Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Jak dołożyć BLIS? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312202)

superstrona 18-08-2020 13:52

Jak dołożyć BLIS?
 
Czy ktoś miał może do czynienia z systemem monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS), a dokładniej z jego fabrycznym brakiem? Chciałbym do swojego modelu takowy domontować co wiąże się primo z wymianą lusterek bocznych na takie z odpowiednim modułem. Jednak czy to wystarczy? Czy trzeba będzie dać to w ręce specjalisty który będzie musiał coś przeprogramować w oprogramowaniu samochodu?

lsulima 18-08-2020 14:10

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Dokładasz dwa radary, i zamienisz lusterka na takie z lampkami. Po wszystkim jeszcze konieczne jest przekonfigurowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

abgar 18-08-2020 16:07

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Jako użytkownik tego urządzenia uważam, że szkoda fatygi. Jest zbyt czuły

lsulima 18-08-2020 17:36

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Ja jako użytkownik tego systemu bardzo sobie go cenie. Szczególnie CTA. [emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

superstrona 19-08-2020 19:37

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 3274838)
Dokładasz dwa radary, i zamienisz lusterka na takie z lampkami.

Radary w sensie czujniki boczne? Jak to rozumieć? :)

Bump:

Bump:

lsulima 19-08-2020 21:40

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Dla mnie nazwa „radary” bardziej trafia. [emoji6] Czujniki kojarzą mi się bardziej z małymi czujnikami parktronika. Ale być może Twoja interpretacja jest bardziej poprawna.
W każdym bądź razie mam na myśli coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krystianen 19-08-2020 22:37

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Cytat:

Napisał superstrona (Post 3275229)
Radary w sensie czujniki boczne? Jak to rozumieć?

Do montażu tego systemu potrzebujesz 2x:
lusterka z BLIS
wiazki drzwi (można spróbować dołożyc PINY do obecnej)
radar+mocowanie
wiazka do radarów
naturalnie całość trzeba zaprogramować.

https://images89.fotosik.pl/410/44a95eb4ba76a25dmed.jpg

lsulima 20-08-2020 04:33

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Wszystkie S-Maxy jakie widziałem do tej pory miały wiązki pod radary. Myśle, że w Galaxy będzie podobnie. Do drzwi instalacji tez nie dokładałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tombalt 20-08-2020 18:10

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Można zdjąć mały plastikowy trójkąt przy przednim oknie. Wewnątrz pod pianką jest gniazdo lusterka. Wypìąć i sprawdzić czy jest 16 pinów w lewym i 14 w prawym...
Potem jak już koledzy wspominali dołożenie radarów z koszykami oraz zaopatrzenie się w lusterka z diodą blis.
Programowanie można ogarnąć forscanem.

bzyszek 09-04-2021 21:52

Odp: Jak dołożyć BLIS?
 
Witam
Wiem, że minęło trochę czasu od ostatniego wpisu, ale po tym jak przekopałam setki stron w poszukiwaniu informacji, której nie znalazłem, mam pytanie w temacie. Jaki jest OE uchwytów do modułów BLIS (L i R) do Galaxy MK4 z 02.2016? Oraz czy jest jakaś kluczowa różnica pomiędzy modułami DS7T-14C689-EC i DS7T-14C689-ED (bo chyba te powinny pasować)?
Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie i może się nią ze mną podzielić, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Dodane po demontażu.
Lusterka: wtyczki są 16pin-L, 14-pin-R, a gniazda w lusterkach odpowiednio 15pin-L i 13pin-R. Tu raczej powinno pójść gładko. Wymiana lusterek na pełne z blis i tyle w temacie.

Miejsca na radary: delikatny problem pojawił się gdy rozebrałem tylny zderzak aby zobaczyć, czego powinienem szukać. I tak, wiązki wygląda na to że są, chociaż nie jestem do końca przekonany że właściwe. We wtyczkach jest 8 pinów (a 6 naliczyłem na zdjęciach w radarze) i nawet przyjmując że wtyczka pasuje kształtem, oraz 1 i 8 pin nie nachodzi na żaden bolec, to martwi fakt, że przewody właśnie zaczynają się od 1 pinu... . Dodatkowo lewa wtyczka ma tylko 4 przewody a prawa 5. Koszyka pod takie mocowania też jak na zamieszczonych zdjęciach też nigdzie nie udało mi się namierzyć. Sam nie wiem co o tym sądzić. Czy możecie się wypowiedzieć?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.