Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Brak świateł drogowych FDL (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330602)

Mlufa 10-10-2021 17:22

Led, drogowe nie działają
 
Witam, zakupiłem autko S-max MK2 2016 2.0 150km, od początku wyświetla mi się komunikat "Sprawdź oświetlenie adaptacyjne...." i nie można włączyć długich świateł oraz światło nie podąża za ruchami kierownicy.

co zauważyłem:

1. ustawienie przełącznika na 0 lub dzienne- można manetką uruchomić światła drogowe(nie na stałe tylko mrugać oczywiście, mogę tak trzymać całą noc i będą świecić :)

2. Ustawienie przełącznika na pozycji auto- światła ustawiają się prawo lewo góra dół i wyskakuje komunikat sprawdź oświetlenie... nie można włączyć długich.

3. Ustawienie przełącznika na pozycji mijania- światła ustawiają się prawo lewo góra dół można włączyć długie a po 3 sekundach gasną i wyskakuje komunikat sprawdź oświetlenie... i już nie włączysz świateł drogowych

4. Podążanie świateł za ruchem kierownicy nie działa, automat zmiany drogowe mijania nie działa, doświetlanie halogenem działa.

Z tego co się dowiedziałem, najprawdopodobniej autko nie miało żadnych aktualizacji softu, jedyne co mam to cyfrowa prędkość w środku prawego zegara.

Oglądając wtyczki do lamp widać, że piny były przepinane, wykonanie całkiem profesjonalne, złączki, termokurcze itp. żadna skrętka :D

Co może być przyczyną nie działania świateł? czy aktualizacja oprogramowania pomoże, może na forum jest jakiś komputerowy magik z Lubina Dolny Śląsk? Z góry dzięki za pomoc.

zdzichu500 11-10-2021 07:16

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Cytat:

Napisał Mlufa (Post 3373337)
Witam, zakupiłem autko S-max MK2 2016 2.0 150km, od początku wyświetla mi się komunikat "Sprawdź oświetlenie adaptacyjne...." i nie można włączyć długich świateł oraz światło nie podąża za ruchami kierownicy.

Nie wiem czy się przyda, ale zrobiło mi się chyba to samo (całkowity brak drogowych, nie próbowałem ustawiać na 0 itp.) w półrocznym aucie. W ASO naprawili wiązkę do 1 reflektora w ramach gwarancji. Mieli też pytać o wymianę wiązki czy całego zestawu reflektor plus wiązka w centrali ale w międzyczasie miałem stłuczkę i reflektory zostały wymienione z innych powodów.

Mlufa 12-10-2021 12:13

Odp: Led, drogowe nie działają
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za poświęcony czas i podłączenie.

Na chwilę obecną:

B103C-01-8a lewy reflektor

silniczki lekko terkoczą, ale przy starcie pracują góra dół, lewo prawo. Na wyświetlaczu pokazuje się biała lampa i A, cyk nagle staje, światła się opuszczają i błąd.

Poszukiwań ciąg dalszy: HCM, moduł skrętu, przetwornica itp itd do lampy jeszcze długa droga :p

Mlufa 25-10-2021 13:08

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Niestety wymiana HCMa nic nie dała :/

Czy ktoś z forumowiczów jest szczęśliwym posiadaczem schematu wiązki reflektora lewego(od wtyczki dokąd są poprowadzone przewody). Z góry dziękuję.

Dalej nurtuje pytanie dlaczego drogowymi mogę świecić z manetki ile się da, na pozycji świateł 0 i 1 a gdy tylko włączę światła mijania to wyskakuje błąd po 3 sek i wyłącza drogowe(piktogram długich na desce zostaje).

Pytanie z innej beczki(a może jest powiązane) dlaczego w przedziale bagażnika cały czas świeci światło, nie mogę go wyłączyć?

Jakieś sugestie? :)

Mlufa 11-11-2021 09:41

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Dla potomnych.. wymiana lampy rozwiała wszelkie wątpliwości, pytania i usterki. Na szczęście nie musiałem płacić dwóch taczek pieniędzy :) Sama wymiana kilkanaście min z fajką, 3xśrubek nadkole, po 2x od spodu i od góry, lekko odsunąć zderzak, reflektor- odkręcić śrubki od góry, wypiąć i pociągnąć do góry aż wyjdzie.
Teraz zbyć HCM, ogarnąć lampę i też na targ :D

Działa wszystko. Jak Ja bez FDL mogłem żyć XD

Bump:

onson3644 15-11-2021 12:37

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Cytat:

Napisał Mlufa (Post 3378811)
Dla potomnych.. wymiana lampy rozwiała wszelkie wątpliwości, pytania i usterki. Na szczęście nie musiałem płacić dwóch taczek pieniędzy :) Sama wymiana kilkanaście min z fajką, 3xśrubek nadkole, po 2x od spodu i od góry, lekko odsunąć zderzak, reflektor- odkręcić śrubki od góry, wypiąć i pociągnąć do góry aż wyjdzie.
Teraz zbyć HCM, ogarnąć lampę i też na targ :D

Działa wszystko. Jak Ja bez FDL mogłem żyć XD

Bump:

Witam,
a mam pytanie, gdzie kupiłeś lampę? Mam też ten komunikat ale dodatkowo w prawej lampie nie działa mi kierunek. Co prawda ja mam z 2017 ale to chyba to samo.

Dzisiaj mi przekładali lampy z lewej na prawą i ta dobra lampa po obu stronach działała. Podmieniali też moduły i oba sprawne - tzn na dobrej lampie oba działają na tej bez kierunku żadnych zmian.

Jestem umówiony na diagnozie w Germaz ZG i aktualizację softu - chyba HCM ale nie wiem czy warto i czy to wogóle może coś pomóc.
Pozdrawiam

djremo 15-11-2021 12:52

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Skoro zamieniłeś lampy i hcm i ta dobra działa na obu strona, a podmiana hcm nic nie wnosi to nie widzę sensu wizyty w ASO. Masz praktycznie zdiagnozowaną usterkę w postaci lampy. Przy lapmie jest tez przetwornica. Można podmienić ją i też sprawdzić

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

onson3644 15-11-2021 13:18

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Cytat:

Napisał djremo (Post 3379489)
Skoro zamieniłeś lampy i hcm i ta dobra działa na obu strona, a podmiana hcm nic nie wnosi to nie widzę sensu wizyty w ASO. Masz praktycznie zdiagnozowaną usterkę w postaci lampy. Przy lapmie jest tez przetwornica. Można podmienić ją i też sprawdzić

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

Teraz mam zagwozdkę bo powiedzieli mi że moduły sprawdzali ale może w domyśle chodziło im o przetwornicę. Będę dzisiaj to się dopytam.

djremo 15-11-2021 13:20

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Moduł hcm jest za schowkiem pasażera

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

onson3644 15-11-2021 13:22

Odp: Led, drogowe nie działają
 
Cytat:

Napisał djremo (Post 3379499)
Moduł hcm jest za schowkiem pasażera

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

To na bank tego nie robili, czyli podmieniali tylko przetwornicę. Czy moduł HCM jest jeden czy na każdą z lamp osobno?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.