Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Błąd P2008 co oznacza i co dalej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247230)

robee67 30-07-2015 09:15

błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Witam,
objawy jak w tytule, jest mułowaty. Poniżej zapisy Forscan, co mogę sprawdzić?
(Mondeo Mk4 od 02/2007 → 2.0 Duratec-HE)

===DTC P2008-C===
Kod: P2008 - Usterka obwodu IMRC 1 rzędu cylindrów

Status:
- Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

Moduł: Diagnostyka pokładowa II===END DTC P2008-C===

===DTC P2008:00-EC===
Kod: P2008 - Obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty (rząd
cylindrów 1)

Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Lampka sygnalizująca wadliwe działanie układu włączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control
Module).===END DTC P2008:00-EC===

robee67 01-08-2015 16:47

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Cytat:

Napisał robee67 (Post 2435105)
Witam,
objawy jak w tytule, jest mułowaty. Poniżej zapisy Forscan, co mogę sprawdzić?
(Mondeo Mk4 od 02/2007 → 2.0 Duratec-HE)

===DTC P2008-C===
Kod: P2008 - Usterka obwodu IMRC 1 rzędu cylindrów

Status:
- Potwierdzony - usterka jest potwierdzona

Moduł: Diagnostyka pokładowa II===END DTC P2008-C===

===DTC P2008:00-EC===
Kod: P2008 - Obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty (rząd
cylindrów 1)

Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Lampka sygnalizująca wadliwe działanie układu włączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control
Module).===END DTC P2008:00-EC===

Ma ktoś pomysł co to może być? który to jest pierwszy rząd, od której strony?

darmodziej 01-08-2015 19:02

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Jeżeli jest to silnik czterocylindrowy rzędowy, to jest to właśnie ten rząd.

robee67 09-08-2015 18:06

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
pojawił się jeszcze nowy błąd

===DTC P2121:00-28===
Kod: P2121 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie przełącznika/czujnika D położenia pedału/przepustnicy

Status:
- DTC zmienia się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).===END DTC P2121:00-28===


Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2436233)
Jeżeli jest to silnik czterocylindrowy rzędowy, to jest to właśnie ten rząd.


slawek-kali 09-08-2015 18:22

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Auto kupiles nie dawno tak?

robee67 13-08-2015 09:10

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Nie, mam od 5 lat, a jaki to ma związek?


Cytat:

Napisał Kalik (Post 2439403)
Auto kupiles nie dawno tak?


marcinerka 17-08-2015 12:48

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
czesc
ten sam bład p2008 mnie dopadł
objawy te same do 3000 obrotów nie idzie ,szarpie do wymiany chyba to cudo ,tak wynika z wpisów na anglo i rosyjsko jezycznych stron
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dzwonie do mikulskiego w legionowie ale ma wyłaczony telefon

Bump: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155122

http://a116.ru/stati-istorii-chast-2/ford-fokus-mondeo-oshibka-p2008/
wszystko w temacie ,chyba trzeba szukac nowego zaworu

marcinerka 17-08-2015 13:52

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
robee
przed chwila zdjełem weżyki podcisnienia z tego zaworku ,wypiełem kostki ,wczesniej skasowałem bład ,auto jedzie super ,zrobiłem kilka km
w kazdym razie zawór winowajca
ale obawiam sie ,że bład i muł wróci

MarcinGajda 27-09-2015 17:37

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
Cytat:

Napisał marcinerka (Post 2442499)
robee
przed chwila zdjełem weżyki podcisnienia z tego zaworku ,wypiełem kostki ,wczesniej skasowałem bład ,auto jedzie super ,zrobiłem kilka km
w kazdym razie zawór winowajca
ale obawiam sie ,że bład i muł wróci

hej mam własnie ten sam problem szarpie mi strasznie powyzej 3000 obr.wyskocył mi usterka silnika P2121 Czujnik/włacznik połozenia pedału/przepustnicy D- zakres/wydajnosc. wymieniłem pedał gazu lecz problem jest ten sam i nawet nie moge wykasowac tego błedu.
Czy ty nadal masz ten problem? Brytyjscy Mechanicy mowia ze mam pompe do wymiany a jeszcze lepiej jakbym cały silnik kupił bo kazdy mowi co innego... prosze o pomoc

marcinerka 08-10-2015 21:10

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
witam
błąd powrócił po kilku ładnych miesiącach po nocnym ładowaniu aku i zdjęcia klemy
pocieszające jest to ,że zaworek można kupić pojedynczo ,ale trochę inny układ bolców
na wężyki podciśnienia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marcinerka 20-10-2015 16:05

