Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261398)

polcad 30-03-2017 14:24

Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Witam, Mam s-maxa 2.0tdci titanium z 2014r i bezkluczykowym dostępem, a wiadomo, że to podwyższone ryzyko.. Chciałem dołożyć przynajmniej immobilizer i jeszcze parę gadżetów (kamerki, CB radio). W związku z tym czy mógłby mi ktoś powiedzie, najlepiej z obrazkami i kolorami przewodów:
1. Skąd pociągnąć
1a. 12V stale
1b. 12V po włączeniu zapłonu
i to wszystko x3 w: komorze silnika, kabinie gdzieś kolo kierownicy, i w bagażniku ?

2. Jaki obwód przeciąć aby nie było błędów w kompie?
-tu często pada odpowiedź -pompa paliwa, ale gdzie jest jej zasilanie? Tu pewnie źli ludzie maja już wypracowane jak te pompę na krotko zasilić, wiec jakie jeszcze dwa obwody polecacie? (konkretnie z kolorami przewodów i nr pinu wtyczki proszę)

3. Chcę odciąć przycisk START. Da się? Który przewód? Czy ten przycisk to tylko przycisk, czy ma tez w sobie elektronikę?

4. Zauważyłem, że w gnieździe zapalniczki wyłączane jest napięcie po 30min. To się przyda. Ale który to przekaźnik?

5. Skąd wziąć sygnał z czujników otwarcia drzwi, bagażnika ?

6. Gdzie się podpiąć aby sterować klaksonem?

7. Skąd wziąć CAN ?

Samochód ma fabryczny alarm , ale wiadomo- to tylko dekoracja.

Immobilizery rozważam:
seo symphony
Meta M43
KD2006
Tytan DS400CAN
Immobiliser PROXIMA ZEROGHz
SPIT-805

Może polecacie coś jeszcze?
Ważne żeby immobilizer miał mrygający LED, aby źli ludzie widzieli, że jest coś ekstra. Transpondery chyba są najlepszym rozwiązaniem.

Parch 30-03-2017 15:53

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Mam idealne rozwiązanie dla Ciebie!!!

UBEZPIECZ AUTO !

tedi_k 30-03-2017 17:52

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778149)
...Ważne żeby immobilizer miał mrygający LED,....

Sam "mrygający LED" za jakieś 1zł 50gr będzie dokładnie tak samo skuteczny jak cała lista Twoich pomysłów.
Warunek - skorzystasz z porady kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

marekkato 30-03-2017 17:57

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Na amatorów lepkich rąk ta fabryczna dekoracja w zupełności Ci wystarczy.Na "zawodowców" tylko AC.Jeżeli już koniecznie chcesz coś dołożyć to sensowniej byłoby zamiast dodatkowego immo, zamontować odcięcie zapłonu z umieszczonym w nietypowym miejscu "magicznym guziczkiem". Niestety żadne zabezpieczenie nie daje 100% gwarancji uniknięcia kradzieży.
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778149)
1. Skąd pociągnąć
1a. 12V stale
1b. 12V po włączeniu zapłonu
i to wszystko x3 w: komorze silnika, kabinie gdzieś kolo kierownicy, i w bagażniku ?

W komorze silnika.
Cytat:

Napisał polcad (Post 2778149)
7. Skąd wziąć CAN ?

CAN jest jak Matrix -wszędzie :)
A tak na poważnie co chciałbyś zrobić z szyną CAN ?

jussi 30-03-2017 18:07

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
A ma ktoś zamontowany nadajnik GPS??? Kiedyś trochę o tym czytałem i koszt takiego urządzenia to ok 700zł

stingerA6 30-03-2017 18:13

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Cytat:

Napisał jussi (Post 2778260)
nadajnik GPS

Nie radze bo
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marekkato 30-03-2017 18:20

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Zagłuszenie nadajnika to dla złodzieja żaden problem.
Szkoda kasy.

jussi 30-03-2017 18:21

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Więc zostaje dobre ubezpieczenie

polcad 30-03-2017 19:33

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
Dzięki za nic nie wnoszące pomysły typu ubezpiecz auto. Jest ubezpieczone, wiec rada do d...y.
A może ktoś mógłby poradzić gdzie znaleźć kable czujników drzwiowych, klaksonu i co przeciąć by unieruchomić samochód i nie musieć kasować błędów przy każdym uruchomieniu?

tzk983 30-03-2017 19:55

Odp: Samodzielne dołożenie alarmu i immobilizera
 
polcad przy tym poziomie wiedzy i bez schematów elektrycznych możesz zrobić więcej biedy niż złodzieje amatorzy. Unieruchomisz sobie auto i będziesz musiał oddać do serwisu auto-alarmowego a wtedy to Cię podlicza za poprawki...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.