Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] falujące obroty, spadek po wciścnięciu sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196381)

m0dzian 05-01-2014 09:47

falujące obroty, spadek po wciścnięciu sprzęgła
 
Witam jestem nowy samochód kupiłem dwa dni temu i nie mam wiedzy co do tego samochodu silnika dlatego coraz bardziej mnie to martwi :) Przejdzmy do problemu. Samochód odpala wchodzi na ssanie wszystko chodzi cacy jeździ normalnie problem sie zaczyna gdy zaczynam dojeżdzać do skrzyzowania lub ogólnie hamowac. Gdy wyhamuje wciśniete sprzęgło bądź luz samochód spadnie drastycznie z obrotów po czym wróci do normy. Zdaża się ze faluje od obrótów krytycznych po 1500 rpm dodam gazu wroci do normy. Może też istotnym faktem jest że gdy jade wcisniete sprzegło bądź luz samochód trzyma 1500 rpm dopiero gdy sie zatrzymam obroty spadają próbowałem go zmulić itd ale i tak wraca na 1500 rpm dopiero gdy stoje w miejscu spadnie na falujące obroty i wtedy wskoczy na obroty które powinien mieć jak by łapał jakies lewe powietrze lub jakies podciśnienia były źle zamocowane. Proszę o odpowiedź bardzo mi zależy Pozdrawiam. Aha silnik 1.8 16v Zetec

fundil 05-01-2014 09:51

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
Krokowiec do przejrzenia, może i do wymiany.

m0dzian 05-01-2014 09:59

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
myślałem o nim ale co on by miał do tego że samochód sie porusza na biegu jałowym a obroty idą na 1500 rpm ? ?

TomCat 05-01-2014 10:11

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
krokowiec reguluje obroty na biegu jałowym właśnie.
i co znaczy że drastycznie spada z obrotów ? jak bardzo drastycznie, do ilu spada ?

SRS 05-01-2014 11:41

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
a może zawór odmy podobne objawy

m0dzian 05-01-2014 14:56

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 2134101)
krokowiec reguluje obroty na biegu jałowym właśnie.
i co znaczy że drastycznie spada z obrotów ? jak bardzo drastycznie, do ilu spada ?

Ależ nie czytasz uważnie. Wiem że krokowy reguluje obrotów ale u mnie jest tak że gdy jade na luzie do wyhamowania samochod trzym 1500 rpm co nie jest normalne tak jak by napedzal go wiatr ktory wali mu w twarz. po czym obroty spadaja do okolo 500 rpm przyfaluja 1100 i sie uspokoi i chodzi sobie tam na 900 czy 1000 rpm jeszcze nie wiem dokladnie jka mowie mam to auto dwa dni. czasami nie wskoczy na obroty i faluje miedzy tymi 500 - 1100 rpm dopuki go lekko nie przegazuje. dodam ze problem sie nasila gdy sie go troche pokatuje ze świateł

TomCat 05-01-2014 15:16

Odp: 1.8 16V problem z obrotami
 
jak jedziesz na "luzie" to przecież krokowy też reguluje obroty; luz to luz, czy stoisz czy jedziesz.
Tyle że jak jedziesz na luzie to obroty są podnoszone żeby był "zapas mocy" dla pompy hamulca czy pompy wspomagania, ale to powinno być ok 1200rpm.
Również te spadki na 500 czy falowanie może świadczyć o niedomagającym krokowcu.
Ew można by przeczyścić przepływke, ona też może powodować podwyższone obroty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.