Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311071)

seba_999 15-07-2020 07:06

Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Witam wszystkich,
Z moim Focusem zaczyna się chyba coś dziać niedobrego. Zauważyłem delikatne poszarpywanie. Najbardziej jest to odczuwalne przy hamowaniu silnikiem oraz jeździe przy stałej prędkości/obrotach na 3 i 4 biegu (obroty 1500-2000 RPM). Po naciśnięciu sprzęgła szarpanie ustępuje. Tak samo przy "bucie" szarpania nie ma. Sprawdziłem Forscanem - błędów brak.
Dwumasa z kompletnym sprzęgłem, wysprzęglikiem i pompą sprzęgła wymieniona na poczatku roku. Auto od tego czasu przejechało może z 3k km. Gdzie szukać przyczyny? Jak już wspomniałem - mam interfejs - od czego zacząć sprawdzanie?
Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
Sebastian

Mooomin 15-07-2020 11:28

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Miałem podobnie, tylko na 1 i 2-ce. Okazało się, że wypięła się wtyczka czujnika wciśnięcia pedału sprzęgła. Sprawdź pod nogami czy nic nie dynda.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

cstach 15-07-2020 13:42

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Cytat:

Napisał Mooomin (Post 3266570)
Miałem podobnie, tylko na 1 i 2-ce. Okazało się, że wypięła się wtyczka czujnika wciśnięcia pedału sprzęgła. Sprawdź pod nogami czy nic nie dynda.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdzie dokładnie pod nogami jest ten czujnik?

Mooomin 15-07-2020 17:55

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Nad pedałem sprzęgła, ale dość głęboko, trzeba się tam prawie położyć.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Talkiest 15-07-2020 18:26

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Ja mam to samo właśnie szukam przyczyny.
Focus MK2 1.6 100km
Przyśpiesza i wkręca sie na obroty płynnie, ale jak zdejmę nogę z gazu żeby hamować silnikiem to szarpie. Jak zredukuje żeby trzymał wyższe obroty to jest ok, jak dojdzie do 2.5-2tys obrotów to znów zaczyna.

luckyboy 15-07-2020 18:49

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Cytat:

Napisał seba_999 (Post 3266496)
Witam wszystkich,

Z moim Focusem zaczyna się chyba coś dziać niedobrego. Zauważyłem delikatne poszarpywanie. Najbardziej jest to odczuwalne przy hamowaniu silnikiem oraz jeździe przy stałej prędkości/obrotach na 3 i 4 biegu (obroty 1500-2000 RPM). Po naciśnięciu sprzęgła szarpanie ustępuje. Tak samo przy "bucie" szarpania nie ma. Sprawdziłem Forscanem - błędów brak.

Dwumasa z kompletnym sprzęgłem, wysprzęglikiem i pompą sprzęgła wymieniona na poczatku roku. Auto od tego czasu przejechało może z 3k km. Gdzie szukać przyczyny? Jak już wspomniałem - mam interfejs - od czego zacząć sprawdzanie?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

Sebastian

Odłącz przepływomierz i sprawdź czy będzie różnica.
Masz przedmuchy duże z korka wlewu oleju? Jaki przebieg?

gibaj 15-07-2020 20:03

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Cytat:

Napisał seba_999 (Post 3266496)
Witam wszystkich,
od czego zacząć sprawdzanie?
Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
Sebastian

od filtra paliwa ;)

Zuraw33 15-07-2020 20:14

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Może dostaje za mało powietrza, u mnie tak było w dwóch autach. Wymiana filtra powietrza wystarczyła.

seba_999 15-07-2020 20:20

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
Witam.
Dziękuję za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o filtry to faktycznie - filtr paliwa jest jedynym którego nie wymieniłem. Olej, filtr powietrza i oleju wymieniony 2000 km temu.
Przepływkę odłączę i sprawdzę jak się auto zachowuje.
Przebieg 176k km.
Co do kabla od czujnika pedału sprzęgła - nic nie dynda. Auto po wciśnięciu sprzęgła obniża skokowo obroty przy redukcji biegu.

Dodam, że podobne objawy mamy w firmowym Berlingo 1.6hdi z przebiegiem 80k km...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Grzegorz MX 16-07-2020 15:33

Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości
 
W japońcach radzą sobie z zamykaniem nagłym przepustnicy (odjęcie nogi z gazu) poprzez montaż takiego tłumika drgań / opóźniacza. Działa to tak że jak zdejmiesz nogę z gazu to stopniowo zamyka przepust. Ale wtedy te drgania się szybko wygaszają.

Ale coś takiego zdarzało mi się w benzyniakach też np.w Hondzie Civic 1.8 VTEC i serwis mówił że ten typ tak ma (głównie chodziło o słabsze sprężyny łukowe jako tłumik drgań skrętnych w kole sprzęgła).

Skoro mówisz, że jesteś po wymianie dwumasa - widać tym się różni to co jest OEM od tego co ci włożyli (SACHS/LUK), pewnie nie ma się czym martwić....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.