Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106853)

mw1810 05-08-2010 19:29

sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Witam,
Jestem nowy na tym forum Problem dotyczy auta Ford Galaxy 1998 rok 2.3 benzyna(poprzedni właściciel zamontował gaz ale ja go wymontowałem)
Mój problem wygląda następująco: Gdy odpalę silnik to wolne obroty są falujące. Gdy rozpędzę auto i dojeżdżam do skrzyżowania to w momencie wrzucenia na luz obroty silnika rosną same do 3500-4000. Gdy wskazówka obrotów przekracza 2000(czyli w zakresie 2000-4000) obrotow i nacisne sprzegło to obroty spadają do 1200 i po chwili znów rosną w wolnym tempie coraz bardziej aż do 4000. Przeczyściłem silnik krokowy i teraz często na pierwszym biegu gdy ruszam silnik się dusi( tzn, Dodaje gaz zeby przyspieszyć: wtedy silnik szarpie i zwalniam. Żeby dalej jechać wrzucam na luz i dodaje więcej gazu. Gdy silnik przekroczy 2000 obrotow problem ten znika. )

Dodatkowe informacje: Gdy go kupiłem miał gaz(parownik) ale nie chodził na nim. Wymontowałem go od razu z auta bo nie chce gazu. Miał pękniętą obudowe filtra powietrza. Wymieniłem obudowę ale to nic nie zmieniło. Nikt ze znajomych mechaników nie posiada komputera którym mógłby się podłączyć pod to auto. Jeden mechanik powiedział mi że sprawdzał sonde i niby na wolnych obrotach jest uboga mieszanka a na wiekszych jest juz ok. Ale nie pamietam juz dokladnie o co mu choziło.

Na postuje gdy nacisne lekko gaz silnik od razu kreci sie na 3500 obrotow. Np gdybym chciał przytrzymać go na 2000 obrotow to byłoby to nie mozliwe, bo gdy nacisne gaz to wskakuje wysoko, minimalnie puszcze spanie na okolice 2000 ale gdy bede tak trzymal to po kilku sekundach znow wskoczy na 3500.

Czy przyczyną może być silnik krokowy? Jeśli nie to w czym tkwi przyczyna?

Za pomoc dziękuje z góry

Jarek P. 05-08-2010 20:14

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Witam
Kolego musisz podłaczyć go do VAGA ,a on prawde ci powie,będziesz wiedział co go boli
bo jak na razie to tylko zgadywanka.
Jarek

mw1810 07-08-2010 06:00

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Vagiem niestety nie mogę połączyć się z silnikiem. Wszystkie kanały chodzą(klima,abs, itp) ale silnik nie. Czy KTS500 się połączy?

dwoje19 07-08-2010 06:53

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Cytat:

Napisał mw1810 (Post 1487121)
Czy KTS500 się połączy?

Tak.

mw1810 07-08-2010 16:13

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Niestety nie podłączyłem się do silnika tym KTS'em. Jeszcze będę próbował w poniedziałek innym. Dziś jak go przeparkowywałem i przy 10 km/h na pierwszym biegu wcisnąłem gaz do dechy to szarpie całym autem i nie przyspiesza nic, zwalnia jakby miał zaraz zgasnąć.

Niechodzi mi także klimatyzacja (klimatronic). Jak podłączyłem VAG'iem to wyskoczył jeden błąd : BŁĄD STEROWNIKA. Błąd ten po wykasowaniu powraca. Czy to może być spowodowane zepsutą sprężarką klimatyzacji?

Pozdrawiam

dwoje19 07-08-2010 17:40

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Bo to nie sztuka mieć skrzypce, trzeba potrafić jeszcze na nich grać.
PS. a Ty na pewno masz KTSa?, nie mylisz go z jakimś kabelkiem :). I co opłacasz licencję?.

stachumal 07-08-2010 19:31

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Stawiam na krokowy . U mnie było podobnie. 126 zł i po bólu.

Pozdrawiam Staszek

MarcusGawin 08-08-2010 09:19

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Tak na szybko to można krokowy wymontować( raptem 2 śrubki ) i przemyć pędzelkiem w nafcie lub benzynie-o ile był tylko brudny to efekt poprawy natychmiastowy.Napisz jaki przebieg masz i bardzo ważna sprawa- oryginalne świece zaplonowe tylko Motorcrafta
. A korzystając z okazji podzielę sie uwagami po zmianie oleju silnikowego z Platinium semisyntetyk na Mobil 1 5W-50. Moja bryka ma już 235 000km i odkąd ją mam jeżdzila na półsyntetyku. Dzisaj musze przyznać że to był błąd, trzeba było tylko syntetyczny olej lać. Silniczek chodzi jak szwajcarski zegarek, pali na dyg, uciszyły się popychacze, łancuszek też jest niesłyszalny. i co ważne silnik jest suchy i nie ma żadnych wilgotnych miejsc. na starym oleju robiłem dolewkę ok.1L na 12 000km(czyli od wymiany do wymiany) teraz nie widze ubytków a juz 2000km za mną. Zobaczymy co będzie dalej

Pozdrawiam
Marek

MarcusGawin 08-08-2010 09:24

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
xxx

malagaf15 08-08-2010 10:34

Odp: sam zwiększa obroty i faluje na wolnych obrotach
 
Cytat:

Napisał MarcusGawin (Post 1487612)
xxx

Ja osobiscie bardzo dobrze umyłbym silnik krokowy,a jeśli chodzi o olej (MarcusGawin) to ja się trochę pietram nalać syntetyku boję się że może będzie gdzieś przepuszczac jak jaszcze więcej zrobisz km to napisz jak się motor sprawuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.