Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90528)

Piwoszek 01-02-2010 21:50

Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego
 
Witam,

jeżdzę c-maksem 2,0 TDCI z 2005. Mam problem z elektrycznym hamulcem ręcznym. Komputer pokładowy pokazał komunikat "Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego". Próba zwolnienia go linką awaryjną nie daje żadnego efektu. Czy jestem zdany na lawetę i serwis ?

pozdrawiam Piwoszek

Gabrycha 01-02-2010 22:49

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
jeśli masz małego pecha to tylko mróz ci spłatał filgla - złapało i trzyma. linka awaryjna nie pomaga? to dziwne - to jest tak skonstruowane że nie ma bata musi odpuścić hamulec. w instrukcji pisze zeby ciągnąć aż usłyszy się TRZASK!.
Ale swoją drogą komunikat nie wróży nic dobrego szczególnie dla kieszeni.

Piwoszek 02-02-2010 06:28

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
W pierwszym momencie też podejrzewałem zamarznięcie, ale samochód o kilku dni stoi w garażu, a wczoraj jak próbowałem coś zdziałać to komputer pokazywał +3 stopnie.

kolopeter 02-02-2010 08:32

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
ale odpaliles auto ???? czy poprostu masz ten komunikat na juz odpalonym aucie. moze glupie pytanie,ale nigdy nic nie wiadomo.
sprobuj lekko ruszyc do przodu/tylu i pociagnij za ta linke do awaryjnego zrzutu.

pablicito 03-02-2010 21:11

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
Się nie znam, ale dzień po kupieniu C-MAXa, gdy cofałem nieumiejętnie, silnik mi szarpnął i zgasł był. Przy próbie odpalenia tylko mi zaterkotało coś przy rozruszniku i silnik nie odpalił, a wyświetlił się komunikat, że elektryczny postojowy ma ograniczone działanie. Przy ponownej i nieudanej próbie uruchomienia silnika wyświetlił się komunikat o całkowitej awarii elektrycznego postojowego. Już chciałem szarpać za tą osławioną linkę, ale zadzwoniłem do znajomego mechanika. Przyjechał, zdiagnozował, podłączył kable rozruchowe - i wszystko cudownie wróciło do normy.
Podsumowując: Piwoszek - może to akumulator?

kolopeter 03-02-2010 21:58

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
pewnie masz racje

kubas1 06-02-2010 19:50

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
miałem też taki problem. Z obserwacji mojej wynika , że najczęśiej tego typu awaria występuje gdy samochód długo stoi. Ja musiałem wymienić hamulec, ponieważ padł mi moduł zainstalowany w hamulcu. Raczej żaden pierwszy mechanik tego Ci nie zrobi bo gdy kupisz taki hamulec to trzeba go jeszcze zaprogramować. Raczej tylko ASO. hamulec praktycznie nie naprawialny.
Często taka awaria występuje też przy spadku napięcia lub uszkodzonej instalacji bięgnącej gdzieś z przodu gdzie siedzi pasażer.

Sieno 07-02-2010 09:19

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
A ja mam pytanie prawie dot tematu. Co ma wspólnego elektryczny ręczny z ABS. Świeci mi się kontrolka ABS (oczywiście brak ABS-u) a hamulec el. działa a na wyświetlaczu pisze ograniczenie funkcjonowania hamulca EBP. Chyba na to pytanie mi tylko ASO odpowie bo nie mam koncepcji co się zepsuło. Może się zaciął ten ręczny i ABS przestał prawidłowo funkcjonować. Jeżeli macie jakieś koncepcje co się zepsuło to proszę podrzućcie pomysł jak to rozwiązać.

trener16 17-02-2010 21:40

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
w październiku 2009 kupiłem c-max.przez kilka miesięcy było o.k.od jakiegoś czasu na wyświetlaczu pojawia sie inf.całk.awaria hamulca postojowego.nie dzieje się tak od razu po odpaleniu samochodu,tylko po przejechaniu ok.15-20km.jak sochód "odpocznie"ok.10-15min przy wyłączoym silniku-wszystko wraca do normy.dodam że hamulec jest elektryczny(nieporozumienie!!)czy ktoś miał to samo?Dziś sam.był podłączony pod komputer,wykazało coprawda w/w awarię,ale "diagnoza"jest ogólnikowa typu:zakłócenia działania sterownikaitp.nic mi to nie mówi.w książce forda za tego rodzaju informację : (!) na wyświetlaczu możnapodejżewać brak płynu hamulcowego.no i najważniejsze:czy ztą usterką mogę jeździć?????????????
~~prosze o porady~~

trener16 17-02-2010 21:54

Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznwgo
 
o jakiej mówicie lince awaryjnej?gdzie ta linkia jest?pierwsze słysze!!!!!!!!!!!!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.