Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Powershift dziwna redukcja na zakręcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290550)

boulee 07-01-2019 17:27

Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Witam, Oto problem: powershift w Mondeo mk4 2013r 150tys, czasem przy hamowaniu (najczęściej na łuku,zakręcie) zachowuje się jakby wpadał na neutral - auto zwalnia ale obroty skaczą w górę - znacznie, do 4tys. Próba dodania gazu nic nie daje,nie wchodzą biegi. Trzeba zahamować do zera, lub porządnie dodać gazu żeby wrzucił bieg. Wymiana oleju poprawiła płynność zmiany biegów, ale nie pomogła na opisany problem. Przy starcie od 0 wszystko jest ok. Problem pojawia się dopiero przy dohamowaniu - najczęściej na łuku. Jeżeli zwalniamy powoli bez hamulca skrzynia redukuje prawidłowo. Częstotliwość zdarzenia : 1/30km. Poziom irytacji :10/10:?:.PS. Czy polecacie jakiś warsztat obyty w temacie na terenie Poznania i okolic?

Piotr_V6 07-01-2019 22:33

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Powershift , w ostrym łuku przy większym przeciążeniu nie redukuje ani nie zmienia biegów w górę w celu ochrony skrzyni przed uszkodzeniem. Zaraz po wyjściu z łuku lub zmniejszeniu przeciążeń skrzynia zadaje odpowiedni bieg. Miłego użytkowania i nauki korzystania z możliwości i ułomności skrzyni.

boulee 08-01-2019 05:43

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Redukcja redukcją, w wypadanie biegu i brak możliwości dalszej jazdy??? Trzeba schamować do zera żeby doszedł do siebie.

boulee 08-01-2019 12:09

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Ford Maniacy jest wyrok. Do wymiany jest sprzęgło. Koszt wstępny 10k. Co myślicie?

Piotr_V6 08-01-2019 19:48

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Cytat:

Napisał boulee (Post 3077109)
Redukcja redukcją, w wypadanie biegu i brak możliwości dalszej jazdy??? Trzeba schamować do zera żeby doszedł do siebie.

skontroluj poziom oleju w skrzyni , jakoś chaotycznie to napisałeś nie wziąłem tego pod uwagę myślałem że spanikowałes i do zera

Bump:
Cytat:

Napisał boulee (Post 3077242)
Ford Maniacy jest wyrok. Do wymiany jest sprzęgło. Koszt wstępny 10k. Co myślicie?


no tyle to może kosztować niestety ale uczciwa cena naprawy w granicach 9k

arekmiz 08-01-2019 20:35

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
7 kpln w Maktransie w Wawie. :)

PS. Zaraz pojawi się kolega, który napisze aby nie reklamować tej firmy...

kolopeter 08-01-2019 22:16

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
na zdjeciach wyglada profesjonalnie , wiec jestem za i pewnie tez ich odwiedze. u mnie na zakretach czasami puknie cos, ale nie wylacza sie skrzynia

BrunoJ 09-01-2019 00:14

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Cytat:

Napisał arekmiz (Post 3077534)
7 kpln w Maktransie w Wawie. :)

PS. Zaraz pojawi się kolega, który napisze aby nie reklamować tej firmy...



Nie pojawi się bo w przeciwieństwie do Ciebie nie lubi się powtarzać ;-P
Swoją drogą czemu 7kPln? Jeszcze niedawno było 8,6kPln. Tanieje w lepszym tempie niż rybakom ryby rosną.

PS. Tak, wiem ze to netto. Ale przeciętny użytkownik jednak płaci brutto.

arekmiz 09-01-2019 11:02

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
Bo ja zapłaciłem 7,5 kpln brutto. :)

Piotr_V6 09-01-2019 15:06

Odp: Powershift dziwna redukcja na zakręcie
 
zregemerowany zespół sprzęgieł kosztuje około 3500 pokrywa orginalna 800 pierdoły duperele do tego no i robota która trochę czasu zabiera minimum cały dzionek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.