Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Check engine - błąd silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306595)

Ryba1982 24-02-2020 08:12

Check engine - błąd silnika
 
Cześć
Mam powtarzający się temat zapalającej się kontrolki check engine w Ford Focus IV 2.0 TDCi 150 KM.
Po podłączeniu komputera otrzymuję błąd o zbyt dużej ilości powietrza doprowadzanej do silnika.
Serwis wymienił EGR - po 500km kontrolka ponownie się zaświeciła. Auto nie wykazuje żadnych symptomów - spadek mocy, nierówna praca silnika itd.
Serwis kasuje błąd i tyle. Wczoraj wyskoczył już po raz piąty w przeciągu 3 tygodni.
Jakieś pomysły?

tryhp3 24-02-2020 08:54

Odp: Check engine po raz piąty
 
Może po prostu czujnik powietrza źle działa...
Może turbina popsuta...
Opcji jest całkiem sporo...
Zmień serwis.

xqs 24-02-2020 11:39

Odp: Check engine po raz piąty
 
a zamieniałeś może filtr powietrza na inny niefabryczny?
mi tak sie zdarzyło po zmianie filtra.
mimo wszystko dalej występowały błędy, skończyło je nowe programowanie sterownika silnika przez serwis i tablicy zegarów. ja mam co prawda st, ale dokładnie ten sam błąd, za dużo powietrza w silniku.
podaj numer błędu.

Ryba1982 24-02-2020 17:41

Odp: Check engine po raz piąty
 
xqs auto nie miało jeszcze pierwszego przeglądu. Zaczął wariować przy około 18 000km.
Niestety nie pamiętam numeru błędu :-|

xqs 24-02-2020 19:50

Odp: Check engine po raz piąty
 
kup sobie elma i bedziesz miał problem z głowy, sam forscanem odczytasz.
mój wariował przy 4 tys km wiec różnie bywa

slawek-kali 24-02-2020 19:53

Odp: Check engine po raz piąty
 
auto na gwarancji, nie grzebac . wybierz inny serwis .

xqs 26-02-2020 11:55

Odp: Check engine po raz piąty
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3227834)
auto na gwarancji, nie grzebac . wybierz inny serwis .

chciałbym żeby to takie proste było...

dobrze mieć elma do błędów, podpięcie pod kompa i sprawdzenie to nie grzebanie, to kontrola.

serwis niestety trzeba sprawdzać gdybym tego nie robił, już pewnie miałbym spoko kosztów na karku...

bidżej 27-02-2020 07:15

Odp: Check engine po raz piąty
 
A przy przyspieszaniu nie syczy dziwnie głośno? Sprawdź, czy wąż między intercoolerem a rurą idącą od turbiny nie spada, była na to nawet akcja serwisowa. Ford sobie przyoszczędził 5mm węża i jeśli opaski nie są dokręcone odpowiednim momentem, to spada. U mnie zdarzyło się to 3 razy, po trzecim wymienili mi cały wąż na taki docięty z jakiegoś Transita. Jeździ do tej pory.

mdmowski 27-02-2020 11:00

Odp: Check engine po raz piąty
 
Dodam tylko, że można to sprawdzić od góry, podnosząc maskę. Jak syczy to szybko namierzysz lokalizację.
U mnie też ze 3 razy spadał, raz się nawet urwał i teraz mam oryginał odpowiednio dokręcony i jest OK.

Ryba1982 28-02-2020 21:22

Odp: Check engine po raz piąty
 
Dziś wymiana przepustnicy... po przejechaniu 50km „check engine” uśmiechnął się po raz SZÓSTY!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.