Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Za duży pobór prądu na postoju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123558)

kasia2000 21-02-2011 18:03

Za duży pobór prądu na postoju
 
Witam mam problem mój galaxy 2,3 z2000r pobiera za dużo prądu na postoju.
pobiera 170miliamper może miał ktoś podobny problem, wymieniłem już regulator napięcia i nic,podejrzewam centralkę, może ktoś ma schemat centralnego zamka,byłbym wdzięczny za podesłanie

wojteklan 21-02-2011 18:57

Odp: galaxy zaduży pobór prądu na postoju
 
Cytat:

Napisał kasia2000 (Post 1603788)
Witam mam problem muj galaxy 2,3 z2000r pobiera za dużźo prądu na postoju.
pobiera 170miliamper może miał ktoś podobny problem wymieniłem już regulator napięcia i nic,podejrzewam centralkę może ktoś ma schemat centralnego zamka,byłbym wdzięczny za podesłanie

0,17A ja bym się nie przejmował...
Jeżeli coś dołożone np. alarm, tam szukałbym sprawcy, wyjąć bezpiecznik/przekażnik.

Andru 21-02-2011 19:25

Odp: galaxy zaduży pobór prądu na postoju
 
witam jeśli mierzyłeś zaraz po podłączeniu akumulatora to tak będzie 0,17.

Dopalacz 21-02-2011 20:09

Odp: galaxy zaduży pobór prądu na postoju
 
0,17 A to jest dużo.

kasia2000 22-02-2011 15:14

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
Witam prawidłowo powinien pobierać 0,08 .A 0,17 to za dużo bo jerzeli mało się jeżdzi,to po tygodniu akumulator jest rozładowany.Bezpieczniki i przekażniki też już wyjmowałem, i bez zmian.Mierzyłem prąd też po odczekaniu 10 min ,i bez zmian.Próbowałem też sprawdzić modół komfortu na komputerze ,ale się nie połączył ze sterownikiem .Atak nawiasem mówiąc to nie mogę znależć moduółu pod siedzeniem go nie ma.Radio też odłączałem,alarm jest fabryczny ,chociarz nie wiem czy
w ogule jest bo jak zamykam auto nie słychać żadnego dżwięku migną tylko kierunkowskazy

ewdar 22-02-2011 19:36

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
Witam kolego może zwrócisz uwagę w stronę ortografi? Bo w o czy kole jak piszesz z takimi błędami. A tak na marginesie sprawdzę jutro u siebie i dam znać ile u mnie pobiera akumulator na postoju.

Andru 23-02-2011 17:03

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
witam po częstym odłączani aku. ten prąd będzie większy, jakby coś rozładowało aku to byś miał około 0,30A. Piszesz że czekałeś 10 mint to nie tak się robi, po podłączeniu akumulatora normalnie użytkujesz samochód czyli jedziesz używasz urządzenia elektryczne i dopiero mierzysz tylko tak żeby nie rozłączyć aku.Ja myślę że kończy się aku i musisz go wymienić Ile lat ma akumulator.

kasia2000 23-02-2011 19:21

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
Witam akumulator jest nowy, poprzedni też był nowy ,tylko miał za małą pojemność z takim kupiłem auto .Myślałem że problem z paleniem auta, jest zpowodowane tym że jest za słaby akumulator , więc kupiłem nowy ale problem pozostał.Co do pomiaru prądu, jak mam zmierzyć na podłączonym akumulatorze?.
Myslę że 0,17A jest to zaduży pobór prądu ,znajomy też tak miał, wyciągał po kolei przekażniki,aż pobór spadł do0,08A.okazało się że ten przekażnik był zepsuty .Przy takich samych odbiornikach prądu,ma teraz pobór 0,08

Andru 23-02-2011 19:55

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
Witam jeśli masz nowy aku i rozładowuje go to ten pobór musi być dużo większy. Najczęstszą przyczyną są połamane przewody w gumowych łącznikach między dżwiami a karoserią, Sprawdż przednie lewe , prawe dżwi i klapę bagażnika w tych dżwiach jest cały czas prąd do zamka.

M.A.G. 24-02-2011 06:22

Odp: Zaduży pobór prądu na postoju
 
Jak kolega Andru pisze, u mnie walnięta była wiązka w drzwiach i prąd "żarło" :?

Zalecam sprawdzenie wszystkich drzwi - w jednych kable przerwane a w dwóch izolacja już przetarta była.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.