Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwny dźwięk z okolic silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318960)

Wendi 17-12-2020 15:42

Dziwny dźwięk silnika
 
1 załącznik(i)
Witam, silnik wydaje dziwny dźwięk terkotania, grzechotania w okolicach wtryskiwacza a rozrządu, co to może być mniej więcej ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj dokładniej widać i słychać o co chodzi.

Oraz znalazłem wężyk wiszący luzem, zdjęcie w załączniku. Dodam że próbowałem zatykać wężyk i praca silnika nie uległa zmianie. Wie ktoś może co go jest i gdzie powinno być ?

Jaryska 17-12-2020 16:05

Odp: Dziwny dźwięk silnika
 
To jest diesel, jak nie lubisz takiego dżwięku pracy sinika, to poczekaj na produkcję elektrycznych, praca cicha.

lucas4891 17-12-2020 17:01

Odp: Dziwny dźwięk silnika
 
Cytat:

Napisał Wendi (Post 3304073)
Witam, silnik wydaje dziwny dźwięk terkotania, grzechotania w okolicach wtryskiwacza a rozrządu

Moim zadaniem słychać łańcuszek rozrządu- w kwestii grzechotania. Nie wiem jaki auto ma przebieg, ale w politftach rozciąganie lancuszka nie jest niczym nowym

Wendi 17-12-2020 17:22

Odp: Dziwny dźwięk silnika
 
A w tym silniku nie jest przypadkiem rozrząd na pasku?

radkor 17-12-2020 19:53

Odp: Dziwny dźwięk silnika
 
Wałki rozrządu są spięte ze sobą krótkim łańcuszkiem. Za to wałek i dół już paskiem.

Wendi 17-12-2020 21:11

Odp: Dziwny dźwięk silnika
 
Ok super dzięki panowie. A ten wężyk od czego może być ?

jakban01255 29-01-2021 09:17

Dziwny dzwiek, zdjęcia, filmik
 
3 załącznik(i)
Witam, od wczoraj mam problem nawet nie wiem jak nazwać ten element Zawsze podczas otwierania auta, drzwi i pewnie paru innych słychać było taki dźwięk jakby pompka jakaś krotki sygnał 2s, i właśnie to zamieniło ten standardowy "bziuk" na trzaski,uderzenia trybików? Proszę o pomoc, jestem zielony w tej kwestii. Widzę, że część była wymieniana juz kiedyś, widnieje na niej nalepka firmy gwarancyjna
Mk4 2011 2.2 diesel 178PS
Link do filmiku z dźwiękiem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radkor 30-01-2021 15:16

Odp: Dziwny dzwiek, zdjęcia, filmik
 
Klapa gasząca. Dźwięk powinien być piszczący. Tu ewidentnie zębatka jakaś poszła... :/

Rocznik 2011 i masz 175KM? Myślałem, że mój z końca 2010 był jednym z ostatnich z przedliftowym silnikiem w poliftowej budzie.

jakban01255 30-01-2021 22:17

Odp: Dziwny dzwiek, zdjęcia, filmik
 
Otwarłem do tego, zębatki wyglądają na całe, oczyściłem i jest spokój. Powiedz mi za co to odpowiada? Pierwsze słyszę.
Co do mocy fakt 2011, nowa buda

radkor 31-01-2021 07:20

Odp: Dziwny dzwiek, zdjęcia, filmik
 
To po prostu pomaga zgasić silnik diesla. :) W benzynie w tym miejscu jest przepustnica,w dieslu coś na wzór przepustnicy co jak się zamknie to zgasi silnik.
A po co się to co jakiś czas otwiera/zamyka na zgaszonym silniku - nie mam pojęcia. w Ford Etis coś pisali na te temat. Poszukam.

EDIT:

Układ sterowania pracą silnika
•Bosch PCM (moduł sterowania zespołem napędowym) EDC16CP39
•Zawór dozujący paliwo, regulator ciśnienia paliwa i czujnik ciśnienia paliwa do efektywnej regulacji ciśnienia paliwa
•Siłownik elektryczny przestawiania łopatek kierujących turbosprężarki
•Zawór EGR (recyrkulacja spalin) sterowany przez silnik wykonawczy
Przepustnica odcinająca dopływ powietrza dolotowego z czujnikiem położenia sterowana przez siłownik
•Sterowanie pracą alternatora przez szynę danych LIN
•Czujnik temperatury oleju jako wielkość wejściowa do obliczania jakości oleju

Przepustnica odcinająca powietrze dolotowe znajduje się po stronie powietrza dolotowego kolektora ssącego.
Przepustnica odcinająca powietrze dolotowe sterowana jest elektronicznie przez PCM i przeznaczona do sterowania charakterystyką pojazdu przy wyłączonym silniku. Zapobiega to też stałemu doprowadzaniu do silnika oleju silnikowego po przekręceniu kluczyka zapłonu w położenie 0. Osiąga się to przez zmniejszenie powietrza dolotowego doprowadzanego przez kolektor ssący.

The intake air shutoff throttle is located on the intake air side of the intake manifold.
The intake air shutoff throttle is electronically controlled by the PCM and is used to control vehicle characteristics while the engine is switched off. This will also prevent the engine being continuously fuelled by the engine oil after the ignition key has been turned to position 0. This is achieved by reducing the intake air through the intake manifold.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.