Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Pomoc przy wycenie prac (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331215)

głuchy 02-10-2022 19:46

Pomoc przy wycenie prac
 
Czołem wszystkim!

Jutro oddaję swojego S-Maxa (2010) do dość polecanego warsztatu w mojej okolicy.
Do zrobienia mam wymianę tulei i sworzni wachaczy (wszystkie), regeneracja maglownicy i na koniec geometria + wymiana opon na zimowe.

Za wszystko warsztat krzyknął mi 5.500 zł.

Potrzebuję Waszej opinii czy ta cena nie jest z kosmosu... ja rozumiem rosnące koszty prowadzenia działalności itd. ale czy ta cena nie jest zdecydowanie za wysoka jak na taką robotę?

tedi_k 02-10-2022 20:17

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
Cytat:

Napisał głuchy (Post 3426987)
...Za wszystko warsztat krzyknął mi 5.500 zł.
...

Przecież to żaden "nietakt" poprosić o podanie wyceny składowych elementów tej naprawy kompleksowej... Wtedy można próbować ocenić czy gdzieś nie ma "nadmiernej marży"... A tak to my tu będziemy dyskutować o jednym a warsztat będzie miał zupełnie co innego w zleceniu...

głuchy 02-10-2022 21:01

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
Zasadniczo masz rację i tak też zrobiłem.
Problem w tym, że właściciel wymienił dokładnie tylko te punkty o których wspomniałem w pierwszym poście.

Hugo_Chavez 03-10-2022 04:51

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
Widzę Twoją lokalizację (okolice warszafki) to cenom się nie dziwię.

Skolmi 03-10-2022 06:16

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
Policz sobie 9 rbh x150 zł netto + części.

r0ck 03-10-2022 06:49

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
U mnie też miało być tylko "przejrzeć zawieszenie przód" i zrobić co trzeba. Skończyło się grubo ponad 6 tysi, powiem tak części nazbierało się sporo, nawet nie sądziłem, że tyle, a wszystko kosztuje. Za sam magiel zrobiony na tip top dałem około 1k. Fakt, że mechanik brał górną półkę, aby potem mieć spokój. Ale teraz przynajmniej wiem, co mam i prowadzenie auta bajka.

Bump:
Cytat:

Napisał głuchy (Post 3426987)
Czołem wszystkim!

regeneracja maglownicy

Przy okazji, ile masz nalatane, że magiel robisz? U mnie przy 320k się wyłożył.

głuchy 12-10-2022 19:09

Odp: Pomoc przy wycenie prac
 
Mam raptem 230 tys. km zrobione ale nie podoba mi się jak przy lekkich ruchach kierownicą, ruch jest tak jakby "ząbkowany". Przy pełniejszych ruchach jak skręt itp. problem nie występuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.