Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Co jakiś czas nie zapala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251258)

stk2008 26-09-2016 18:38

Co jakiś czas nie zapala
 
Cześć, mam prośbę o pomoc w dziwnej usterce mojego Fusiona. Rocznik 2007 po lifcie silnik 1,4. Generalnie z samochodem nie było większych problemów, natomiast dolega mu obecnie jedna przypadłość - problem z uruchomieniem silnika. Zdarza się to co jakiś czas, pierwszy raz ponad rok temu, później pojawiło się po pół roku, a obecnie problem występuje około 1 raz w miesiącu. Jakie są objawy? Kontrolka od immobilisera gaśnie, rozrusznik kręci i samochód nie odpala, na początku pomagało odłączenie klemy od aku, ale dzisiaj już nie pomogło. Auto jest zagazowane i awaryjnie na samym gazie też nie odpala, więc pompa paliwa to nie jest. Nie zauważyłem żadnej prawidłowości która mogła by mnie nakierować na to co jest uszkodzone. Prawdopodobnie jutro wsiądę do samochodu i bez problemu odpali. Niestety jest to taka usterka, która nic nie mówi mechanikowi, jeśli przyjadę sprawnym samochodem. Samochód został podłączony do komputera, ale nie wykazał żadnych związanych z problemem błędów. Co mogę z tym zrobić? Brakuje mi obecnie pomysłów.

fusion88 27-09-2016 17:01

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Moze sterownik silnika Najlepiej zmien mechanika popytaj w paru miejscach Albo wyslij sterownik do elektronic24 rumia albo electrobip reda powinni cos poradzic Albo blizej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Poszukaj w necie moze u siebie cos znajdziesz Albo kup sobie Interfejs OBD SCAN Bluetooth ELM327 OBD2 MINI i sam sprawdzisz

Przemaz 28-09-2016 19:32

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
A sprawdź docisk kluczyka
Miałem ten efekt zaraz po zakupie - kontrolki gasły imo tez - i nie odpalał - tak jak piszesz rozrusznik chodził ale nie podpalał
Wyjęcie i włożenie kluczyka radykalnie zmieniało sytuacje

sarachen 28-09-2016 20:50

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Albo akumulator, ja miałem tak że akumulator nawet kręcił na mrozie jednak też co jakiś czas były problemy z odpalaniem, po wymianie aku wszystko wróciło do normy, stary akumulator nadal kręci w drugim aucie(z mniejszą ilością elektroniki)

Przemaz 29-09-2016 04:39

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Tez taka możliwość istnieje ze to akumulator
Choć tego typu usterka - przypadłość- w matizie dawały sygnał ze się kostka stacyjki wypalała ( w sensie styczniki w kostce )

stk2008 30-09-2016 10:15

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Na "szczęście" samochód nie odpalił na drugi dzień i obecnie jest u mechanika. Napiszę jaka diagnoza po naprawie. Akumulator ma 2 lata to nie wiem czy może powodować jakieś problemy, zazwyczaj pali od kopa (lato, zima).

stk2008 03-10-2016 10:58

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Niestety tak jak się spodziewałem, samochód na drugi dzień odpalił bez przeszkód, więc i mechanik nic nie zrobił.

sarachen 10-10-2016 20:41

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
To, że akumulator ma dwa lata i pali od kopa nic nie znaczy, są przypadki, że nowy akumulator jest niesprawny. Po prostu chce zaznaczyć, że akumulator teoretycznie dobry ale z jakiś przyczyn nie działający zgodnie z elektroniką auta może dawać bardzo ciekawe efekty, np brak rekreacji na gaz po odpaleniu, niemożliwości odpalenia, choinka ikonek, kręcenie rozrusznikiem kilka minut bez odpalenia silnika itd...

stk2008 17-10-2016 08:48

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Panowie, sprawa rozwiązana! Pojechałem do mechanika na sprawdzenie akumulatora i na całe szczęście przy mechaniku pojawił się problem z odpalaniem. Szybka diagnoza - nie słychać pompy paliwa, więc po nitce do kłębka. Okazało się, że przyczyną była wiązka upalonych kabli od pompy pod kanapą pasażerów z tyłu. Ktoś przy wymianie pompy nie polutował tylko podłączył na skrętkę :/ Po przelutowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu wszystko wróciło do normy. Akumulator po sprawdzeniu testerem okazał się sprawny. Dziękuję za pomoc.

Bump:

Bump:

michail6 17-10-2016 12:10

Odp: Co jakiś czas nie zapala
 
Fajnie, że się obyło bez kosztów i dalszych problemów :)

Z ciekawości: Jak to się ma do cytuję "Auto jest zagazowane i awaryjnie na samym gazie też nie odpala, więc pompa paliwa to nie jest." :P

Przy przekręcaniu stacyjki w sumie pompka jest dosyć głośna, ale teraz to mi łatwo powiedzieć :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.