Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana albo regeneracja zaworu EGR. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249887)

Kuba94 29-08-2016 22:50

Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Witam serdecznie, mam pytanie. Ostatnio podłączyłem samochód pod komputer i pokazał mi się błąd zaworu EGR. Jutro Postaram się o dokładne zdjęcie i opis omawianego błędu. W każdym razie silnik pracuje bardzo dobrze jak się rozgrzeje, obroty nie falują, zbiera się od 1500, nie ma żadnych objaw na rozgrzanym silniku. Natomiast na zimnym/lekko rozgrzanym potrafi z 1 na 2 szarpać nie zawsze, ale zdarza się, oczywiście na spokojniej jeździe, bez żadnego strzelania ze sprzęgła czy coś. Pytanie czy zawór wymienić czy lepiej zregenerować. Mondeo z 2007 roku, nie mam pojęcia czy zawór był wymieniany wcześniej. Ewentualnie ktoś z trójmiasta mógłby mi to w miarę krótkim czasie zdiagnozować? Czy wymaga to większego nakładu pracy i dostatnia się do zaworu? Nie chciałbym niepotrzebnie wydawać pieniądze.

Pozdrawiam

koszka 30-08-2016 05:18

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
A może kolega by uzupełnił profil i wtedy będziemy wiedzieć czy mamy do czynienia z Dieslem czy Pb.

Kuba94 30-08-2016 10:26

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Zapomniałem o najważniejszym :D. Diesel, juz zaktualizowałem informacje

Swoop 30-08-2016 10:57

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Ja bym zaczął może od tego posta: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kuba94 02-09-2016 13:19

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
1 załącznik(i)
Podsylam zdjecie bledu i przy okazji innych parametrow.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 02-09-2016 17:27

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Cytat:

Napisał Swoop (Post 2650398)
Ja bym zaczął może od tego posta

ale to jest o mk3 więc to zupełnie inny silnik i egr

Swoop 02-09-2016 19:35

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Ale czyszczenie EGRa jest takie same niezależnie od silnika, choć owszem umiejscowienie tegoż jest inne w każdym silniku

ketez 04-09-2016 19:35

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Pokazuje w twoim błędzie "błąd elektryczny w układzie" czyli do wymiany bo nie wiem co można zregenerować w tym obwodzie. Regeneracja lub czyszczenie tylko wtedy gdy pokazuje problem z pozycja lub błąd zacięcia.

slawek-kali 04-09-2016 19:42

Odp: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Tyle ze ten sam blad wyskakuje przy 3 objawach :D

Kuba94 13-09-2016 03:37

Re: Wymiana albo regeneracja zaworu EGR.
 
Po rozebraniu EGR'a winowajcą był ten 'dynks' jak na filmiku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale w moim przypadku zacinal sie w roznych miejscach. Po nasmarowaniu/przeczyszczeniu, problem jakby ustał na zimnym silniku, może było czuć delikatne poszarpywanie, ale przy temperaturze 25-30C. W kazdym razie blad nie zniknal, wiec obawiam sie ze tylko wymiana go skasuje:/

Za to pojawił mi się inny problem, a mianowicie podczas przyspieszania na drugim i trzecim
Biegu w zakresie 1500/1600-2000 obrotow samochod jakby delikatnie zwalniał/poszarpywał ciężko to wytłumaczyć. Jakbyś przyśpieszał a ktoś z tyłu nagle pociągnął cię do siebie. Strasznie dziwne uczucie, w każdym razie nie zawsze się to dzieje, ale jak już się pojawia to mam ochotę wjechać na obwodnicę/autostradę i z niej nie zjezdzac, zeby nie wracac do tych szarpniec :D co w tym wypadku moze byc przyczyna? Bo czytalem o tym w googlach i strasznie ciezko cos wyczytac a kazdy ma inny obiaw. Jedni pisza ze wtryski, a moje wtryski pracuja idealnie, drudzy pisza ze dwumas, ale wibracji zadnych nie mam, na kierownicy tez spokojnie. Moze poduszki skrzyni? Paliwo leje Verve, a w piatek zalalem pelny zbiornik i dodalem uszlachetniacz do wtryskow, moze on jest winowajca? Bo przed tym uszlachetniaczem takich objawow nie wyczulem, a w sumie po zalaniu auta do pelna przejechalem juz 450km i dopiero teraz zaczalem te poszarpywanie odczuwac. Co moze byc przyczyna? Jakies pomysly Panowie, bo strasznie to irytujace :/
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mozesz wymienic te przyczyny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.