Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Webasto - brak możliwości programowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273379)

rojass 05-12-2017 12:25

Webasto - brak możliwości programowania
 
Witajcie,

po rozkodowaniu VINu okazało się, że mam Webasto - na co wskazuje również naklejka na wewnętrznej stronie maski z podaniem informacji o rodzaju pieca ( Thermo TOP V ).
Na converse+ zaznaczona opcja - grzejnik dodatkowy, jednak brak opcji programowania czasowego, wg VIN jest ona programowalna.
W ELMConfig zakodowana jako Fuel Fired Parking Heater (FFPH) - dobrze ?

Pytanie do Was, czy istnieje jakiś sposób na dodanie/przywrócenie do menu opcji programowania Webasto ? Może ktoś przede mną grzebał w ustawieniach i w jakiś sposób opcja jest niewidoczna ?

Samo Webasto działa, bo w zasadzie po minucie powietrze z nawiewów jest już ciepłe, pozostaje kwestia ewentualnej możliwości programowania.

afrin 06-12-2017 13:14

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Chyba mylisz webasto z dodatkową nagrzewnicą. W Convers mam dwie opcje: Nagrzewnica dodatkowa oraz (chyba tak to sie nazywa) Ogrzewanie postojowe. I w tym drugim mam mozliwość programowania webasto.

Cytat:

Napisał rojass (Post 2897173)
Samo Webasto działa, bo w zasadzie po minucie powietrze z nawiewów jest już ciepłe, pozostaje kwestia ewentualnej możliwości programowania.

To raczej opisuje właśnie dodatkową nagrzewnicę.

rojass 06-12-2017 13:44

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Wg VIN mam nagrzewnicę programowalną, naklejka na masce świadczy o posiadaniu WEBASTO. W dziale Mondeo znalazłem info, że programowanie Webasto pojawia się tylko w pozycji zapłon z wyłączonym silnikiem - nie sprawdzałem, dzisiaj to zrobię.

Jeśli chodzi Tobie o PTC czyli nagrzewnicę elektryczną, to wg ELMConfig jest ona odznaczona, czyli nawet jeśli jest to nie ma prawa działać.

tomaszjan31 06-12-2017 14:26

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Cytat:

Napisał rojass (Post 2897644)
Jeśli chodzi Tobie o PTC czyli nagrzewnicę elektryczną, to wg ELMConfig jest ona odznaczona, czyli nawet jeśli jest to nie ma prawa działać.

Nie myl kolego ogrzewania postojowego z nagrzewnicą elektryczną, dwa inne urządzenia.
Na paliwo masz ogrzewanie postojowe i dogrzewanie silnika, lub samo dogrzewanie silnika.
jest jeszcze dogrzewanie elektryczne , o którym właśnie wspomniałeś

latar 06-12-2017 14:46

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
W Fordzie dogrzewanie silnika to właściwie pełne ogrzewanie bez pilota. Miałem u siebie dogrzewanie. Przestawiłem ELMConfigiem na Programowalne Ogrzewanie Postojowe i wszystko bangla. W Conversie pojawiły się opcje do programowania czasowego. Pompa paliwa jest, pompa wody jest. Piec się odpala i nagrzewa silnik i ogrzewa wnętrze.

rojass zobacz czy w Konfiguracji na Conversie nie masz "Grzejnik. postoj." ustawione na eko albo wyłączony. Wtedy nie ma opcji programatorów czasowych.

tomaszjan31 06-12-2017 15:19

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Cytat:

Napisał latar (Post 2897671)
W Fordzie dogrzewanie silnika to właściwie pełne ogrzewanie bez pilota

Nie wszystkie, w jednym mam piec z programowaniem i oryginalnego pilota, w drugim pełne ogrzewanie bez pilota, programowanie tylko z zegarów, pilota wg aso i wielu magików nie można dołożyć. Stachowi z forum ktoś zaczął to rozpracowywać z powodzeniem. Fakt że troszkę to kosztuje

latar 06-12-2017 16:39

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
No czyli bez pilota.

rojass 06-12-2017 18:16

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Funkcje programowania sa widoczne tylko na wyłączonym silniku, dzisiaj sprawdzilem i pełen sukces. Mogę programować dni i godziny, o to mi chodziło.
Dzięki za pomoc.

latar 06-12-2017 18:27

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Ależ wspaniałe odkrycie na początek zimy :one:
PS Dbaj teraz bardziej o aku bo webasto mocno "wyciąga". Raczej nie polecam grzania przed jazdą 4km bo drugi raz można się zdziwić i nie pojechać. Chyba, że aku zdrowy i regularnie karmiony :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

pgrob 06-12-2017 19:59

Odp: Webasto - brak możliwości programowania
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 2897691)
w jednym mam piec z programowaniem i oryginalnego pilota, w drugim pełne ogrzewanie bez pilota, programowanie tylko z zegarów, pilota wg aso i wielu magików nie można dołożyć.

Jeżeli chodzi o Mondeo MK4/Smax MK1/Galaxy MK3 to do każdego webasto można dołożyć zdalne sterowanie z pilota.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.