Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Silnik gaśnie w trakcie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141905)

lokigno 22-10-2011 13:38

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Witam ja mam podobny problem z tym że mam dodatkowo auto na gaz. Mój problem wygląda nastepująco: jadę wszystko ok aż tu nagle np. zakręt więc podczas redukcji nagle zgasnie i chcę wejść w zakręt a tu samochód zgasł nie wspomne o szoku z powodu braku hamulców i wspomagania. Dzieje sie tak rzadko więc nie sprawdzałem czy na benzynie też sie to dzieje, dodam że obroty i na benzynie i na gazie równe, poprzednik wymienił kable bo widze ze sa nowe, podobno świece też ale jeszcze nie sprawdzałem. Ogólnie auto nie przerywa nie prycha tylko od 3 dni problem z tym nagłym gaśnięciem. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i rady. pozdrawiam

djibiza 22-10-2011 14:03

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Przeczytaj mój poprzedni post.

lokigno 22-10-2011 14:14

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
czyli jak jade na gazie to ten przekaznik ma tez znaczenie?

djibiza 22-10-2011 14:29

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Oczywizda :D odpal auto, przerzuć na lpg i wyjmij przekaźnik i bum...gaśnie. Stary ja miałem to samo, mechanik mi wymienił połowę osprzętu, chyba wszystkie możliwe czujniki itd, nie wspominając o wymianie kabli i przewodów, a nawet ceki chciał nowe wsadzać :/ a tu malutki przekaźniczek winowajcą był

gorny7 22-10-2011 16:04

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Cytat:

Napisał djibiza (Post 1725168)
zakręt więc podczas redukcji nagle zgasnie i chcę wejść w zakręt a tu samochód zgasł nie wspomne o szoku z powodu braku hamulców i wspomagania

radze ci na początku doregulować LPg szczególnie jeżeli nie masz sekwencji tylko podciśnieniowe

lokigno 22-10-2011 16:21

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
niby jest sekwencja bo auto kupilem 2 miesiace temu już z założonym gazem. a jaka to instalacja podcisnieniowa?

gorny7 22-10-2011 16:32

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
podcisnieniowe wkładali kiedys takie na mikser ,
ale skoro masz sekwencje to jedz i tak ja deregulować . pewnie po szybkim zrzuceniu na luz z np dojazd do skrzyżowania z większej szybkości luz w ostatniej chwili może bujać obrotami lub zgasnąć. To ja bym zaczął od regulacja dopiero później ewentualnie przekaźnik jeżeli masz to też na benie(jaka firma instalki i wtryskiwacze?)

djibiza 22-10-2011 16:49

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Kolega musiałby pośmigać na Pb i zobaczyć czy też będzie tak świrował. Ale regulacja lgp może iść na pierwszy ogień, na pewno nie zaszkodzi, szczególnie, że jeszcze nie robiłeś jej od momentu kupna.

stachumal 24-10-2011 09:00

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
również miałem zimne luty w przekaźniku. Sprawdź czy pompa podaje po włączeniu zapłonu( jak nie będzie chciał odpalić) U mnie najpierw gasł ni stąd ni z owąd a na końcu za żadne skarby nie chciał zapalić. Miałem 5 zimnych lutów. Niebezpieczne to jest jak zgaśnie w czasie jazdy np z dużej góry.....

lokigno 24-10-2011 17:22

Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy
 
Witam ponownie dzisiaj troche posprawdzałem i tak po włączeniu zapłonu bez odpalenia nie mruga mi ta lampka w dzwiach sprawdzalem około 5 minut. Jezdziłem dzisiaj na gazie i na 10 prób czyli rozpedzenie auta lekkie przeciągnięcie na 3 luz i hamulec, raz mi zgasł w jeździe na wprost. Prąd był, radio grało, zapaliły się wszystkie kontrolki jak przy początkowym odpaleniu wrzuciłem na 3 puściłem sprzęgło i jechałem dalej(odpalenie z biegu) nie kręciłem rozrusznikiem. Jutro potestuje na benzynie, ale mam przeczucie że to gaz chyba że świece?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.