Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ręczny po wymianie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130665)

djremo 12-05-2011 09:35

Ręczny po wymianie
 
Witam,
Jak większość miałem problem z nieodbijaniem zacisków przy używaniu ręcznego mk3 z 2002. Wymieniłem więc zaciski na poliftowe wsadziłem nowe klocki i linki, mam także zmienianą dźwignię ręcznego na poliftową. Hamulce odpowietrzone i działają ok, mam za to problem z ręcznym. Problem polega na tym, że jest bardzo słaby i aby auto nie stoczyło się z górki muszę go podciągać tak wysoko, że aż muszę otworzyć podłokietnik wtedy dopiero w miarę dobrze trzyma. Linek więcej naciągnąć już nie mogę bo auto podniesione na lewarku i koło zaczyna stawiać już opór więc będzie się grzało. Luzów na dźwigni też brak. Macie może jakieś pomysły o co kaman? Może gdzieś jakaś regulacja jeszcze jest przy zacisku o której nie wiem.

mondi80 12-05-2011 12:18

Odp: Ręczny po wymianie
 
A tarcze są dobre ? czy minimum

djremo 12-05-2011 20:51

Odp: Ręczny po wymianie
 
tarcze dobre

FrogsterPL 12-05-2011 22:55

Odp: Ręczny po wymianie
 
Wybacz głupie pytanie, ale sytuacje zdarzają się różne, więc spytam: linki masz na pewno odpowiednie do Twojej wersji nadwoziowej? (kombi miało chyba dłuższe linki niż 4D i 5D)

djremo 13-05-2011 07:43

Odp: Ręczny po wymianie
 
linki są bosha i są do tego nadwozia. jak jestem pod autem i ktoś zaciąga ręczny to cięgna ładnie pracują.

1olek 13-05-2011 08:00

Odp: Ręczny po wymianie
 
widocznie linki sa cos nie bardzo, bo skoro nie mozesz juz ich naciagnac to jak to ma dzialac ? Ja zalozylem linki oryginalne i reczny trzyma na 1 zabku.

djremo 13-05-2011 09:23

Odp: Ręczny po wymianie
 
naciągnąć mogę, tylko więcej już nie mogę bo jak naciągam to już cięgno zaczyna się napinać i koła zaczynają mieć opór i w ten sposób zagotuje hamulce.

wygląda tak jakby zaciąganie w początkowej fazie bardzo słabo wyciskało tłoczek mimo, że cięgno porusza się prawidłowo.

bolek-tarnow 13-05-2011 09:48

Odp: Ręczny po wymianie
 
wymieniales dzwignie recznego na ta z regulacja reczna - czy aby przypadkiem dzwignia nie jest od kombi? tam byla roznica w dlugosci linki krotkiej (tej na ktorej jest sruba regulacyjna) i roznica jest w samej zebatce przy dzwigni recznego. sam jak do swojego kupowalem dzwignie nie wiedzialem o tym, dowiedzialem sie dopiero wczoraj przypadkiem porownujac obie dzwignie. sama linka tzw krotka nie jest problemem bo na regulacji mozna dolozyc nakretek i da sie regulowac lecz sama zebatka juz robi problem bo jest mniejsza w kombi.

t_skiba 27-05-2011 21:57

Odp: Ręczny po wymianie
 
Problem rozwiazany?? Bo mi sie wydaje ze uszkodzone sa zaciski i nie trzymaja jak trzeba. Ten sam problem ma kolega ale tylko z jednym zaciskiem. Jutro bede mu wymienial na inny i zobaczymy czy to pomoze.

zajacv 19-11-2020 10:25

Poluzowanie linki hamulca ręcznego
 
1 załącznik(i)
Witam, po wymianie zacisków tylnich nie mogę naciągnąć linki hamulca, mechanik powiedział ze była bardzo mocno naciągnięta pod poprzednie zaciski które były zespawane w pozycji zaciśniętej wiec linka hamulca kiedy ręczny jest opuszczony jest tak krótka jak w maksymalnym zaciągnięciu owego ręcznego, wiec moje pytanie jest następujące czy można a jeśli można to w jaki sposób poluzować linke tak aby moc zaczepić ja na zaciski. Siedzę aktualnie w samochodzie z rozebrana konsola bo mechanik powiedział ze się da ale nie powiedział jak, także proszę bardzo o w miarę szybko odpowiedz i wyrozumiałość 😉


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.