Odp: błąd silnika P2008, brak przyśpieszenia
 
witam
znalazłem tani zamiennik
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DarekRz4 08-07-2016 13:29

Błąd P2008 co oznacza i co dalej ?
 
Witam.

Inaczej gdyż nie występują u mnie opisywane przez kolegów problemy z autem. Auto z LPG jak w temacie.Rok 2012 , Przebieg 150tyś (100% pewny) .Zapaliła się kontrolka silnika. Jednak samochód jeździ bez zarzutu nie dzieje się absolutnie nic niepokojącego. Oczywiście pojechałem do kolegi i podpiął kompa . Błąd P2008 opisany tak : Układ regulacji przepływu w kolektorze dolotowym (zespół 1) usterka/przerwa.

Po skasowaniu błędu pojawił się ponownie po 3 dniach (dokładnie ten sam z tym samym opisem). Uznałem że nie ma co czekać na cud tylko jechać do kolegi mechanika. Chciałbym jednak wcześniej zasięgnąć języka na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Zaznaczam jednak że auto jeździ bez zarzutu. Absolutnie nic się nie dzieje - ma moc przyspiesza , zapala bez problemu. Proszę o podpowiedź na co koledzy stawiają.

mariuszjp100 11-12-2016 13:16

Błąd p2008 co oznacza ?
 
Witam pytanie w sprawie błędu p2008 w mondeo mk4 2.0 benzyna nie mogę znalesc informaci o klapkach w kolektorze czy ktoś je usowal i czy potem jakieś błędy komp wywala?

koszka 11-12-2016 16:31

Odp: Błąd p2008
 
błąd ten chyba oznacza problem ze sterowaniem (zaworkiem sterującym klapkami)

mariuszjp100 12-12-2016 00:12

Odp: Błąd p2008
 
A jak je sprawdzić jak odpinam podciśnienie to normalnie powietrze leci

koszka 12-12-2016 06:50

Odp: Błąd p2008
 
Bo zaworkidzialaja tylko w zakresie pewnych obrotów jak się obroty zwiększa to zaworek się zamyka lub otwiera albo odwrotnie

Jaroslavkanter 20-12-2016 19:22

Odp: Błąd p2008 co oznacza ?
 
Witam,

Mam wlasnie odkryty problem P2008. Pisze z daleka bo az z Peru. Mam FOCUSA MK2 2 litry benzyna. Wiem ze watek porusza Mondeo ale w Ameryce nie istnieje Mondeo natomiast juz pare razy porady dla Mondeo mi pomogly.
Wracajac do problemu mam P2008, od wczoraj zapalila sie lampka silnika. U mnie wyglada to tak ze wyraznie sa problemy silnika na poziomie 2 tys obrotow. Moge go przeciagnac i potem juz ok. Czasem sie dlawi ale to sporwadycznie. Czy ktos z was juz sobie z tym radzil ? czy to moze byc filtr powietrza ?

massi 26-02-2017 18:21

Wyskakujące błędy - Check engine
 
Witam,
Przez ostatnie dwa miesiące często wyskakuje mi Check engine. Kilka dni pojeżdżę i znika. Znów pojawi się za kilka dni i tak w kółko. Za każdym razem komputer pokazuje następujące błędy. (bez pierwszego ponieważ to raz mi się zdarzyło)

https://images84.fotosik.pl/390/c4c88645a63556e3med.jpg

Mam mondeo mk4 2.5t 220ps zainstalowany gaz stag 300 bądź 4. Czy może być to wina gazu? Co z tym zrobić? Wszystkie płyny w normie.

