Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292080)

mikocot 10-02-2019 19:40

Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Czesc wszystkim,

W ramach niedzielnego warsztatu zabralem sie za wymiane akumulatora w Mondeo (MK4, 2.0 TDCI, r.2014). Przegladnalem filmiki instruktazowe na necie, instrukcje na forum, nie wydawalo sie szczegolnie skomplikowane. Filtr powietrza wyszedl w miare latwo.

Klopoty pojawily sie przy odkrecaniu masy. Okolice nakretki zaczely iskrzyc, chwile pozniej zgaslo swiatlo we wnętrzu. Po kilku minutach napiecie w srodku wrocilo, jednak kazda proba dotkniecia nakrętki od mocowania macy kończyła się iskrzeniem.

Poskladalem wszystko z powrotem, jednak tak jak obstawialem rozrusznik nawet nie zakrecil. Na Navi pokazalo sie info o 'Antitheft protection i zazyczylo sobie wpisania VIN'. Przekręcenie kluczyka owocuje w 3-krotnym dzwięku jakby cos 'przeskawało'. Nie wiem, czy to przez niesprawne AKU, czy cos innego blokuje start. Poza tym wszystko wydaje się w normie, światło się swieci, zamek działa, lusterka się składają, etc.

Jakies pomysly?
- zalatwilem aku?
- siadlo cos w instalacji?
- skad w ogole to iskrzenie?

Golson 10-02-2019 20:36

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Ale jak? Nie odpiąłeś klemy plusowej wcześniej? g:galy

_harry 10-02-2019 20:40

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Odkręcałeś przewód masowy od kielicha amortyzatora?
Nieźle.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Golson 10-02-2019 20:55

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 3092649)
Odkręcałeś przewód masowy od kielicha amortyzatora?

To akurat rozumiem bo jest wygodniej i szybciej niż odkręcać go z na wpół wysuniętego aku. No ale jak nie odkręcił wcześniej plusowej to niezły zawodnik :570:

_harry 10-02-2019 21:00

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Wiesz, ja w przedlifcie wyjmuję akumulator bez ruszania filtra powietrza i odkręcam od słupka minus ;-)
W polifcie jeszcze nie testowałem.
Ale oddajmy głos bohaterowi wątku.

Golson 10-02-2019 21:05

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 3092665)
Wiesz, ja wyjmuję akumulator bez ruszania filtra powietrza

W 2.0TDCi? To pewnie kilka minut później budzi Cię budzik...

_harry 10-02-2019 21:11

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Ładnie powiedziane ale niepotrzebnie... ;-)
Nieprecyzyjnie się wyraziłem: przedlifta mam 1.8 polifta mam 2.0.
Więc może wprowadzać w błąd.

mikocot 10-02-2019 21:12

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Praktycznie wszedzie w necie i na filmach instruktazowych zaczynaja od odkrecenia punktu masy (od karoserii nie od aku). Pogrzebalem troche dalej po forum i zdjalem najpierw '+'. wsadzilem w szmate, wtedy juz masa zeszla bez problemu. Nowe aku na miejscu i wszystko dziala, dzieki. Wyciagnicie aku bez usuwania filtra moze by sie i udalo, ale bylabya to mozolna zabawa, fakt, ze na kazda z klem przychodzi pakiet kilku kabli i calosc jest dosc sztywna tez nie pomaga, a wyjecie filtra nie jest kosmicznie trudne.

Wszedzie zaczynaja od minusa:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no nic, na szczescie bedzie jak dojechac do roboty jutro :P

Golson 10-02-2019 22:04

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Zdejmować najpierw "-" to sobie można jak ma się do niego rozsądny dostęp. Odkręcanie przewodu masowego w mk4 z kielicha amortyzatora i związane z tym najczęściej iskrzenie, skoki napięcia w instalacji itp. cyrki więcej mogą przynieść szkody niż pożytku.

Generalnie luzujesz klemę plusową, zdejmujesz, nakładasz plastikowy "kapturek" zabezpieczający na plus w aku na czas dalszego grzebania żeby przypadkiem klucza nie gdzieś nie przyspawać (powinien być założony na plusie na nowym aku) i dalej możesz się brać za odkręcanie masy z kielicha.
Szybko, bezpiecznie i bezproblemowo.

almost 10-02-2019 22:49

Odp: Iskrzenie przy wymianie aku -> nie startuje
 
Jako elektryk samochodowy uczono nas,że zawsze na pierwszy ogień odkręca się zacisk, który idzie do masy. Iskrzenie będzie niezależnie od tego, co pierwsze się odkręci. Żeby to ograniczyć, trzeba podłączać albo odłączać pewnym ruchem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.