Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Świeci kontrolka otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121183)

Arek-o2 03-02-2011 12:37

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 1590761)
(…) Jedynie schemat odnośnie tylnej klapy może być mylący bo na schemacie który załączyłeś styk jest w pozycji - klapa zamknięta a na rysunku klapa jest otwarta (…)

Przepraszam, że poruszam jeszcze temat schematu. :one:

Moim zdaniem te rysunki-ikonki pełnią jedynie rolę symbolów,
dlatego jest tak z tylną klapą.
Nieczytelny byłby obrazek informujący np. o prawych przednich drzwiach, które są zamknięte.

pawel182 03-02-2011 23:19

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał darioz (Post 1590877)
Z tego co widzę, to chyba lepiej przyzwyczaić się do jazdy ze świecącą kontrolką niż zabrać się za szukanie usterki. Jak pomyślę, że trzeba rozbierać drzwi - najpierw jedne, potem jak nie trafię - drugie, trzecie, czwarte i na końcu klapa bagażnika to pot mnie oblewa na samą myśl. Pewno wolałbym rozebrać stacyjkę i śrubokrętem wydłubać świecącą kontrolkę. Fakt, trochę drażni jazda z tą świecącą kontrolką, ale może się przyzwyczaję. Lepiej by było gdyby się spaliła ta felerna kontrolka.


Na schemacie masz podane gdzie są podłączone dane czujniki do modułu GEM. MUsiałbyś podać mase na te wejścia i dojdziesz w ten sposób bez rozbierania drzwi który czujnik nie działa. Co do tylnej klapy....akurat ją rozebrać jest najłatwiej :) a i sam czujnik jest dołączony do zamka na zatrzaski - jak się przyjrzysz to widać go cały czas - taki prostokącik po prawej stronie :)

Davo 04-02-2011 09:43

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Witam i kurcze cos se przypomnialem po przeczyytaniu postu poprzednika ja mialem problem z kontrolka i sie okazalo ze zekl zatrzask od czujnika w zamku i sie swiecila i ja wbilem kawalek drewienka w przestrzen miedzy czujnikiem i klapa i wszystko juz smiga dlugi czas bo koszt nowego czujnika w serwisie to bodajze 180zl bylo wiec otwórz klape i zobacz czy ci nie lata ten prostokat przy zamku bo wystaje i mozna to latwo sprawdzic,pozdrawiam

smyku 13-03-2011 04:57

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Panowie podłącze się do tematu. Mianowicie wczoraj zaczęła mi się palić ta kontrolka od drzwi na stałe - wcześniej było git. Objaw mam ponadto tez taki ze gdy otworze tylną klapę z pilota (foczka kombi) to zaczyna mi wyć alarm. czyli nie wyłącza czujników ruchu. Dodatkowo też zauważyłem ze wcześniej do tej pory gdy miałem otwartą tylną klapę to samochód nigdy nie zamykał się na ryglowanie zamków tylko na pojedynczo a teraz rygluje auto jakby klapa była zamknięta a kontrolaka se świeci. Pomóżcie.
edit:
znalazłem taki temat:
Cytat:

Napisał piotrek 74 (Post 1163381)
popsikaj WD lub czymś podobnym, czasem nie psikaj smarem w spraju ,ja tak zrobiłem to kontrolka otwartych drzwi nie gasła i musiałem wykręcić i wypłukać ten smar

byłem wczoraj myc auto i gosc na myjni popsikał mi zamki jakims specyfikiem coby nie skrzypiały drzwi to może być problem?

darioz 16-03-2011 06:41

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Jako założyciel tematu, skorzystałem z rady Jittera'a i zaaplikowałem WD40 do miejsc gdzie potencjalnie mogą znajdować się czujniki (psikałem niemal do każdej szczelny w drzwiach). Zabieg powtórzyłem trzykrotnie w odstępach co kilka dni. Pomogło. Od ponad 3 tygodni kontrolka gaśnie wtedy co powinna. Nie wiem czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności, czy skuteczna recepta. Podziękowania dla Jitter'a.

Jitter 20-03-2011 16:12

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
darioz, cieszę się, że sugestia okazała się skuteczna w działaniu. Czasami proste zabiegi w zupełności wystarczają :one:

goodyear7 03-05-2011 16:12

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
dołączę się do tematu,mi oprócz tego że świeci kontrolka otwartych drzwi,cały czas to nie gaśnie mi lampka ,ta u góry, przy zamkniętych drzwiach,zauważyłem że nie zamykają mi się tylne prawe drzwi,gdy zamykam kluczykiem centralny zamek.moje pytanie to czy powodem świecącej kontrolki otwartych drzwi i lampki tej u góry jest nie zamykający się zamek,czy jest on uszkodzony,czy może jest inny tego powód.

Jitter 03-05-2011 18:19

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Najprawdopodobniej masz ten sam problem, czyli zaśniedziały łącznik, wbudowany w zamek. Żadnych innych "myków" raczej nie ma.

goodyear7 04-05-2011 14:09

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
czyli,jak zrozumiałem ,trzeba rozebrać całą tapicerkę łącznie z wyjęciem szyby,żeby dostać się do tego łącznika.

Jitter 04-05-2011 16:52

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Nie koniecznie, aczkolwiek byłoby to najbardziej fachowe rozwiązanie - rozebrać tapicerkę, namierzyć łącznik przy zamku, przeczyścić go i złożyć w odwrotnej kolejności. Nie mniej, z tego, co kilka postów wyżej napisał kol. darioz - "psikanie" preparatem typu wd, czy cx w obrębie zamka bez rozbierania również dało rezultaty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.