massi 16-03-2017 18:34

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Wczytałem błędy z komputera. Przesyłam skany, może ktoś mnie naprowadzi nad jakieś rozwiązanie bądz co może być przyczyną i usterką?
https://images83.fotosik.pl/436/7eea873b1d88d35dmed.jpg
https://images82.fotosik.pl/436/7af7933cd756fc9cmed.jpg
https://images82.fotosik.pl/436/06cffc94bdb48997med.jpg

ketez 18-03-2017 18:59

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Zacznij od sprawdzenia ciśnienia paliwa. Błąd z sonda może byc od tego z paliwem bo np. małe ciśnienie i mieszanka do niczego.
Daj znać jakie ciśnienie !!!

slawek-kali 18-03-2017 19:00

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.

ketez 18-03-2017 19:09

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2770663)
Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.

Ja w ogóle nie rozumiem takich pytań. Pisze w błędzie problem z ciśnieniem paliwa nawet ten forscan pokazuje jeszcze, ze przy rozruchu to następuje, a tutaj liczą na odpowiedź wymień to i będzie dobrze, a co może być, a dlaczego to aż tyle kosztuje dosłownie nie chce się niekiedy pisać. A jak się pyta tyle razy to niech go moderator zablokuje, a nie zawala forum.

slawek-kali 18-03-2017 19:30

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Forum ma naprawic wtopr i ukryte wady handlarza...
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...

Golson 18-03-2017 21:21

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2770696)
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...

Mógł kupić u Ciebie i nie skorzystał, że taki pomocny jesteś?

massi 20-03-2017 11:05

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2770663)
Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.

Po co się wypowiadasz na temat o którym w ogóle nie masz pojęcia ? Masz jakieś informacje za ile zakupiłem samochód i od kogo ? Proszę, podziel się tymi informacjami. Zamiast snuć jakieś chore insynuacje lepiej się nie odzywaj.

Cytat:

Napisał ketez (Post 2770676)
Ja w ogóle nie rozumiem takich pytań. Pisze w błędzie problem z ciśnieniem paliwa nawet ten forscan pokazuje jeszcze, ze przy rozruchu to następuje, a tutaj liczą na odpowiedź wymień to i będzie dobrze, a co może być, a dlaczego to aż tyle kosztuje dosłownie nie chce się niekiedy pisać. A jak się pyta tyle razy to niech go moderator zablokuje, a nie zawala forum.

Pokaż mi post w którym czegoś nie chciałem wymieć w mondeo bo było za drogie.... Poza tym przed wymianą czegokolwiek warto się zapytać na forum czy ktoś miał podobny problem. Nie raz jest to zwykła błahostka. A forum chyba po to jest aby wymieniać się doświadczeniami i pomagać. A jeśli nie to chyba obalacie całą idee o FORUM.

Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2770696)
Forum ma naprawic wtopr i ukryte wady handlarza...
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...

Ukryte wady ? Przez prawie rok nic z autem się nie działało, przy zakupie komputer nic nie wykrył przed i po jeździe testowej. Nawet miesiąc po zakupie NIE BYŁO żadnych błędów. Przeczytaj może sobie definicje WADA UKRYTA.

U handlarzy nie kupuję, z doświadczenia wiem że 90% z nich to oszuści kręcący licznikami w tył i tuszujący wszystko co się da a auta sprowadzają ze złomu w Niemczech....

ketez 23-03-2017 21:19

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Kolego to, że masz taki przypadek to nie znaczy, że ktoś co miał takie same objawy miał to samo do naprawy.
Przerabiałem ostatnio Focus-a mk2 1.6 TDCI. Błąd ciśnienia na szynie. Juz koledzy właścicielowi powiedzieli, że wtryski pompa ktoś mądrzejszy powiedział, że filtr paliwa, a okazało się, że ( w sumie dla mnie pierwszy przypadek z jakim się spotkałem w tym aucie) to winna była wtyczka na czujniku, która z wyglądu była jak nowa. Więc nie pisz głupot tylko jedź do mechanika, który sprawdzi to ciśnienie ( jeżeli ma czym, a nie chcesz wróżenie z fusów). Jak chcesz wróżenie to wymień czujni zawór i najlepiej pompę.

