Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297929)

Majkel120322 02-07-2019 19:58

1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Witam.Panowie moja mama ma problem z autem.Mianowicie zaczęło się od tego,że pewnego ranka auto nie odpaliło. Padła pompa paliwa,która została wymieniona na nową.Po wymianie auto niestety nie odpala.Paliwo dochodzi i "sika" na kilka metrów,jest iskra oraz napięcie na wtryskach po załączeniu zapłonu 3v(nir wiem ile powinno być).Auto na gazie pracuje bez problemu,ale po przełączeniu na benzynę od razu gaśnie.Sprawa o tyle dla mnie trudna bo mama jest za granicą i już dwóch mechaników rozkłada ręce. Proszę o pomoc,każdy pomysł dużo dla mnie znaczy.

slawekz1 03-07-2019 20:04

Odp: 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Jednie co mi przychodzi do głowy to całkowite odpięcie instalacji gazowej. Czyli odpiąć komputer gazowy przepiąć wtryskiwacze tak jak były przed montażem instalacji gazowej. Gdy w samochodzie jest instalacja gazowa wszystkie sygnały czy ma pracować na gazie czy na benzynie idą przez komputer gazowy. Być może coś w komputerze gazowym padło i przez to nie pracuje na benzynie.

Majkel120322 04-07-2019 20:32

Odp: 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Dzięki za info,tez o tym pomyślałem.Jeszcze do sprawdzenia nowa pompa i poprawność jej montażu.Niestety ja też pomagam zdalnie..W sobotę ma podjechać dwóch mechaników i mam nadzieję,że są w miarę ogarnięci ..

tommy22 05-07-2019 20:07

Odp: 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Kolego, wypnij bezpieczni od instalki gazowej. Sprawdź czy masz dobre bezpieczniki i przekaźnik od wtryskiwaczy. Jak się orientuję, to wtryski sterowane są masą, zasilanie więc " Plus" powinieneś mieć na kazdym wtrysku po włączeniu zapłonu z reguły z przekaźnika. Jezeli masz diodę led 12V, to podepnij ją do przewodów jednego wtrysku i zobacz, czy w czasie kręcenia rozrusznikiem miga. Jeżeli tak, to sterowanie z komputera silnika masz, jezeli nie to trzeba szukać dlaczego. No to na razie tyle

Majkel120322 06-07-2019 09:13

Odp: 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Dziękuję Wam bardzo,będę dzwonił i informował tych "mechaników" o tym co mają zrobić

Majkel120322 09-07-2019 01:10

Odp: 1.6 16v nie odpala na benzynie,pracuje tylko na gazie
 
Jednak wina była po stronie montażu lub zwykłe zmęczenie materiału. Pęknięty przewód paliwowy przy pompie.Dziekuje wszystkim za pomoc:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.