Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Błąd P2002 po usunięciu DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214141)

siverth 02-11-2014 20:00

Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Witam,

Skrótowo: Po usunięciu DPF co jakiś czas zapala się kontrolka MIL i auto wchodzi w tryb awaryjny - błąd P2002. Po skasowaniu jest spokój 1 może 2 dni. Dodatkowo pomimo usunięcia czasami mam wrażenie że włącza się jednak dopalanie DPF (spalanie skacze do ok. 8 - 9 l / 100km a za mną tylko siwy dym).

Niestety osoby które zajęły się usunięciem DPF są nieosiągalne i nie mogę się do nich zwrócić o rozwiązanie problemu. A zanim zgłoszę się do kogoś innego chciałbym "być przygotowany".

Ma może ktoś pomysł co jest przyczyną, albo jakie parametry powinienem sprawdzić Forscan'em aby zbliżyć się do rozwiązania.

marecki.marekk 02-11-2014 20:08

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Trochę niepokojące jest to że auto daje ci sygnały sugerując wypalanie dpf.. Moze "fachowcy" usunęli tylko fizycznie filtr bez ingerencji w ECU. Forscanem ani elmconfigiem tego raczej się nie sprawdzi... Masz może wyświetlanie chwilowego spalania?

tedi_k 02-11-2014 20:10

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Sprawa jest prosta - oprogramowanie sterownika silnika zostało źle poprawione lub wcale nie jest poprawione pod kątem usunięcia DPF.
Nie bardzo jest na co czekać - trzeba znaleźć kogoś kto ma właściwy soft w usuniętym DPF i umie go wgrać do PCM.

siverth 03-11-2014 20:10

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Dzięki za odpowiedzi. Niestety czegoś podobnego się spodziewałem.
Zna ktoś może prawdziwych fachowców od DPF w okolicach Zabrza / Gliwic?

mick1973 04-11-2014 17:31

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Zapytaj kolegę z postu wyżej ma taki ładny podpis na czerwono.

siverth 20-01-2015 18:40

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
Witam,
Problem rozwiązany , dlatego chcę formalnie zamknąć temat.
Problemem był faktycznie soft. Udało się znaleźć fachowców którzy wgrali nowy soft. Na szczęście (niezbyt trafne określenie) u mojej mamy w w takim samym modelu C-maxa nastąpiła konieczność wywalenia dpf'a bo zaczął bardzo puszczać paliwo do misy olejowej.
Skorzystałem z sytuacji i oddałem swojego c-maxa do tego samego człowieka - miał soft od mojej mamy więc łatwo naprostował mój egzemplarz.

Wynik, dwa C-maxy działają bez problemu.

fan299 13-05-2022 22:31

Odp: Błąd P2002 po usunięciu DPF
 
ja mam podobny problem,zapalał się (check engine)błąd p02002, po usunięciu i zaprogramowywaniu,Check się nie zapala,ale po podpięciu do kompa,błąd nadal występuje,co może być nie tak,skasowali kupę pieniędzy a różnica tylko taka że kontrolka się nie zapala,i co może się dziać z silnikiem przy takim użytkowaniu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.