Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wyciek oleju ze skrzyni PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244282)

dblazejek 13-05-2016 12:26

wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Witam,

Mam niemały problem. Auto kupowałem w marcu tego roku, w ASO byłem na dużym przeglądzie podczas którego wyszedł mały wyciek spod silnika ale nie było wiadomo czy to olej z silnika czy ze skrzyni. Wtedy też wymieniłem olej w skrzyni i robiłem adaptację u kolegi Mayaka. Silnik wyczyścili i powiedzieli żeby trochę pojeździć. Pojeździłem trochę, 1500 km. Dziś przy okazji wizyty w warsztacie wyszło że niemalże na 100% jest to wyciek ze skrzyni.

Żeby było ciekawiej, auto miało wymienianą skrzynię w ramach gwarancji w ASO w 2014-04-04 zatem dokładnie miesiąc temu skończyła mi się gwarancja.

Mam wykupioną gwarancję rozszerzoną na 12 miesięcy w AutoProtect obejmującą skrzynię ale tylko do kwoty 4000 zł.

Pytanie co może być przyczyną? Uszczelka ?
Czy ASO Forda mimo miesiąca po upływie gwarancji może ją uznać?
Co robić? Cieknie mocno przy uruchomionym silniku.:(


Filmik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dblazejek 25-05-2016 22:18

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Rozwiązanie, uszczelniacz wymieniony.

Yakac 28-05-2016 12:40

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Jaki koszt? W ramach tej gwarancji ci to naprawili?

dblazejek 14-06-2016 12:18

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Yakac (Post 2602484)
Jaki koszt? W ramach tej gwarancji ci to naprawili?

Udało się w ramach gwarancji, koszt ok 2k. (robocizna, adaptacja, olej, nowy uszczelniacz)

Dudi_81 11-02-2017 17:09

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Z tego co widzę to mam wyciek w tym samym miejscu.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak długo potrzebowali na diagnozę i ile trwała naprawa ? Jesteś może w stanie odnaleźć nr uszczelki którą wymieniali ?

Dudi_81 16-02-2017 21:23

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
1 załącznik(i)
No i wstępna diagnoza to uszczelniacz w PS, ale również sprzęgło które swoim biciem może powodować uszkodzenia uszczelki. Jeszcze czekam na szczegółową wycenę ale koszt w granicach 6 tys.

Czy ktoś może sprawdzić nr części ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

13 - osłona
11 - sprzęgło
12 lub 17 - uszczelniacz

w ASB Długołęka proponują odrazu regenerację skrzyni 8-10 tys

Zastanawiam się czy jednak nie zaryzykować i nie wymienić sam uszczelniacz i osłonę, bo jeśli dobrze znalazłem to koszt samego sprzęgła to 6 tys. :-/

wrzoch 19-02-2017 12:08

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2751234)
12 lub 17 - uszczelniacz

Uszczelniaczem jest osłona.

W ASO kosztuje 1050PLN, są dostępne zamienniki za około 400PLN (Midparts).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Osłona jest jednorazowa. Jeśli rzeczywiście sprzęgło ma bicie, to sama wymiana osłony jest nieopłacalna (zdjęcie i założenie skrzyni, osłona + wymiana, olej ten sam wlejesz?) to już jest jakieś 1,5kPLN przy zamienniku osłony. Jak się okaże, że to nie osłona winna, to jesteś półtora klocka w plecy.

Komplet sprzęgieł z osłoną w Midparts 6600
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moim zdaniem wymiana sprzęgieł w tej skrzyni bez rozebrania jej, wyczyszczenia i sprawdzenia stanu elementów w środku jest proszeniem się o kłopoty.

Dudi_81 19-02-2017 14:41

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
1 załącznik(i)
No właśnie ciekawe na ile koldze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wystarczyła wymiana samego uszczelniacza.

W aso pokazywali mi elemnty na takim obrazku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i właśnie tu jest jakaś uszczelka pomiędzy osłoną i sprzęgłem - 7288A.

Auto ma dopiero 92 tys. km (potwierdzone w ASO) ja dopiero 10 tys zrobiłem. Nie uśmiecha mi się wywalać tyle kasy na regenerację.
Niestety, żeby załapać się na GW12 usterka musiałaby być poważniejsza. Może poczekam aż klęknie całkowicie ;)

Na tym filmiku widać luzy sprzęgła [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Więc dopiero po wyciągnięciu skrzyni można stwierdzić czy wymaga wymiany.

Dudi_81 20-02-2017 17:42

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Dostałem kosztorys z ASO i trochę zgłupiałem. Zamiast sprzęgła na liście jest koło zamachowe 1731851.
Czy możliwe, żeby koło uszkodziło uszczelniacz ?

Skrzynia nie była jeszcze wyciągana, a diagnozę postawili na podstawie poprzednich przypadków. Chyba, że po demontażu stwierdzają "to jeszcze sprzęgło trzeba" :)

tom_3000 30-03-2017 19:09

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2753555)
Dostałem kosztorys z ASO i trochę zgłupiałem. Zamiast sprzęgła na liście jest koło zamachowe 1731851.
Czy możliwe, żeby koło uszkodziło uszczelniacz ?

Skrzynia nie była jeszcze wyciągana, a diagnozę postawili na podstawie poprzednich przypadków. Chyba, że po demontażu stwierdzają "to jeszcze sprzęgło trzeba" :)

I jak u Ciebie został rozwiązany wyciek oleju. Co było przyczyną ? Jakie koszta. Bo mam u siebie podobną sytuację.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.