Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 30% mocy i głosne działanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254388)

fordfocus1,6 24-11-2016 16:24

30% mocy i głosne działanie silnika
 
Witam
Posiadam focusa z 2001 r silnik 1,6 16v benzyna.

Jak w temacie. Wczoraj jadąc do pracy autostradą, samochód stracił moc. Szybko z niej zjechałem. Automatycznie zapaliła się kontrolka silnika. Samochód dalej jeździ ale aby rozpędzić się do 50 potrzebuje kilometra albo dwóch, paliwa żre chyba 20l/100km. Myślałem że to świece- ale dzisiaj wymieniłem nie pomogło, zresetowałem komputer, kontrolka zgasła - ale tylko na chwilę. Niestety muszę korzystać z samochodu więc dojeżdżając do pracy(około 30 km) katalizator był czerwony. Jadąc pod górkę ledwo co dałem radę na dwójce. chodzi bardzo głośno jak traktor, a podnosząc maskę silnik cały lata, do tego dzisiaj słychać metaliczny dźwięk w katalizatorze. dolałem trochę oleju- więc poziom oleju ok. Jak i zatankowałem dzisiaj paliwo. Więc to nie wina ani oleju ani złego paliwa.
Doradżcie mi o co może chodzić? może uda mi się jakoś samemu naprawić, ze względu na ograniczony budżet . Z góry dziękuję za pomoc.

Deryll 24-11-2016 16:27

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Podłączenie pod kompa trochę by wyjaśniło.

PiotrekBstk 24-11-2016 16:53

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Przyczyn moze byc duzo.Jesli stalo to sie nagle mozesz sprawdzic przepływomierz,Ja latem miałem podobnie wymieniłem przepływomierz i jest gitara,z tym ze u mnie silnik pracowal normalnie.Jesli to ci nie pomoze koniecznie podlacz go pod kompa i wszystko bedziesz mial jak na dloni

Konani 24-11-2016 18:30

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Kable WN do wymiany, a nie swiece

Fulara 24-11-2016 21:09

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
kable, cewka

olej rozumie, ze ok ?

Haden 25-11-2016 10:11

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
No i w takich przypadkach przydaje się się odb2 za parę złoty, ale u mnie jak poszła rolka napinacza przy rozrządzie to też nie było ciekawie, sprawdź cewkę, kable jak Fulara mówi, przy cewce są podobne objawy.

Bobik1988 25-11-2016 11:20

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Sugerowałbym sprawdzić ciśnienie na cylindrach.

Fulara 25-11-2016 11:50

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
ja bym zaczął od sprawdzenia oleju :D

zaspaly 25-11-2016 13:38

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Też tak miałem. Cewka padła. Wymienić możesz samemu. Groszowe sprawy.

fordfocus1,6 04-12-2016 14:33

Odp: 30% mocy i głosne działanie silnika
 
Witam.

Tak jak pisaliście po mojej wcześniejszej wymianie świec zapłonowych - wymieniłem : cewkę i kable zapłonowe. Auto odpaliło i działa. Więc bardzo dziękuję za pomoc. Skutkiem jazdy z uszkodzoną cewką czyt. nie działającymi dwoma cylindrami jest teraz problem z katalizatorem. A dokładnie : po podłączeniu do komputera wyszedł błąd P0141 - najprawdopodobniej go wypaliło. Zamieszczę nowy wpis na temat ww błędu.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.