Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65565)

Prayboy 26-03-2009 14:31

Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
Witam, Galaxy 1.9 tdi z 2001. Mam pytanie, czy to że kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed włączeniem silnika jest normalne? Mechanik twierdzi że to wskazuje na błąd, że w każdym samochodzie powinna gasnąć dopiero po zapaleniu silnika (faktycznie, w mojej Skodzie tak jest) że jest podpięta pod inną kontrolkę celowo, np. od poduszki żeby zgasła i nie sygnalizowała jakiegoś błędu.
Faktycznie, w instrukcji Galaxa też tak piszą, że Lampka ostrzegawcza ciśnienia oleju "po włączeniu zapłonu (położenie II) zapali się na chwilę potwierdzając sprawność ukłądu. U mnie gaśnie przed zapaleniem silnika i już się więcej NIE zapala.

W ASO zbadali, wzięli ponad 400 zł za sprawdzenie rozmaitych rzeczy, dali wydruk WDS i twierdzą że to normalne i nie ma żadnego znaczenia.
Jak jest u was, albo czy zetknęliście się z czymś takim?
dziękuję

kacyk87 26-03-2009 19:01

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
witam kolego ja mam galaxy mkI to gaśnie po zapaleniu silnika ale w moim poprzednim samochodzie vw passat tdi b5 kontrolka ciśnienia oleju gasła przed zapalenie silnika i mysle ze jest wszystko w porządku

abuser 26-03-2009 19:03

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
wyglada na to, ze masz uszkodzony czujnik oleju... koszt niecale 20 zl... wlasnie dzisiaj przy okazji ocieplenia sie, zrobilem maly przeglad swojego autka i zobaczylem ze tez u mnie kontrolka gasnie przez odpaleniem auta... ;(

kor1011 26-03-2009 20:51

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
Myślę,że rację ma kolega kacyk87. Układ testuje czujnik i gasi lampkę na znak ,że jest wszystko ok.Sprawdza po prostu czy czujnik jest w obwodzie i czy przy braku ciśnienia zapali lampkę.Bez tego układu może się przecież zdarzyć, że przerwie się przewód od czujnika, lampka się nie zaświeci ,a silnik się zatrze.

abuser 26-03-2009 20:54

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
moze tez tak byc, nie mowie ze nie ;p

biba24 27-03-2009 00:05

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
W moim sharanie mk 2 1,9 pd tdi nie ma kontrolki ciśnienia oleju (przynajmniej się nie zapala) za to mam wskaźnik temperatury oleju. Nie wiem czy to normalne? Kolega w podobnym tylko bez wskaźników ładowania i temperatury oleju ma kontrolkę ciśnienia.

klosek6 29-03-2009 19:12

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
w pracy jeżdżę vw t4 2,5 tdi i też kontrolka gaśnie przed odpaleniem samochodu było tak od początku i wszystko jest ok a ma już 330000 tyś więc masz wszystko w porządku skoro zapala ci się na chwilę a później gaśnie to jest jak najbardziej w porządku.

Tomek252 29-03-2009 19:36

Odp: Pytanie o kontrolkę ciśnienia oleju
 
Witam śledze temat i dzisiaj z ciekawości sprawdziłem u siebie i gaśnie po odpaleniu silnika! Pozdrawiam!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.