Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240190)

wassyll 06-03-2016 13:34

co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Witam.

Czy da się w Transicie 2008r przerobić coś, aby można było otworzyć pakę inaczej niż z kluczyka?

Jest to uciążliwe, gdy na mieście wysadza się pasażera, który musi wyciągnąć coś z paki. Trzeba gasić samochód aby otworzyć z kluczyka.

Może ktoś z Was już taki temat przerabiał? Na forum nic o tym nie znalazłem konkretnego.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

wojtekjanus 06-03-2016 14:15

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Tzn. nie masz zamka centralnego? Jeżeli masz, to trzeba sprawdzić, czy da się tak zaprogramować moduł komfortu, abyś robił to pilotem.
Masz instrukcję w języku polskim?
Na pewno też można wyłączyć funkcję automatycznego ryglowania po ruszeniu pojazdu.

wassyll 06-03-2016 14:23

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Mam zamek centralny i otwieranie drzwi jest możliwe tylko na 2 sporoby:
- tradycyjnie przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy
- kliknięcie przycisku na kluczyku (ala pilot)

Problem polega na tym, że jeśli samochód jest uruchomiony, to kluczyk znajduje się w stacyjce, a wtedy już nie działa pilot wbudowany w nim. Trzeba zgasić silnik, wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i kliknąć przycisk otwierania paki.

Jest to problematyczne jak jade szybko i niespodziewanie muszę się zatrzymac aby otworzyc pakę.

Bump: mam instrukcje po polsku.

automatyczne ryglowanie po ruszeniu jest fajne, nikt mnie nie okradnie na swiatlach np, lecz glupie jest to ze otwieranie z pilota wbudowanego w kluczyk nie dziala, gdy ten kluczyk jest wsadzony do stacyjki, a zeby go wyciagnac, to trzeba zgasic silnik

wojtekjanus 06-03-2016 14:30

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Z tego co wiem, to jeżeli nawet włączone jest automatyczne ryglowanie, to po pociągnięciu klamki wewnątrz odryglowują się na 45 sekund. Jeżeli nie wszystkie - to można tak zaprogramować, żeby wszystkie się otwierały.
Nie działa to tylko wtedy, gdy włączone jest podwójne ryglowanie.
Trzeba sprawdzić wszystkie opcje na IDS-ie.

wassyll 06-03-2016 14:33

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
aha, a co to oznacza podwojne ryglowanie?

Ja mam pakę oddzieloną od kabiny ścianą grodziową, więc nie ma możliwości pociągnięcia za klamkę od wewnątrz na pace.

Ale byloby dobre przeprogramowanie, aby po pociagnieciu klamki w kabinie odryglowywala sie kabina i paka.

Dzięki za pomoc.

http://auto-klucze.com/images/marki/...it-kluczyk.jpg

wojtekjanus 06-03-2016 14:42

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Cytat:

Napisał wassyll (Post 2551692)
aha, a co to oznacza podwojne ryglowanie?

Podwójne ryglowanie zabezpiecza drzwi przed otwarciem nawet klamką od wewnątrz np po wybiciu szyby. To jest opcja za dopłatą. Jeżeli klikniesz ryglowanie na pilocie dwa razy i kierunki migną dwa razy (słychać też cichutkie drugie kliknięcie zamków) - to masz te ryglowanie. Zresztą możesz sprawdzić w ETIS-ie wpisując VIN, jakie masz wyposażenie fabryczne...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał wassyll (Post 2551692)
Ale byloby dobre przeprogramowanie, aby po pociagnieciu klamki w kabinie odryglowywala sie kabina i paka.

To moze zrobic tylko ktos to ma dostep do komputera tak?

Potrzebny jest IDS.

wassyll 06-03-2016 14:51

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Aha, dzieki za wytłumaczenie. Mam podwójne ryglowanie na pewno. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że wtedy jest uzbrajanie alarmu. A tym serwisie Auto-Waś pewnie wszystko mi ogarną, jutro do nich przedzwonię

wassyll 06-03-2016 21:46

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2551704)

Potrzebny jest IDS.


a czy taka zabawka moze okazac sie przydatna do sprawdzenia dla samego siebie, czy ona nie ma takiego zakresu jak u mechanikow? :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: albo taki: http://allegro.pl/new-ids-ford-vcm-ii-vcm-2-diagnostyka-new2015-v98-i6018387023.html ?

Bump: albo taki komplet lub taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bksfuo 11-03-2016 06:57

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Cytat:

Napisał wassyll (Post 2552172)
a czy taka zabawka moze okazac sie przydatna do sprawdzenia dla samego siebie, czy ona nie ma takiego zakresu jak u mechanikow? :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: albo taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?

Bump: albo taki komplet lub taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powiem Ci, że między autocom-em profesjonalnym a ids-em jest przepaść jeżeli chodzi o fordy. Pobawiłem się raz ids-em z serwisu z autem można zrobić prawie wszystko zaś autocom większość ma zblokowaną.

wojtekjanus 11-03-2016 08:10

Odp: co zrobić, bym mógł otwierać pakę np guzikiem z kabiny?
 
Co innego sczytać błędy, co innego programować PCM, IDM, moduł komfortu itd. Kompletny oryginalny IDS z licencją i z bieżącą aktualizacją to ok. 40.000 zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.