Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat "Woda w paliwie" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200158)

Piksel 28-02-2014 07:00

Komunikat "Woda w paliwie"
 
Witam seredecznie
Na ekranie komputera pokładowego świeci mi się komunikat "Woda w paliwie". Dotyczy MK4 z silnikiem 2.0 TDCi po lifcie. Auto jeździ całkiem normalnie. Co w takiej sytuacji powinieniem sprwadzić ???

tedi_k 28-02-2014 08:33

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Cytat:

Napisał Piksel (Post 2168294)
... Co w takiej sytuacji powinieniem sprwadzić ???

Zwarcie w wiązce czujnika wody w paliwie - znajduje się na dole obudowy filtra paliwa. Nie mylić z górną wiązką na obudowie filtra - ta jest od podgrzewacza paliwa.
BTW - trochę dziwne, że masz ten czujnik - zwykle jest napisane, że "woda w paliwie" montowana jest na Azję.

matrog19 28-02-2014 11:03

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Może zwarcie a może woda w paliwie. Jak dawno nie wymieniałeś filtra to ja bym wymienił... jak jest możliwość to spuść z niego wodę (tu niech wypowiedzą się posiadacze mk4)

tedi_k 28-02-2014 11:09

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 2168390)
...jak jest możliwość to spuść z niego wodę (tu niech wypowiedzą się posiadacze mk4)

Jest korek spustowy na dole obudowy filtra.

BARNEY 28-02-2014 11:43

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2168328)
BTW - trochę dziwne, że masz ten czujnik - zwykle jest napisane, że "woda w paliwie" montowana jest na Azję.

Ten czujnik jest także montowany na PL, raz miałem taka przygodę na wakacjach z rodziną- dzwonie na info do Forda i co mi zalecili - lawetę, wyłączyłem zapłon, po czym ponownie załączyłem i 1,5 roku cisza w temacie - staram się pilnować żeby woda w zbiorniku nie odstwala się - znając jakoś naszych paliw, trzeba pilnować zmian temperatur i pustego zbiornika żeby wyeliminować jak najmniejsza powierzchnie do skraplania się wody w zbiorniku.

Piksel 28-02-2014 12:43

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Dzięki za sugestie. Ktoś może przybliżyć gdzie dokładnie jest ten kranik do spuszczania wody z filtra w MK4 2.0TDCI? I czy jak go odkręce to nie zapowietrzę układu paliwowego?

tedi_k 28-02-2014 13:44

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
1 załącznik(i)
Nie ustaliliśmy jaką wersję masz - z filtrem w komorze silnika czy z tyłu przy zbiorniku?
Jeśli w komorze silnika, to kranik "odwodnienia" zaznaczony na fotce. Te obudowy na pewno występowały w wersji z czujnikiem wody.
Natomiast ta wersja filtra montowana przy zbiorniku nie wiem czy miała możliwość montażu czujnika wody. Nie widzę także w niej "kranika"...

Piksel 28-02-2014 14:23

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Dużo wody z tego wypłynie? Jest pod ciśnieniem, czy nie?? Na 100% mam wersję z czujnikiem wody skoro wyświetla się taki komunikat.

kopydleusz 28-02-2014 15:53

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2168458)
Nie widzę także w niej "kranika"...

Jest zawór spustowy na samym dole obudowy, ale szczerze pisząc wątpię, żeby w wersji z filtrem pod tylną belką, był jakikolwiek czujnik wody.

Piksel 01-03-2014 18:29

Odp: Komunikat "Woda w paliwie"
 
Jeśli filtr jest w komorze silnika to gdzie go szukać? Trzeba demontować jakieś elementy, żeby dostać się do kranika spustu wody?

Bump: Po kilku kolajnych uruchomieniach silnika komunikat zgasł samoczynnie. Chyba więc nic z tym nie będę robił do przeglądu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.