Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296980)

michopawel 06-06-2019 18:49

odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Tak nagle padło tzn. podczas przyśpieszania ok 3,5 tyś odcina paliwo . Znajomy podłączył pod komputer i wyszła mu taka usterka P0087 ciśnienie w rampie paliwa /systemowe- za niskie. zaś następny znajomy podłączył jakimś programem do forda y wyszło że paliwo w listwie z wartości 15000 zrzuca w jednej chwili do 300 nie wiem jakie tam były jednostki zauważyliśmy że zawór sterujący przepływem paliwa który pokazuje procentowo w pewnej chwili wchodzi na 100 procent i wtedy spada ciśnienie na listwie tak bardzo . I pytanie czy wystarczy wymienić czujnik paliwa na listwie czy coś jeszcze. Ponadto szukałem filtra paliwa i w żadnym sklepie nie mogę namierzyć mówią że nie występuje ??? Dziwi mnie to jak jest z tym filtrem

Danielo_82 06-06-2019 20:24

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Nie ma filtra. Jest tylko sitko na smoku pompy w baku. U Ciebie na 99% to czujnik ciśnienia na listwie. Chyba że powolne te zmiany to jest jeszcze pompa wtryskowa na wałku rozrządu do sprawdzenia.

michopawel 07-06-2019 22:06

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Wymieniłem czujnik na używany i niby lepiej ale dalej odcina niekiedy. Pytanie czy trzeba skasować błędy jeszcze czy powinien jeździć ??? A czujnik kupiłem używany i być może też padniety?

Danielo_82 08-06-2019 08:24

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
A jakie teraz masz odczyty ciśnienia? Być może zawór dozujący na pompie wtryskowej się przycina, albo daje mylne odczyty, ale wtedy miałbyś odpowiedni błąd.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michopawel 08-06-2019 10:05

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Nie mam na tą chwile jak podłączyć się do kompa, co zauważyłem że jak się wciska gaz w podłogę to rzadziej zamula, jak się rozpędza spokojniej to zaś zamułe dostaje.

KRUKER 08-06-2019 15:35

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Moze by dla czystego sumienia zrobic na nowo nastawy, czyli adaptacje

michopawel 08-06-2019 20:35

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
witam podpięty do komputera po wymianie czujnika(używanego) no i to samo wywala błąd p0087 za niskie ciśnienie, po wymianie czujnika jest poprawa taka że jak pokaże że spada ciśnienie to nie gaśnie silnik tylko wystarczy ze spadną obroty i pokazuje prawidłowe ciśnienie i dalej jedzie . Co to może być czy też zainwestować w nowy czujnik ???

Danielo_82 09-06-2019 11:13

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Ew nieszczelności sprawdziłeś? I jak wygląda ciśnienie po niskiej stronie pompy?

michopawel 09-06-2019 19:58

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
chodzi o nieszczelności w paliwie ? Nie widać aby gdziekolwiek się pocił nawet kruciec jakikolwiek. A muszę zaś pojechać podpiąc pod program fordowski bo ten co ma znajomy nie ma wszystkich funkcji.

Danielo_82 10-06-2019 07:57

Odp: odcina paliwo podczas przyspieszania i filtr paliwa 1,6 ecoboost st
 
Przy tym ciśnieniu jakie tam panuje, to nie byłoby zapocenie tyko mgiełka paliwa. Jeśli wszystko co wcześniej nie pomogło, to są dwa wyjścia :albo z jakiegoś powodu pompa paliwa w baku nie dostarcza odpowiedniej ilości paliwa (zapchane, zagiete wężyki) albo niedomaga pompa wtryskowa. Tą ostatnią mam, nie wiem skąd jesteś, jak z okolic wlkp mogę pożyczyć na próbę do testów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.