mycha66 24-03-2017 14:13

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Siema jestem nowy ale pytanie pewnie jest stare więc cze błąd P2008 w focusie mk2 z 2,0 benzyna duratec 145koni jest to błąd kolektora i jego klapek czy jest to bardziej ze wskazaniem na sondę silnik jest zagazowany i błąd ten pokazuje tylko podczas jazdy na LPG

koszka 24-03-2017 14:36

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Prawdopodobnie masz coś nie tak z zaworkiem sterującym klapkami w kolektorze dolotowym

mycha66 25-03-2017 07:26

Odp: Wyskakujące błędy - Check engine
 
Cytat:

Napisał mycha66 (Post 2774594)
Siema jestem nowy ale pytanie pewnie jest stare więc cze błąd P2008 w focusie mk2 z 2,0 benzyna duratec 145koni jest to błąd kolektora i jego klapek czy jest to bardziej ze wskazaniem na sondę silnik jest zagazowany i błąd ten pokazuje tylko podczas jazdy na LPG

może i tak ale dzieje się to tylko na LPG mało tego podczas przechodzenia z Pb na LPG jest szarpnięcie silnikiem więc skłaniał bym się w tą stronę ale pewności nie mam i potrzebuję opinii

Mondek93 17-05-2018 16:50

Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.
 
Witam. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów pojawił się pierwszy problem z Mondkiem. Samochod zaczął szarpać, przerywać w zakresie 1800-2500 tys. obrotów. Na desce brak błędów, komp pokazuje błąd P2008. Czy ktoś miał podobny problem? Winny zawór podciśnienia, a.może klapy w kolektorze? Moge to jakoś sprawdzić?
Na wolnych obrotach pracuje równo, powyżej 3 tys obrotów też jest w miarę ok.
Dodam, że wymiana świec na nowe oryginalne nie pomogła. Samochód zasilany gazem, ale problem występuje tak na gazie jak i na benzynie.
Z góry dziękuję za pomoc.

Gregi86 17-05-2018 17:59

Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.
 
wystarczy poszukac na forum
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mondek93 18-05-2018 17:11

Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.
 
Błąd P2008, wymienione zaworki podciśnienia na nowe oryginały, ale to nie to :/

Mondek93 29-05-2018 07:19

Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.
 
Panowie wymienione zostały: zawór podciśnienia, oryginalne świece + cewkofajke i dalej nic. Byłem też u gazownika, ale wszystkie parametry książkowe.
Samochód teraz jest trochę zamulony, a szarpanie występuje rzadziej i jedynie na gazie gdy wciskam pedał w podłogę. Ma ktoś może jakieś pomysły na źródło problemu?
Zauważyłem, że odpinając czujnik wałka rozrządu można zaobserwować różnice i silnik jest bardziej żwawy

D20commonrail 10-07-2018 20:45

Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB
 
Witam serdecznie,
Jestem (Chyba niestety) posiadaczem od niedawna Forda Mondeo MK4 z 2007 roku. 170 tyś. Przebieg. Autko ma parę problemów:
- Sporadycznie (Średnio co kilka odpaleń) w ogóle nie odpala. Rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Dopiero za drugim razem wszystko jest ok.
-Niezależnie od biegu auto się dławi i szarpie przy dodawaniu gazu. Czasami auto mimo gazu w podłodze w ogóle nie przyśpiesza.
-Na biegu jałowym falują obroty między 800-1200 obr.
Objawy nie występują zawsze. Czasami nagle auto lata jak żyleta a czasami strach jeździć. Zdarza się, że auto chodzi dobrze a nagle "coś" sprawia, że objawy wracają.

