Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujnik cofania - nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219494)

morel_ 09-02-2015 10:34

Czujnik cofania - nie działa
 
Od wczoraj coś mi wariuje czujnik cofania w Mondeo Mk4 Kombi przedliftowe. Po wrzuceniu wstecznego, lub po wciśnięciu przycisku włączającego czujnik, słychać tylko kilkusekundowy pisk, w tym czasie dioda na przycisku miga. No a potem czujnik nie działa - dioda na przycisku gaśnie pomimo wrzuconego wstecznego, a wciskanie przycisku po raz kolejny powoduje już tylko miganie tej diody.

Znalazłem na forum opis podobnych sytuacji w mk3, więc chętnie bym przećwiczył reset czujnika oraz test własny, no ale w mk4 instalacja jest nieco inna. Gdzie w mk4 kombi jest centralka czujnika? Gdzie znajduje się wtyczka rezystancyjna?
Czy procedura resetu i testu własnego będzie taka sama jak w mk3? Jak "obracać kluczyk" w aucie odpalanym bezkluczykowo?

Ciekawym zjawiskiem jest to że po kilku godzinach od wczorajszej awarii, czujnik zaczął działać poprawnie, a dziś znów jest problem. Być może któraś wtyczka albo zawilgotniała, albo się wysuwa - sprawdził bym to, tylko podpowiedcie gdzie ta centralka jest.

Edi 09-02-2015 10:49

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Wyczysc wszystkie styki i zabezpiecz przed wilgocią, miałem niedawno to samo po przeczyszczeniu i zabezpieczeniu wszystko w normie jest juz. Chyba że któryś padł czujnik bo objawy takie same

leszcz 09-02-2015 12:16

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Cytat:

Napisał morel_ (Post 2348883)
Od wczoraj coś mi wariuje czujnik cofania w Mondeo Mk4 Kombi przedliftowe.

Uzupełnij profil to może ktoś jest w Twojej okolicy co ma sprzęt do diagnostyki i Ci "pomoże"

morel_ 09-02-2015 15:57

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 2348895)
Wyczysc wszystkie styki i zabezpiecz przed wilgocią

Dzięki za podpowiedź, tak właśnie chciałem zrobić na początek, tylko najpierw muszę namierzyć gdzie jest ten moduł i jak się do niego dostać. Podpowie ktoś?

leszcz 09-02-2015 16:45

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Cytat:

Napisał morel_ (Post 2349057)
namierzyć gdzie jest ten moduł i jak się do niego dostać

Modułu nie ruszaj ;D
Przeleć wszystkie złącza przy tylnych czujnikach . Jak to nie pomoże jedź do kolegi "mayak" na Wawer :D

Edi 09-02-2015 19:46

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Tylne czujniki łączą sie w kostce przy zderzaku po prawej stronie czyli pasażera, wyczyścić jakimś kontaktem i zabezpiecz.

maniunio 09-02-2015 22:22

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Z kabelkiem było by lżej bo wiedziałbyś który dokładnie czujnik ma focha. W dodatku jeśli masz też czujniki z przodu to masz dwa razy więcej potencjalnych winowajców.

edmol 10-02-2015 16:21

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
A jak "dojść" do przedniego prawego czujnika w MK4, czy trzeba ściągać zderzak?

mm32 10-02-2015 18:10

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Dobry dostęp jest po wyciągnięciu prawej lampy.Bardzo dobry dostęp jest po zdemontowaniu przedniego prawego nadkola.

maniunio 10-02-2015 21:20

Odp: Czujnik cofania - nie działa
 
Przód prawy zewnętrzny czy wewnętrzny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.