Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Nie odpala z kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218024)

aduss122 14-01-2015 18:49

Nie odpala z kluczyka
 
Witam, jest to mój pierwszy post :)
Ale do rzeczy : samochód nie odpala z kluczyka. Przekaźnik sprawny, zwiera podczas przekręcenia kluczyka. Rozrusznik na krótko odpala bez problemów.
Zakładam ze problem musi byś miedzy przekaźnikiem a rozrusznikiem. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem. Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

darmodziej 14-01-2015 19:34

Odp: Nie odpala z kluczyka mk2
 
Cytat:

Napisał aduss122 (Post 2333230)
Przekaźnik sprawny, zwiera podczas przekręcenia kluczyka.

Tak, dla pewności, czy to oznacza, że przekaźnik „cyka”, czy że zwierają się jego styki sterujące?

larry 14-01-2015 19:36

Odp: Nie odpala z kluczyka mk2
 
Witam. Moze to wina imobilizera.U mnie nie chciał krecic jesli nie własciwie włożyłem kluczyk do stacyjki

aduss122 14-01-2015 19:40

Odp: Nie odpala z kluczyka mk2
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2333263)
Tak, dla pewności, czy to oznacza, że przekaźnik „cyka”, czy że zwierają się jego styki sterujące?

Cewka dostaje napiciecie, zwiera styki obwodu rozrusznika.
Wyciągałem go i sprawdzałem i przekaźnik jest sprawny.

Pozdrawiam

darmodziej 14-01-2015 19:51

Odp: Nie odpala z kluczyka mk2
 
1 załącznik(i)
Wyjmij przekaźnik i połącz przewodem styki nr 3 i 5 w gnieździe przekaźnika, patrz foto. Powinno to spowodować uruchomienie rozrusznika. Jeżeli to nie nastąpi, to sprawdź, czy na styku 3 jest napięcie.

aduss122 14-01-2015 20:03

Odp: Nie odpala z kluczyka mk2
 
Dzięki za odpowiedz. Jutro to zrobię i dam odpowiedz.

aduss122 17-01-2015 10:14

Odp: Nie odpala z kluczyka
 
Zwarlem styki 3i5 co spowodowało takie klepnięcie jakby w okolicach rozrusznika, lecz nic nie kręci.

darmodziej 17-01-2015 14:09

Odp: Nie odpala z kluczyka
 
Cytat:

Napisał aduss122 (Post 2334873)
Zwarlem styki 3i5 co spowodowało takie klepnięcie jakby w okolicach rozrusznika, lecz nic nie kręci.

Czyli efekt jest taki sam, jak w przypadku przekręcenia kluczyka na start przy włożonym przekaźniku?
To może wskazywać na uszkodzenie wyłącznika załączającego prąd w rozruszniku.

janusz73 17-01-2015 19:22

Odp: Nie odpala z kluczyka
 
na krótko to znaczy jak podałeś prąd na cienki przewód i zapalił
czy zwarłeś 2 grube przewody ?
jeżeli 2 grube a na cienkim nie zapali to znaczy elektromagnes pewnie się zużył
koszt ok 50 zł można samemu wymienić

aduss122 18-01-2015 09:08

Odp: Nie odpala z kluczyka
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2334972)
Czyli efekt jest taki sam, jak w przypadku przekręcenia kluczyka na start przy włożonym przekaźniku?
To może wskazywać na uszkodzenie wyłącznika załączającego prąd w rozruszniku.

No wlasnie nie taki sam. Przesłuchałem sie temu podczas przekręcania kluczyka, i to jest inny odgłos niż to gdy zewre 3 i 5. To jest wina immobilizera miedzy innymi ale także jeszcze czegoś.

Dla jasności : odpalam na krótko w ten sposób, ze biorę śrubokręt przykładam do takiego czarnego kabelka niedaleko rozrusznika a 2 koniec śrubokręta dokładam do 2 srob na rozruszniku. I czasami jak dotknę jednej to tak jakby cos kręci, a jak dotknę tylko 2 to jest wlasnie takie klepnięcie jak po zwarciu 3 i 5. Mam nadzieje ze wyraziłem sie dosyć jasno :) . Jeśli. Ie to najwyżej zrobię zdjecia i wyjaśnię to na zdjęciach.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Bump: Dodam, ze podczas przekręcania kluczyka to pyknięcie występuje tylko podczas pierwszego przekrecenia. Pózniej cisza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.