Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] powershift szarpie przy zmianie biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209484)

lukaszz_1 10-08-2014 19:42

powershift szarpie przy zmianie biegów
 
Witam mam f2fl z 2009 2.0 tdci 110 km ze skrzynią powershift przebieg 122 tys. km. skrzynia szarpie oraz obroty falują w czasie jazdy. Olej w skrzyni był wymieniany samko.pl oraz była przeprowadzona adaptacja. Czy możecie ktoś z was miał podobne objawy.

lukaszz_1 12-08-2014 11:50

Odp: powershift szarpie
 
możecie polecić serwis skrzyń w Warszawie

KrisSzy 12-08-2014 19:08

Odp: powershift szarpie
 
Miałem tak samo aż do wczoraj. Okazało się że serwis forda najwyraźniej nie potrafi wykonać kalibracji sprzęgieł i wybieraka. Skontaktuj się z kolegą Mayak on będzie w stanie Ci pomóc jeżeli chodzi o klaibrację.

lukaszz_1 12-08-2014 19:43

Odp: powershift szarpie
 
Mayak robił ni adaptację w niedziele i nic nie pomogło

lukaszz_1 11-09-2014 17:05

Odp: powershift szarpie
 
Witam skrzynia w naprawie, pierwsza diagnoza zły olej bo ma kolor czerwony a powinien być zielony. Olej był wymieniany w samko. W skrzyni jest sporo opiłków.

misiekxyz 12-09-2014 18:33

Cytat:

Napisał lukaszz_1 (Post 2268337)
Witam skrzynia w naprawie, pierwsza diagnoza zły olej bo ma kolor czerwony a powinien być zielony. Olej był wymieniany w samko. W skrzyni jest sporo opiłków.


A gdzie robisz?
Ile płaciłeś w samko?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

lukaszz_1 13-09-2014 16:09

Odp: powershift szarpie
 
powershit zmienił się na powershift. Skrzynia naprawiona, na szczęście nie było żadnych uszkodzeń skrzyni. Przyczyną usterki był olej który był wlany przy ostatniej wymianie porostu zważył się w skrzyni i zblokował zawory hydrauliczne i czujnik obrotów skrzyni, było pełno szlamu. Skrzynia została wyczyszczona, nowy olej Forda i filtr. Przejechałem 300 km i nie było żadnego z objawów jakie były przed naprawą.

orion512 13-09-2014 20:26

Odp: powershift szarpie
 
Gdzie naprawiali Ci tą skrzynie? Wiesz może dokładnie jaki olej wlali (chodzi mi o ten prawidłowy)?

tedi_k 15-09-2014 14:21

Odp: powershift szarpie
 
Prawidłowy Sławku to ten: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tylko trzeba kupować bańkę 5l + 1l a nie 6 baniek po 1l.
Ja ostatnio zalałem Castrol Transmax Dual - także spełnia normę fordowską. Tego Transmaxa kupowałem tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , bo to w Katowicach i miałem pod nosem. Transmax dual wychodzi mniej więcej o połowę taniej niż olej fordowski. Tylko filtr oleju do PowerShifta trzeba kupować oryginalny, bo zamienników nie ma [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszz_1 16-09-2014 12:59

Odp: powershift szarpie
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2269316)
Gdzie naprawiali Ci tą skrzynie? Wiesz może dokładnie jaki olej wlali (chodzi mi o ten prawidłowy)?

olej jest wlany dokładni jaki podał tedi_k
oddałem samochód do naprawy do Ford Auto Styl Włocławek od których kupiłem samochód. Przed oddaniem do naprawy podjechałem do Samko na diagnozę, po przejechaniu się samochodem przez ich pracownika otrzymałem diagnozę sprzędła do wymiany jak tylko one to naprawa 4000 netto jak coś więcej to 6000 -7000 netto gwarancja na 6 miesięcy jak dopłacę 10% do faktury to gwarancja na 12 miesięcy.
Przede mną w kolejce stała para która przyjechała jakimś modelem Kia i dostała taką samą wycenę tylko tam diagnoza wskazywała na uszkodzenie jakiegoś koszyka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.