Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209624)

weegee 13-08-2014 09:44

Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
Koledzy, od jakiegoś czasu pojawił się w moim mondku bardzo dziwny objaw. Przy prędkości 55-60 km/h oraz około 75-80 km/h auto wpada w bardzo delikatne słabo wyczuwalne drżenia pojawiające się na kierownicy i pedale gazu (drgania te występują także na podłodze po stronie pasażera). Przy okazji pojawia się charakterystyczne "buczenie" jakby tarło jakieś łożysko?. Efekt jest bardziej widoczny gdy przyspieszy się do np 60km/h i puści gaz a sam dźwięk dobiega jakby z okolic silnika/skrzyni. Objaw jest wyczuwalny właściwie od 2ego biegu (na jedynce nie osiągam takich prędkości :) ale najbardziej słyszalny na 3 i 4. Co ciekawe po rozpędzeniu auta i wyrzuceniu na luz także da się przy wspomnianych prędkościach poczuć objawy. Biegi wchodzą bez zarzutu, sprzęgło pracuje ok nie czuć tłuczenia jak przy skończonej dwumasie, moc, przyspieszenie, spalanie w porządku. Znajomy mechanik sugerował którąś poduszkę ale czy wtedy drżenie przenosiłoby się na karoserię przy konkretnych prędkościach na wrzuconym jałowym biegu (wolne obroty silnika)? Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.

Mondeo MKIV 2008r. 2.0 TDCI 180tyś (DPF OFF)

piti000 13-08-2014 11:15

Odp: Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
Proponuje sprawdzić czy koła są dobrze wyważone oraz czy pony są w dobrym stanie "niepoząbkowane"

weegee 13-08-2014 11:40

Odp: Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
Cytat:

Napisał piti000 (Post 2254248)
Proponuje sprawdzić czy koła są dobrze wyważone oraz czy pony są w dobrym stanie "niepoząbkowane"

Zapomniałem dopisać, opony są OK. Na drugim komplecie i innych felgach ta sama sytuacja.

bobanr 13-08-2014 15:47

Odp: Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
Poduszka silnika, łożysko, podpora wału, a może łożysko półosi. Łożysko sprawdzisz sam, poduszkę od biedy też.

jaceks 13-08-2014 17:52

Odp: Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
również podejrzewałbym zużyte łożysko piasty. czy felgi nie są nadmiernie gorące?

weegee 14-08-2014 23:33

Odp: Buczenie, drgania na kierownicy / pedale gazu
 
Dzisiaj odwiedziłem znajomego mechanika. Krótka przejażdżka i faktycznie okazuje się, że łożysko+piasta do wymiany. Sposób na sprawdzenie okazał się banalny, gdy zaczyna buczeć delikatne ruchy kierownicą lewo/prawo (hałas na chwilę zanika i powraca). Niestety w całej łodzi podobno nie dało się dokupić dzisiaj takiego łożyska dlatego mam kolejne pytanie. Jakiej firmy zestaw zakupić? W sklepie forda znalazłem takie coś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i chciałem brać w ciemno (bo oryginał), podobno jednak w tych zestawach znajdują się łożyska różnych firm (jedne lepsze inne gorsze). Jakieś konkretne firmy polecacie, lub odradzacie? Z góry dzięki za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.