Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nie chodzi sztanga od turbo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309905)

gaettano 09-06-2020 14:32

Nie chodzi sztanga od turbo
 
Witajcie.

Mam Focusa 1.6tdci 109km, z 2005r.
Problem następujący: w zakresie obrotów 1700-2000obr przyduszenie, jakby zdjąć nogę z gazu, dalej idzie.
Na wyłączonym silniku sztanga chodzi, po pokonaniu oporu sprężyny, sprawdzałem i jest na maksa wysunięte.
Przy odpaleniu zasysa sztangę max w dół i tak zostaje, nie rusza się przy przygazowaniu, za to foka przy wysokich obrotach wali dymem jak zetor.
Dziś szarpnęło i wyskoczył check.
Macie jakiś pomysł?

MIREKTERAZPOLSKA 09-06-2020 15:02

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Przetwornik ciśnienia-pod alternatorem-do sprawdzenia

gaettano 09-06-2020 16:10

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Mówisz o tzw pierburgu?
Pod alternatorem to ja mam sprężarkę klimy, nic więcej

krzys1968 09-06-2020 16:21

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Odczytaj bledy a Zaworek N-75 znajduje sie z tylu silnika kolo pompy paliwa

gaettano 09-06-2020 17:07

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Tak zrobię. Podjadę na komputer.
Aczkolwiek.... check właśnie zgasł...

krzys1968 09-06-2020 18:02

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Cytat:

Napisał gaettano (Post 3257181)
Witajcie
Przy odpaleniu zasysa sztangę max w dół i tak zostaje, nie rusza się przy przygazowaniu

Czy tak pracuje [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gaettano 09-06-2020 18:24

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Nie.
Jest w górze przy wyłączonym silniku, po odpaleniu zjeżdża max w dół i nie rusza się. Wcale. Nawet przy mocnej przygazówce.
W górę powraca po paru sekundach od wyłączenia silnika.

krzys1968 10-06-2020 19:11

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Do sprawdzenia ta tanisza opcja - przewody , zaworek N-75 . A ta drosza to sie kierownica zaciela od turbo

Jaryska 11-06-2020 11:15

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Jak mogła sie zaciąc kierownica, jak sztanga pracuje, tylko całkiem oodwrotnie niz powinna.

Silnik nie pracuje, sztanga jest na dole, po uruchomieniu silnika sztanga maksymalnie idzie w góre, dopiero podczas jazdy, gdy zmienia sie obciażenie silnika, i turbo daje cisnienie, w zależnosci od obciazenia, to sztanga wykonuje minimalnne ruchy w dół, sterując łopatkami turbiny.
Po zgaszeniu silnika sztanga jest w górze dwie lub 3 sekundy, i opada w dół.
Jeżeli jest inaczej, to tylko podcisnienie jest winne, lub peknieta sprężyna w zaworze pierburg.

gaettano 22-06-2020 12:11

Odp: Nie chodzi sztanga od turbo
 
Aktualizacja.
Zaczęło mi syczeć pod maską, ewidentnie przedmuch turbo. Silnik przy wlewie oleju i kolano przy rezonatorze usmarkane olejem.
Wymieniłem element łączący kolektor dolotowy z rurą intercoolera (ten karbowany z czujnikiem ciśnienia) i narazie nie przydusza, ciągnie od dołu i nie jest zamulony. Pojeżdżę, zobaczę czy to było to.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.