Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292354)

Konrad162 16-02-2019 18:06

Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
1 załącznik(i)
Cześć,
poszukuję pomocy...
W styczniu tego roku jakaś istota wjechała mi w drzwi tylne od strony pasażera i uciekła z miejsca zdarzenia.
Postanowiłem że drzwi wymienię kosztem swojego AC (brak kamer, brak świadków itd.)

Drzwi, w poleconym (partnerskim) warsztacie przez TU, Pan wymienił na nowe, polakierował i przełożył całą resztę wyposażenia. Warsztat ma tam kilka pozytywnych opinii.

Wszystko wydawało się pięknie i ładnie do pierwszego mycia...
Dziś był piękny słoneczny dzień postanowiłem umyć auto.
To co pokazało się moim oczom odebrało mi mowę.
Rys od diabła, rysy w grupach w różnych kierunkach, zmatowiona powierzchnia drzwi generalnie zobaczcie na załączone zdjęcie....

Ktoś miał taki przypadek? Chyba nic tylko to reklamować? Tylko do kogo? Warsztat czy TU?

Bardzo proszę o jakąś poradę.

Marcin112 16-02-2019 18:24

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Nie wiem skąd ten Pan ma pozytywne opinie, chyba ze sobie sam napisał.
Albo zdjęcie źle zrobione ale na mój wzrok to drzwi maja zupełnie inny kolor.
Może kolor i dobry ale jak by brakowało w nim brokatu.
Oceniam to co widzę na zdjęciu ale już na początku bym roboty nie odebrał.
O to co masz te plamy to prawdopodobnie Panu dostał się syf podczas malowania i próbował spolerować no a ze przegrzał wiec nawalił ci wosku przy odbiorze i plamy znikły, teraz po myciu wyszły.
Nic tylko reklamować pytanie czy ci uzna bo teraz to można gdybać i może wykręcić kota ogonem ze sam próbowałeś polerować i zawaliłeś sprawę.

Konrad162 16-02-2019 18:37

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Dzięki za odpowiedź, no reklamować na pewno będę bo to jest jakaś porażka.
Sprawa jest o tyle dziwna że jak samochód jest mokry to nie ma różnic. Ale to i tak faktu spierniczonej roboty nie zmienia.
Co do tego, że będzie się wypierał... samochód jest sprawny, ja mam czas i nic do stracenia. Tak więc drogi sądowe i inne stoją otworem. Również jego opinia ucierpi. No i druga sprawa, że może i ubezpieczyciel będzie chciał odzyskać swoje pieniądze ze źle wykonaną usługę.

Marcin112 16-02-2019 18:49

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
To ze jak samochód jest mokry i nie widać różnicy to świadczy tylko o tym ze ucierpiał tylko klar czyli lakier bezbarwny.
Dlatego śmiem sądzić ze Pan nawalił ci wosku przy odbiorze bo on tez oszukuje wzrok.
Teraz jak samochód umyłeś i wyszły kwiatki typu rysy i przetarcia na bezbarwnym.
Prawdopodobnie nie miał dużego pojęcia o polerowaniu albo dal jakiemuś uczniowi co i brudna gąbką ci pojechał i stąd te rysy

eclipse 17-02-2019 08:01

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Nie zwlekaj tylko wal od razu do wykonawcy musi to dokładnie spolerować .

leon 72 17-02-2019 13:21

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Witam, czy to jest czarny kolor metalic ? Jesli tak to napewno jest to Panther Black Effect. Po pierwsze, pan zle dobral alternatywe, jest zdecydowanie mniej pigmentu. Po drugie, wyglada na to ze pan zrobil zaciek albo kilka paprochow wpadlo w lakier bezbarwny i nieudolnie polerowal. Na ciemnych lakierach takie niedopolerowane rzeczy czesto wychodza pozniej.

rav 75 18-02-2019 05:30

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Konrad162
Skoro drzwi wymieniane to kolor powinien pasować. Polej wodą i zwróć uwagę czy nie ma różnicy w kolorze,wstaw zdjęcie. Nie ma mieszalni lakierów renowacyjnych w której ten kolor pasowałby na odcięcie.

Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 3095177)
O to co masz te plamy to prawdopodobnie Panu dostał się syf podczas malowania i próbował spolerować no a ze przegrzał wiec nawalił ci wosku przy odbiorze i plamy znikły, teraz po myciu wyszły.
Nic tylko reklamować pytanie czy ci uzna bo teraz to można gdybać i może wykręcić kota ogonem ze sam próbowałeś polerować i zawaliłeś sprawę.

Łaski nie robi,reklamację musi uznać. Szanujące się warsztaty dają 2 lata gwarancji na usługę przez siebie wykonaną. Wtrącenia są normą w naprawach renowacyjnych,nawet w fabryce jest określona norma ile wtrąceń jest dopuszczalnych. To nie wosk,to brak pojęcia o polerowaniu.

Generalnie przy tego rodzaju naprawach stosuje się cieniowanie elementów przyległych,zwłaszcza gdy mamy do czynienia z lakierami metalizowanymi i perłowymi. O ile w ogóle było to zrobione (mam obiekcje,stąd prośba o polanie wodą i zdjęcie,najlepiej w słońcu) różnic w odcieniu elementów nie powinno być.
Polerowanie nie jest lubiane przez lakierników zwłaszcza że nikt za to nie płaci (żaden kosztorys tego nie uwzględnia) i jest to próba zatuszowania skaz lakierniczych. Wszystko się da,trzeba mieć o tym pojęcie.

Marcin112 18-02-2019 16:02

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Cytat:

Napisał Konrad162
To nie wosk,to brak pojęcia o polerowaniu.

Dlatego napisałem ze podczas oddawania musiał to jakoś zatuszować nawalając wosku, bo nie podejrzewam żeby chłopak tego przy odbiorze nie zauważył.
Co do cieniowania to na pewno nie było wykonane, pamiętaj ze robota szła na ubezpieczenie i ma być jak najtaniej.
Wiec pan prysnął kolorkiem - na bezbarwnym próbował zrobić szkło a ze wyszło parę firanek próbował się ratować.
Druga opcja to zlecił uczniowi ta robotę żeby było taniej.
Takie są niestety realia naprawiania szkody z ubezpieczenia.
Ma być szybko i tanio nie koniecznie solidnie, oby tylko klient odebrał robotę

Konrad162 18-02-2019 17:00

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Dziękuję wszystkim.
Pan dziś sam zadzwonił, że wpłynęła do niego reklamacja z TU i prosi czy mógłbym przyjechać.
Oczywiście przyjechałem. Panowie po oglądali. Powiedzieli że faktycznie jest coś nie tak, wzięli maszynę do polerowania i powiedzieli że jest im potrzebne 15 min.
Przez kierownika zostałem zaproszony do gabinetu i jakieś 20 min później zaproszono nas z powrotem.

Pod słońce wychodzi na to że teraz jest ok. Jutro w dzień zrobię zdjęcia i sam dokładnie obejrzę.

rav 75 18-02-2019 18:03

Odp: Świeżo po wymianie drzwi rys w grupach w różnych kierunkach,
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 3095883)
Dlatego napisałem ze podczas oddawania musiał to jakoś zatuszować nawalając wosku, bo nie podejrzewam żeby chłopak tego przy odbiorze nie zauważył.
Co do cieniowania to na pewno nie było wykonane, pamiętaj ze robota szła na ubezpieczenie i ma być jak najtaniej.
Wiec pan prysnął kolorkiem - na bezbarwnym próbował zrobić szkło a ze wyszło parę firanek próbował się ratować.
Druga opcja to zlecił uczniowi ta robotę żeby było taniej.
Takie są niestety realia naprawiania szkody z ubezpieczenia.
Ma być szybko i tanio nie koniecznie solidnie, oby tylko klient odebrał robotę

Teoretycznie za dużo ma do stracenia żeby nie robić cieniowania. Zwłaszcza że skarga wpłynęła.
Wnioskuję źe masz pojęcie o pastach polerskich,sposobie ich działania,składzie past jak i stosowanych w pastach wypełniaczach. Wiesz zapewne które są na bazie wody a które nie i co się stanie gdy niedoschnięty lakier nieumiejętnie wypolerujesz.
Nie pisz proszę głupot o woskach skoro masz nikłą wiedzę na temat ich działania.

Czekamy na zdjęcia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.