W aucie wymieniłem akumulator, świece, olej, filtr powietrza, oleju i wyczyściłem przepustnice. Przepustnica na włączonym zapłonie emituje dziwne dźwięki. Film mojego autorstwa.
Proszę o pomysły. !
Pozdrawia.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

snajperus 10-07-2018 22:39

Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB
 
Cześć,
Też mam od niedawna takiego durateca. Zadziwiające jest, to że i u mnie co jakiś czas nie chce odpalić. Zazwyczaj jak przejadę kilka km i próbuję odpalić.
Wcześniej miałem Passerati i podobne objawy, wymieniłem czujnik cieczy chłodzącej i problemów z odpaleniem już nie miałem.
W mondku się jeszcze za to nie zabrałem ale pewnie od tego będę zaczynał.
Wstępnie możesz sprawdzić pod kompem czy nie ma błędów.

lukasz_stegus 11-07-2018 09:57

Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB
 
Ja miałem te sama objawy szarpanie i nie chciał nieraz odpalic za pierwszym razem,a po drugim nie wchodził od razu na obroty.Wymienilem zawór podciśnienia i szarpanie minęło,lecz dalej nieraz ciężko odpala.

D20commonrail 14-07-2018 23:15

Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB
 
Jeżeli chodzi o błędy które wyskoczyły to błąd P2008. "Regulacja nastawnika długości kolektora dolotowego - usterka/przerwa w obwodzie (Bank 1)". Po skasowaniu błędu - nie pojawił się ponownie. Później pojawił się błąd lecz po kilku odpaleniach zgasł. Do tej pory nie wiem co to za błąd bo już żal było płacić 50 zł za odczytanie błędu. ELM w drodze. Czy to może być przepustnica ?? Czy te dźwięki które nagrałem też macie ??
Myślałem wstępnie, że powodem mogą być klapki kolektora lecz po rozmowie z ASO klapki powinny wydawać dźwięki wraz ze wzrostem obrotów. Co to może być ?? Pomocy !!

Bump:
Cytat:

Napisał lukasz_stegus (Post 3004096)
Ja miałem te sama objawy szarpanie i nie chciał nieraz odpalic za pierwszym razem,a po drugim nie wchodził od razu na obroty.Wymienilem zawór podciśnienia i szarpanie minęło,lecz dalej nieraz ciężko odpala.

Ale jaki to jest zawór ?? Gdzie on jest?

Fischer61 15-07-2018 00:54

Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB
 
Witam
Ja również miałem problemy z falującymi obrotami i brakiem mocy. Błąd P2008 wskazywał na uszkodzenie elektrozaworów podciśnienia sterowania kolektora ssącego. Kupiłem nowy komplet (dwa zawory) na allegro za 250 złotych (oryginały w sklepach z częściami forda to koszt około 500 złotych). Wymieniłem osobiście (trochę trudny dostęp) w 30 minut. Problem zniknął.

cegielkapck 29-08-2018 11:34

kod P2008
 
witam, u mnie kod P2008 - obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty(rząd cylindrów 1) oraz P2008 -usterka obwodu IRMC 1 rzedu cylindrów. Silnik podczas jazdy traci moc, ponownym uruchomieniu kontrolka check.
Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy, jednak po jakimś czasie błąd wraca. Mechanik stwierdził że do wymiany przepustnica(wadliwe działanie elektroniki przepustnicy).
Moje obawy związane z wymianą przepustnicy są ponieważ przy kodzie błedu wyżej wymienionego na forum użytkownicy rozpisują sie o wadliwym elektrozaworze podciśnienia układu ssącego.
Dodam ze po miesiącu od czyszczenia przepustnicy błąd powrócił .

cegielkapck 08-09-2018 15:03

Odp: kod P2008
 
Cytat:

Napisał cegielkapck (Post 3023734)
witam, u mnie kod P2008 - obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty(rząd cylindrów 1) oraz P2008 -usterka obwodu IRMC 1 rzedu cylindrów. Silnik podczas jazdy traci moc, ponownym uruchomieniu kontrolka check.
Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy, jednak po jakimś czasie błąd wraca. Mechanik stwierdził że do wymiany przepustnica(wadliwe działanie elektroniki przepustnicy).
Moje obawy związane z wymianą przepustnicy są ponieważ przy kodzie błedu wyżej wymienionego na forum użytkownicy rozpisują sie o wadliwym elektrozaworze podciśnienia układu ssącego.
Dodam ze po miesiącu od czyszczenia przepustnicy błąd powrócił .

Witam po wymianie zaworu podciśnienia znaczna poprawa zobaczymy czy błąd nie wróci.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.