Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176891)

Piotjak 28-02-2013 08:19

Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Witam
Od jakiegos czasu w moim fordzie zauważyłem dymienie po odpaleniu na zimnym silniku po np. nocnym postoju na niebieskawy kolor. Po ok. 1 - 2 minutach dymienie zanika i widać tylko parę bez konkretnego zabarwienia. Samochód ma przejechane 330 tys. (według stanu licznika), bierze troche oleju ale chyba głównie na zewnątrz, silnik to starszy zetec dohc z 97 roku. Co może być przyczyną takiego dymienia?

krzysiuus 28-02-2013 08:55

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Hmm może uszczelniacze zaworów?

Sam mam podobny problem tyle że w tddi.
U mnie pewnie turbo puszcza olej, mam niebieskiego bąka przy porannym rozruchu.

Piotjak 28-02-2013 09:03

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Też zastanawiałem się nad uszczelniaczami. U mnie nie jest to pojedyńczy buch tylko normalne kopcenie przez jakiś czas. Czy można w jednoznaczny sposób potwierdzić, że tu uszczelniacze?

motogop 28-02-2013 09:22

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Mamy klientów z podobnymi problemami zazwyczaj kończy się to remontem silnika lub wymiana na drugi. Silniki 2.0 zetec są bardzo dobre ale mają swoją określoną żywotność. remont głowicy to około 800 zł (planowanie wymiana uszczelniaczy, sprawdzenie szczelności itp) do tego trzeba doliczyć uszczelkę głowicy od 50 do 170 zł i rozrząd jakieś 270 zł olej filtry plus robocizna. Oczywiście można tak jeździć jeszcze długo problem będzie się nasilał ale to oczywiście sprawa wyboru terminu naprawy i jej zakresu.

Piotjak 28-02-2013 09:32

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
W takiej sytuacji lepiej wymienić uszczelniacze czy cały silnik? Jak można się upewnić, że to dymienie nie wynika np. z wypracowanych pierścieni?

MIREKTERAZPOLSKA 28-02-2013 09:52

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Uszczelniacze zaworowe na 100 %
Pierścienie puszczały by na rozgrzanym silniku
Koszt materiałów- uszczelniacze,uszczelki, olej i filtr, rozrząd Robocizna- zdjęcie i założenie głowicy, rozebranie i złożenie głowicy, planowanie, sprawdzenie szczelności, ewentualne dotarcie zaworów, wymiana rozrządu i oleju powinieneś zamknąć się w kwocie ok 1100 zł

Piotjak 28-02-2013 11:08

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Zrobiłem do tej pory ok. 100 tys km prawie bezawaryjnie więc nadszedł czas na wydatki.

Tomcio242 04-03-2013 15:15

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Zaraz, zaraz...
Na jakim oleju jeździ mondek?

Próba olejowa!

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W Kielcach napewno znajdziesz magika który wymieni uszczelniacze bez zdejmowania głowicy.

Piotjak 04-03-2013 18:12

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Mundek jeździ od początku u mnie na mobilu 10 w 40, wcześniej chyba też na takim jeździł. Czy masz na myśli magika fordowego z Białogonu? A o co chodzi z tą próbą olejową? O sprawdzenie pierścieni?

Tomcio242 04-03-2013 18:53

Odp: Dymienie na niebiesko po odpaleniu 2.0 zetec
 
Tak próba olejowa by wyeliminować zużyte pierścienie.

Z magikami to bardziej mi o Ściubisów chodziło, osobiście nic u nich nie robiłem ale każdy z moich znajomych ich chwali, oczywiście chodzi mi o tych znajomych którzy tam autko naprawiali.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.