Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Kratki nawiewu - typowa usterka? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257750)

idn59 13-05-2013 12:22

Demontaż kratki nawiewu
 
Witam wszystkich
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jak zdemontować lewą (od strony kierowcy)kratkę nawiewu? Czy wiąże się to z demontażem deski, czy jest może jakiś prostszy sposób. Muszę uszczelnić ten nawiew , bo przy zamkniętej tej kratce bardzo słychać świst powietrza.
Pozdrawiam i czekam na porady.:?:

mateelv 28-01-2017 20:36

Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
1 załącznik(i)
Cześć!
Niedawno zakupiłem Focusa po FL z 2008r. Niestety lewy zewnętrzny oraz wewnętrzny nawiew jest uszkodzony. W obu przypadkach brakuje tego "cycka" do nadawania kierunku nawiewu.
Teraz pytanie: czy to typowa usterka w Fokach czy ktoś nieumiejętnie szarpał za plastiki?
Czy wymiana jest skomplikowana czy lepiej oddać do ASO i nie brudzić rąk (bo może to niezbyt droga zabawa).
Poniżej załączyłem zdjęcie poglądowe.
Pozdrawiam

Lukasz2525 28-01-2017 20:50

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Kratka na allegro kosztuje 10 zl , wymiana polega na wyciagnieciu z zatrzaskow . Na srodku jest latwo jezeli masz schowek w desce , wyjmujesz schowek i mozesz wypchnac kratke od srodka . Przy drzwiach nie probowalem , pewnie trzeba dobrze pociagnac albo rozebrac jeden czy dwa plastiki . Mysle ze warto kupic kratki za 2 dychy na allegro i powalczyc samodzielnie .

Bump: Ps. Raczej nie jest to typowa usterka , ktos po prostu urwal .

epol 28-01-2017 21:02

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Raczej ktoś nieumiejętnie szarpał plastiki. Czasami ludzie zawieszają sobie zawieszki zapachowe na nawiewach i przy wymianie je po prostu wyrywają. Wymiana nie jest zbyt skomplikowana. Tylko potrzeba trochę czasu oraz CIERPLIWOŚCI

mateelv 28-01-2017 22:49

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Dzięki. Zamówiłem już dwie sztuki z allegro.

langolier 28-01-2017 22:55

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Cytat:

Napisał mateelv (Post 2737920)
Dzięki. Zamówiłem już dwie sztuki z allegro.

Zrób fotorelację z wymiany, może się przyda...

mateelv 28-01-2017 23:41

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał langolier (Post 2737925)
Zrób fotorelację z wymiany, może się przyda...

Będę próbował poniższym sposobem zamieszczonym w innym temacie na forum:

Jest sposób bez wyjmowania dodatkowych elementów.
Jedyne czego potrzebujesz to dwa cienkie, płaskie śrubokręty.
Zwróć uwagę, na załączone zdjęcie, gdzie u góry znajdują się dwa zaczepy (de facto, są one lekko widoczne od środka samochodu).
Wkładasz w nie śrubokręty i nawiew powinien być "gotowy" do wyciągnięcia .


Później jeden z forumowiczów potwierdza ten sposób jako bezproblemowy oraz szybki w przeprowadzeniu.

janki111 29-01-2017 16:46

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Potwierdzam opis powyżej. 2 śrubokręty wystarczą, by podważyć te zatrzaski. Ale dodatkowo przydała by się jeszcze jedna osoba, która w momencie podważania zatrzasków będzie wyciągała ten element - oczywiście samemu też się da :)
U mnie urwała się od strony kierowcy (mimo iż nie szarpałem) - wymiana łącznie z tą srebrną obwolutą (bo w zamówionej, były urwane 2 zatrzaski) to maks 5 minut.

wojkup 11-02-2017 19:21

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
mam u siebie to samo, nawet w tych samych miejscach uszkodzone, auto wygląda na bardzo zadbane, przebieg mały a jednak kratki nie wytrzymały ;)

mateelv 26-02-2017 22:39

Odp: Kratki nawiewu - typowa usterka?
 
Jestem po dzisiejszej wymianie dwóch kratek. W dwie osoby to robota na dokładnie 5 minut.
Potrzebny ekwipunek:
- Dwa płaskie noże obiadowe
- trytytka / opaska zaciskowa dla wygodniejszego wyciągnięcia

Noże włożone przez kratki w zaczepy zwalniają kratkę, którą bez większego wysiłku wysuwa się za pomocą przymocowanej tasiemki.

W sumie to nie ma z czego tutaj robić fotorelacji :razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.