Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175313)

rimorai 06-02-2013 12:07

Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej
 
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu w moim Fusionie pojawił się problem z ABS - zaczął chrobotać (a właściwie skrzeczeć) krótko po uruchomieniu silnika, a następnie wywalać bezpiecznik. Wreszcie pompa padła na dobre i nawet wymiany bezpieczników nic nie dają. Z tego co ustaliłem, to w tym modelu relatywnie częsta usterka, której wyeliminowanie wiąże się z koniecznością wymiany pompy (przeprogramowanie sterownika nic nie da).

Rozpocząłem poszukiwania zamiennej (czyt. używanej - nowa kosztuje 2,7 K) pompy, ale najpierw muszę ustalić, która będzie pasować. Skąd zatem mogę sczytać numer pasującej pompy? Jeśli z tej, która padła, to gdzie się ta pompa znajduje? Czy jest widoczna bez wymontowywania innych elementów spod maski? Ewentualnie, czy ktoś z Was ma możliwość ustalenia modelu pompy po VIN?

Pozdrawiam,

wojtekn 06-02-2013 13:14

Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej
 
Podaj mi vin. :D

slawo78 25-02-2013 19:16

Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej
 
Witam ja również muszę wymienić pompę ABS ale przy mondeo mk3 2003 2.0 tdci 130km czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest numer mojej pompy przed wymontowaniem żebym mógł ją wcześniej zamówić. Z góry dziękuje

wojtekn 25-02-2013 22:02

Odp: Pompa ABS - awaria, dopasowanie zamiennej
 
Poproszę o vin może być na pw. :wink:

krab7 02-07-2017 11:07

Wymiana pompy ABS
 
Witam, problem zaczął od zerwania linki hamulca ręcznego, zapaliła się kontrolka ABS, spalił się bezpiecznik (trzeci u góry od lewej strony) 30A. Po wymianie linki pojechałem do serwisu , aby sprawdzić błędy. pojawiły się takie:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Wymieniłem czujniki w tylnich kołach. Po przejechaniu zapaliła się jeszcze kontrolka hamulca ręcznego. Postanowiłem kupić i wymienić pompę. wymieniłem pompę, trochę ją przelałem płynem i przekręciłem kluczyk żeby sprawdzić czy działa, kontrolka abs zgasła i teraz zaczeły się schody. Zabrałem się do odpowietrzania układu. Przy próbie odkręcenia odpowietrznika ten się zerwał, używałem wd40, stukałem młotkiem, drugi też się urwał, więc rozebrałem koła i wymieniłem obydwa cylinderki. póżniej rozpocząłem odpowietrzanie od najdalszego koła. kiedy przelałem z jeden litr płynu chciałem spróbować czy działa podczas jazdy. Przejechałem może z 100 metrów i problem wrócił, zapaliła się kontrolka ABS, hamulca ręcznego którego na dodatek teraz nie ma, przynajmniej bezpiecznik się nie pali. Postanowiłem jeszcze odpowietrzyć, pedał jest teraz wyższy ale kontrolki nie gasną no i ręcznego brak. Co zrobić, proszę o porady, z góry dziękuje.:( , samochód to fusion 1,4 16V benzyna 2006r, pompa 4S61-2M110 AC (10.0207-0086.4)

Bump:

krab7 03-07-2017 09:44

Odp: Wymiana pompy ABS
 
Problem z hamulcem ręcznym rozwiązny, samoregulatory były zabrudzone i nie ustawiały się do szczęk, reszta pozostała. Może ktoś podpowie co robić dalej.:?:roll::(

krab7 04-07-2017 21:12

Odp: Wymiana pompy ABS
 
Ale są ****a fachowcy na tym forum , może wysłać sms za 50 zł to ktoś pomoże , dzięki za fachowe rady. Dzięki za pomoc.:569::569::569::569::569::569:

Speedo 07-07-2017 08:59

Odp: Wymiana pompy ABS
 
no po takim miłym poście to chyba bardziej za 500 ten sms ;)

nie wiem zbytnio czego oczekujesz, że ktoś Ci telepatycznie odczyta ten błąd ABS? Podjedź gdzieś na komputer i odczytaj błąd - utracona kalibracja pompy albo zwalony czujnik od naparzania młotkiem...

mrucze 15-01-2018 12:46

Jaka pompa ABS
 
Witam serdecznie . Chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki typ pompy ABS w moim Fusionie , bez jej demontażu. Z góry wielkie dzięki.

LEŚNICZY 15-01-2018 17:31

Odp: Jaka pompa ABS
 
Cytat:

Napisał mrucze (Post 2916829)
Witam serdecznie . Chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki typ pompy ABS w moim Fusionie , bez jej demontażu. Z góry wielkie dzięki.

Miesiąc temu to przerabiałem :< niestety nie , naprawa nie jest łatwa bo ludzie sprzedają zepsute pompy i dopiero trzecia była dobra


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.