł bluetooth.

marioosh11 03-10-2019 19:12

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Sprawdziłem i bezpiecznik jest ok. Wrzuciłem aktualizacje na pendrive ale USB nie czyta plików update. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wspomniałeś że "Można jeszcze wejść w konfigurację i spróbować przestawić na inną i wrócić do odpowiedniej dla modułu." --> jak kto praktycznie wykonać?

peteypee 05-10-2019 12:46

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Jeśli faktycznie nie ma napięcia w USB to pozostaje sprawdzić co najwyżej kable prądowe do modułu. Zakładam jednak ze raczej padł. Taki moduł jak podałeś to około 50-150zl zależy co upolujesz chociaż ceny ciągle się zmieniają. Co do naprawy raczej kiepsko.

Co do zmiany konfiguracji nie wiem jak to wygląda w fiescie, w mondeo wchodzisz w konfigurację. Ale jeśli forscan nie wykrywa modułu to raczej padaka.

Jakie tam w ogóle radio siedzi? Moduł nie działał od początku czy przestał nagle?

marioosh11 05-10-2019 14:28

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Tam siedzi wbudowane FORD Audio. Nigdzie wokół radia nie ma podanego typu ani modelu tak jak jest np w Mondeo. Bluetooth nie działa od momentu kiedy kupiłem.Zastanawiam się czy warto inwestować w kolejny używany moduł na który jest zazwyczaj gwarancja rozruchowa, a potem znów ryzyko że może paść? Masz jakieś namiary na kogoś kto handluje?

peteypee 06-10-2019 11:18

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Nie wiem co masz na myśli mówiąc wbudowane. Sync? Numer modułu który podałeś w pierwszym poście to moduł który siedzi w fiescie, fokusie, monde, smax, cmax, transit i nie jest to moduł Sync. Moduły padają jak wszystko. Nie jest to jakaś plaga więc bez przesady że od razu padnie. U żony jeździ 4 lata moduł kupiony jako nie sprawdzany czy sprawny i działa. Ja polowalem na najtańsze czy to 488 czy 112 czy 212. Alledrogo, olejiks ogólnie internet czy forum. Namiarów nie mam bo od paru lat nie siedzę w częściach.

marioosh11 06-10-2019 13:02

Odp: 2009 diagnoza nie działajacego modułu Bluetooth
 
Rozumie że type modułów które podałeś powinny też pasować, tak jak np poniższy?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Btw: ciekawe czym się różnią poszczególne typy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.