Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Iskrzenie i dymienie z komory silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296777)

Chistoph 02-06-2019 10:36

Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Witam . W piątek mój mondziak opuścił teren warsztatu . Zleciłem FACHOWCOM standardową wymianę oleju i filtrów , do tego poprosiłem o wymianę paska wielorowkowego z tego względu że w kilku miejscach widziałem urwane brzegi tego oto paska. Po wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu około 17 kilometrów zaczęło śmierdzieć w środku spalenizną. Zatrzymałem się , otworzyłem maskę a tam zobaczyłem dymienie w miejscu właśnie tego paska.
Po bardziej szczegółowych oględzinach okazało się że przy załączaniu klimy zaczyna iskrzyć i dymić . Czy ktoś z kolegów spotkał się z taka sytuacja , co robiliście w takich sytuacjach. Co powinienem zrobić , proszę o jakaś pomoc .

_harry 02-06-2019 10:42

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Na zdrowy rozsądek można uznać że pasek był poszarpany z powodu blokowania się rolki.
Wymienili pasek a przyczyny problemu nie rozwiązali.
Nowy, mocniej naciągnięty i sztywny pasek przyblokował rolki i się zadymiło.
Teoria, ale czy prawdziwa?
Bez rozebrania i sprawdzenia rolek (sprzęgła, sprężarki?) się nie obejdzie.

Chistoph 02-06-2019 13:17

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Przy sprawdzaniu klimy wyszło na jaw że chłodnica klimatyzacji jest trzaśnięta i przez nią klima działa nieprawidłowo i najlepiej jest wymienić na nowa. Lecz przy oględzinach nic nie wskazywało na to że w najbliższym czasie będę miał także z kompresorem problemy.

Czy są jakieś czary lub zaklęcia co pozwolą mi dojechać z Poznania do Hanoweru ?

PaMan 02-06-2019 14:13

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Mi jak kiedyś padła sprężarka w Mitsubishi to kupiłem krótszy pasek i pominąłem ją. Tak jeździłem ponad rok. Ale pewnie nie w każdym silniku da się tak zrobić.

koszka 02-06-2019 22:18

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Cytat:

Napisał Chistoph (Post 3138182)
Przy sprawdzaniu klimy wyszło na jaw że chłodnica klimatyzacji jest trzaśnięta i przez nią klima działa nieprawidłowo i najlepiej jest wymienić na nowa. Lecz przy oględzinach nic nie wskazywało na to że w najbliższym czasie będę miał także z kompresorem problemy.

Czy są jakieś czary lub zaklęcia co pozwolą mi dojechać z Poznania do Hanoweru ?

Czary i zaklecia nie pomoga, Jak masz zatarte sprzegiełko lub łozysko na kompresorze klimy to tylko naprawa.

Chistoph 02-06-2019 23:05

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3138356)
Czary i zaklecia nie pomoga, Jak masz zatarte sprzegiełko lub łozysko na kompresorze klimy to tylko naprawa.

W takim razie co najbardziej jest sensowne wymienić ? Sprzęgło , łożysko czy może najlepiej nowy kompresor ?
Prawdę mówiąc to nie uśmiecha mi się w ogóle wydać ponad 1000 zł na kompresor.

koszka 03-06-2019 06:52

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Generalnie pompierwsze trzebabsprawdzic czybto na 100 procent kompresor . Moga byc te. Zatarte inne rolki np na napinaczu lub rolka pośrednia. A kompresor trzeba sprawdzic co znim nie tak. Czybsprzegielko czy łożysko

bolek-tarnow 03-06-2019 07:29

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
chyba, że olej ubył z układu klimatyzacji i zatarło kompresor.

Chistoph 03-06-2019 08:00

Odp: Iskrzenie i dymienie z komory silnika.
 
Po dzisiejszej wizycie u mechanika , diagnoza jest następująca : PRAWDOPODOBNIE na 85%jest spalone sprzęgiełko od kompresora . I na dzień dzisiejszy w trybie awaryjnym tylko tą jedna cześć są w stanie mi wymienić aby w miarę bez problemowo wrócić do Niemiec .
Stwierdzono że klima nie działa przez nieszczelna chłodnice od klimy, ale sami nie są w stanie wytłumaczyć dlaczego w takim bądź razie się sprzegiełko załączyło i doszło do uszkodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.