Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wzrost spalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99121)

bilocik 30-04-2010 19:58

Wzrost spalania
 
Panowie, mam do Was pytanko, od pewnego czasu strasznie wzroslo mi spalanie ze średnich 7-8 po mieście na prawie 12 (2.0 TDCI )!! Ma ktoś sprawdzoną diagnozę ? Wtryskiwacze do regeneracji ? Bede wdzięczny za jakies porady zanim będę sie kierował do mechanika.

MMarcin76 30-04-2010 20:22

Odp: Wzrost spalania
 
Sprawdź EGR

Franuśś 30-04-2010 20:55

Odp: Wzrost spalania
 
Czytanie z komputera czy z obliczeń ? Mam coś podobnego i po majówce jadę sprawdzić wtryski

bilocik 30-04-2010 23:32

Odp: Wzrost spalania
 
i z komputera i z kalkulatora, też myśle , że wtryski mogą lać, wydaje mi sie że to jedyna opcja na "uciekanie" paliwa, ale najpierw chcialem zaciagnac rady tutaj

bigi909 04-05-2010 13:14

Odp: Wzrost spalania
 
W moim ale 1,6 tdci jak kończył się EGR to chlał jak smok :)

SMUTNYINDYK 04-05-2010 22:31

Odp: Wzrost spalania
 
Chyba jednak EGR.

dafior01 05-05-2010 11:17

Odp: Wzrost spalania
 
Może to głupie pytanie, ale ciekaw jestem odpowiedzi:

Jaki wpływ ma EGR na ogólne spalanie samochodu?

bigi909 05-05-2010 12:12

Odp: Wzrost spalania
 
Kolego nie chce wprowadzać w błąd ale on chyba dużo tam mierzy do tego, powiem ci tak jak mi padł EGR to samochód stracił moc, więcej pił i ział niemiłosiernie sadzą z rury wydechowej :) ... tak było u mnie, jak mi go wymienili to jakby auto inne ....

kolopeter 05-05-2010 12:34

Odp: Wzrost spalania
 
recylkulacja spalin. jesli zbyt duzo spalin dostaje sie do silnika w stosunku do powietrza , to masz za malo powietrza . i zeby jechac mocniej wciskasz gaz, a co za tym idzie zwiekszasz dawke paliwa. to tak jakbys mial bardzo brudny filtr powietrza. efekt bedzie podobny. zly stosunek czystego powietrza do paliwa. objawy wyzsze spalanie , kopcenie , bo paliwo sie nie spala jak powinno

Roger777 05-05-2010 13:42

Odp: Wzrost spalania
 
Moja rada jeżeli nie trzeba to lepiej nie ruszać wtrysków, jeżeli powodem wzrostu spalania jest uszkodzony zawór EGR wyjdzie z testów po podłączeniu komputera, jeżeli wtryski podają za dużo paliwa powinna zapalić się również kontrolka silnika ponieważ będzie zmienione ciśnienie na listwie paliwowej. Spalanie najlepiej liczyć nie z komputera ale tradycyjnie tankując na tym samym dystrybutorze po przejechaniu 100 km i do pierwszego wybicie pistoletu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.